Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna II PHI nie działają zegary i komputer

arturkosik 01 Cze 2011 20:59 10416 6
  • #1 01 Cze 2011 20:59
    arturkosik
    Poziom 2  

Witam. Mam problem z renią. Wczoraj padł mi akumulator. Dzisiaj podłączyłem naładowany i okazało się że cała elektronika normalnie działa m. in. światła, klima, radio i wogóle oprócz komputera, zegarów i podświetlenia zegarów. Mógłby mi ktoś coś podpowiedzieć?

2 6
  • #2 01 Cze 2011 21:18
    milejow
    Poziom 42  

Jaki komputer nie działa??? Bezpieczniki całe?

0
  • #3 01 Cze 2011 21:23
    arturkosik
    Poziom 2  

no komputer pokładowy, z przebiegiem, spalaniem itd. niżej jest jeszcze wyświetlacz na którym jest np. włóż kartę itp. i on także nie działa. Bezpieczniki całe

1
  • #4 01 Cze 2011 22:33
    milejow
    Poziom 42  

Trąbi, jeździ, hamuje??? Dokładnie sprawdź bezpieczniki, szczególnie F11-30A

1
  • #5 02 Cze 2011 15:01
    arturkosik
    Poziom 2  

Pali, jeździ, trąbi, bezpiecznik sprawny, nie działają zegary i komputer

dodam jeszcze ze po włożeniu karty nie zapalają się kontrolki zapłonu, (ale np. od wszystkich świateł działają normalnie, a od hamulca ręcznego nie gaśnie wogóle czy jest zaciągnięty czy nie)

4
  • #6 18 Cze 2011 16:38
    slada
    Poziom 1  

Przyłączam się do tematu. Dzisiaj właśnie identyczny problem mam z laguną II 1.9 dci 2001 r. - nie działają żadne wskaźniki na desce rozdzielczej oprócz kierunkowskazów (które jednak nie "cykają") oraz diody świateł drogowych. Poza tym ciągle świeci się kontrolka hamulca ręcznego. Tak jak to opisano wyżej samochód normalnie jeździ, wszystko gra oprócz wskaźników... pomocy..

dodam, że bezpieczniki deski sprawdziłem i są o'k.

4
  • #7 19 Cze 2011 03:25
    arturkosik
    Poziom 2  

Ja juz problem mam z głowy. Po prostu pojechałem w trasę bez zegarów i komputera do miejscowości oddalonej o około 30 km i wrocilem. Następnego dnia wkładam kartę do czytnika i wszystko jest ok. Komputer działa, kontrolka ręcznego normalnie gaśnie i zegary oraz komputer działają poprawnie więc nie mam pojęcia co się stało ale juz jest ok:-)

-1