Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Ariston avtl 83 jaki to błąd

radarek 01 Cze 2011 19:30 3271 3
  • #1 01 Cze 2011 19:30
    radarek
    Poziom 16  

Witam mam taką pralkę i pojawił sie taki problem ze pralka pierze tylko jak próbuje odwirować to zaczyna szybka migać ta kontrolka obok kluczyka i jednocześnie wolno miga kontrolka pierwsza od góry taka z koszulką
    panel jak na fotce poniżej
    Pralka Ariston avtl 83 jaki to błąd

Szukałem trochę po elektrodzie i o ile bez problemu można znaleźć opis kodów to jakoś nie mogłem znaleźć jak się je odczytuje z tych świecących diodek
    Więc nie wiem jaki to kod

0 3
  • Pomocny post
    #2 01 Cze 2011 20:33
    mrhari
    Moderator AGD i automatyka

Poszukaj F08 lub F8 dla Indesit/Ariston

0
  • #3 01 Cze 2011 23:21
    radarek
    Poziom 16  

Dzięki jutro sprawdzę ale co ciekawe to pralka niema problemu z praniem
    Cały cykl przechodzi i dopiero wywala błąd jak zaczyna spuszczać wodę i wirować
    Czy ktoś może mi powiedzieć jak zinterpretować jaka dioda to jaki kod bo nigdzie nie mogę tego znaleźć
    Jeśli chodzi o kod F8 to jutro sprawdzę ale ale po prostu chciał bym wiedzieć jak się odczytuje kody z tych diod

1
  • #4 25 Lip 2011 22:11
    radarek
    Poziom 16  

Witam ponownie miałem małą przerwę spowodowaną wyjazdem służbowym ale temat powrócił.
    Wymieniłem grzałkę i teraz po włączeniu odwirowywania zaświeciła się dioda pierwsza od dołu i oczywiście miga kluczyk
    Czy ktoś mógł by mi napisać jak się odczytuje te kody z migania diod, to bym wam głowy nie zawracał tylko sam sobie zczytał.
    Rozpiskę co jaki kod oznacza mam, tylko nie potrafię rozszyfrować migania diod.
    Jeśli to jakaś tajemnica to morze być na PW

1