Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Laguna II PHI nie działają zegary i komputer

arturkosik 01 Jun 2011 20:59 13110 6
    arturkosik
    Level 2  
    Witam. Mam problem z renią. Wczoraj padł mi akumulator. Dzisiaj podłączyłem naładowany i okazało się że cała elektronika normalnie działa m. in. światła, klima, radio i wogóle oprócz komputera, zegarów i podświetlenia zegarów. Mógłby mi ktoś coś podpowiedzieć?
    milejow
    Level 43  
    Jaki komputer nie działa??? Bezpieczniki całe?
    arturkosik
    Level 2  
    no komputer pokładowy, z przebiegiem, spalaniem itd. niżej jest jeszcze wyświetlacz na którym jest np. włóż kartę itp. i on także nie działa. Bezpieczniki całe
    milejow
    Level 43  
    Trąbi, jeździ, hamuje??? Dokładnie sprawdź bezpieczniki, szczególnie F11-30A
    arturkosik
    Level 2  
    Pali, jeździ, trąbi, bezpiecznik sprawny, nie działają zegary i komputer

dodam jeszcze ze po włożeniu karty nie zapalają się kontrolki zapłonu, (ale np. od wszystkich świateł działają normalnie, a od hamulca ręcznego nie gaśnie wogóle czy jest zaciągnięty czy nie)
    slada
    Level 1  
    Przyłączam się do tematu. Dzisiaj właśnie identyczny problem mam z laguną II 1.9 dci 2001 r. - nie działają żadne wskaźniki na desce rozdzielczej oprócz kierunkowskazów (które jednak nie "cykają") oraz diody świateł drogowych. Poza tym ciągle świeci się kontrolka hamulca ręcznego. Tak jak to opisano wyżej samochód normalnie jeździ, wszystko gra oprócz wskaźników... pomocy..

dodam, że bezpieczniki deski sprawdziłem i są o'k.
    arturkosik
    Level 2  
    Ja juz problem mam z głowy. Po prostu pojechałem w trasę bez zegarów i komputera do miejscowości oddalonej o około 30 km i wrocilem. Następnego dnia wkładam kartę do czytnika i wszystko jest ok. Komputer działa, kontrolka ręcznego normalnie gaśnie i zegary oraz komputer działają poprawnie więc nie mam pojęcia co się stało ale juz jest ok:-)