Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głosniki SOLTON

12 Lis 2004 19:10 1998 5
  • Poziom 17  
    Witam

Mam pytanie. Co to za głosniki SOLTON? Są bardzo tanie i nie z Tajwanu. CZy to jakis badziew? Mial ktos z nimi jakies doswiadczenia? Parametry z kosmosu czy raczej wiarygodne?

Pozdrawiam
  • Spec od akustyki
    Mam 4 takie pewno mowisz o tych z allegro TC15-200 paramtry nie sa z kosmosu nie jest to jakas szczegolna rewelacja nadaja sie dobrze do budowy tanich dwudroznych kolumn w sam raz dla mobilnego Dj u ktorego krucho z kasa :) w tej cenie stanowia swietna alternatywe dla wszelakiego bardziewia typu alda altronix dibeisi czy alphard .
    Jedna wada spore qts dla tego glosnika powoduje w obudowie BR uwypuklenie czestotliwosci z zakresu sredniego basu tak w okolicy 80Hz ale i nie schodza rewelacyjnie nisko bo zaczynaja grac uczciwie od ok 60Hz jednak w wiekszosci amatorskich zastosowan sa dobre i maja nie zla efektywnosc ok 97dB

Dolaczam w pliku obrazek z parametrami lepszej jakosci nie znalazlem
  • Poziom 17  
    Tak własnie o te mi chodziło.

Dzieki toadi. Gdybys mial jeszcze erraty dla innych glosnikow tej frmy, mniejszych np jakiejs 12" to wrzuc do tego postu.

Pozdro
  • Poziom 17  
    Dzieki wielkie.

A powiedz mi jeszcze gdzie mozna je dostac wysylkowo bo na allegro jest tylko jeden model wiec lipa.

A tak na marginesie miales moze doswiadczenia z glosnikami STX z seria AE (estradaode) ??
    Jesli tak to co mozesz o nich powiedziec. Nawet nie bioarac pod uwage efektywnosci, czy jakos na imprzy jest wystarczajaca itd

Pozdro
  • Spec od akustyki
    Wysylkowo soltony dostaniesz w www.empire.com.pl ale ceny juz inne niz u tego goscia w allegro ten TC15-200 kosztuje ok 400zł no bo taka jest jego cena normalnie.

STXy estrada fuj pisalem kiedys juz ze na nich chyba robi kolumny audiomega (tak mi powiedzial gosc na gieldzie w krakowie ktory tym handluje) a opinie o jej "estradowych" kolumnach sa ogolnie znane