Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podlicznik dwutaryfowy - jak się rozliczać?

01 Cze 2011 21:39 4399 7
 • Poziom 19  
  Witam.Potrzebna mi jakaś konkretna odpowiedź na moje pytanie ponieważ w tych sprawach nie jestem dobry.Mieszkam z Teściami i założył mi elektryk taki zwykły podlicznik 3-fazowy.Mieszkanie mamy na górze i do tego mieszkania doprowadzone mam 3 fazy i z tego dopiero podzielone na całe mieszkanie.Teściowie mają te dwie taryfy,w nocy od 22 do 6 rano i po południu od 13 do 15 ale ostatnio był elektryk licznik odpisać i powiedział że My musimy jakiś inny licznik mieć żeby korzystać z taryfy a jak nie to za jeden kilowat musimy teściom płacić 0.75gr a ni 0.55gr tak jak oni płacą.Pomóżcie mi zrozumieć jak to działa bo nie chcę się dać załatwić i płacić za to za co nie powinienem.
 • Specjalista elektryk
  Elektryk ma rację, ponieważ oprócz ilości zużytej energii trzeba jeszcze udokumentować przedział czasowy w jakim tą energię się pobrało. Należy więc zamontować na górze licznik dwutaryfowy, choć i tak będzie pewien problem z synchronizacją liczydeł, ponieważ ZE nie zgodzi się, aby impuls sterujący można pobrać z licznika teściów. Pozostaje za tym dobra wola teściowej :D i wykorzystanie odpowiedniego programatora tygodniowego.
 • Poziom 19  
  Czyli krótko mówiąc mam pecha?Muszę płacić więcej?
 • Poziom 42  
  Witam!

  Przecież taka sugestia nie padła.
  Powinieneś mieć zamontowany licznik dwutaryfowy.
  Jednak jak pisał poprzednik problemem jest równoczesne przełączanie taryf w obu licznikach.

  ZE nie jest skory by w tym Ci pomóc nawet wtedy gdy istnieją ku temu techniczne możliwości.
  Musisz więc zaopatrzyć się w odpowiedni programator.
 • Poziom 19  
  Aha,zaczynam rozumieć.Więc jaki licznik miał by to być jeżeli mógłbym prosić o jakiś link.Oczywiście chodzi o tani ale wystarczający.Czy mógłby ktoś mi napisać konkretnie co musiałbym kupić i podać linki żeby chociaż wiedzieć jak to wygląda.Wiem że dużo wymagam ale pojęcia nie mam co i jak.Poprostu się nie znam,nie wszystko trzeba umieć.
 • Poziom 21  
  A ja powiem inaczej. Zwykły licznik 2 taryfowy + zegar sterujący (może być w liczniku). Nawet jeśli zegary się rozjadą to będzie kwestia kilku minut, co w przeliczeniu na okres rozliczeniowy da jakieś groszówki. Kumaty elektryk da sobie radę.
 • Poziom 19  
  Jakies 150 km z 2 godz. drogi.Nie opłaca się ale dzięki za dobre chęci.Pozdrawiam.