Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung LE40A551 Tryb niedostępny

Alien 125 01 Cze 2011 21:44 2900 1
  • #1 01 Cze 2011 21:44
    Alien 125
    Poziom 14  

Witam.
    Posiadam telewizor ja w tytule i laptopa z kartą graficzną ATI Radeon HD 3200. Postanowiłem jedno z drugim połączyć za pomocą kabla VGA D-Sub. Początkowo miałem krótki kabel (1.5 m) od telewizora LG i wszystko było ok. oprócz rozdzielczości HD (1920x1080). Gdy przestawiałem komputer na tą właśnie rozdzielczość telewizor wyświetlał "tryb niedostępny" udało mi się to rozwiązać poprzez instalację najnowszych sterowników do karty graficznej. Później kabel sprzedałem wraz z telewizorem LG więc postanowiłem dokupić inny dłuższy (5m). Po podłączeniu nowego kabla telewizor nie reagował na źródło sygnału. Po obadaniu kabla okazało się że nie przesyła połowy z 15 sygnałów więc go wymieniłem na inny. Teraz mam kabel, który umożliwia mi przesyłanie obrazu z komputera na telewizor lecz znowu nie mogę osiągnąć rozdzielczości HD. Po wybraniu rozdzielczości 1920x1080 telewizor wyświetla "tryb niedostępny". Tym razem niestety nie pomaga manipulacja sterownikami karty graficznej. Zauważyłem, że obecny kabel nie przesyła sygnału DDC. Czy mam polować do skutku na działający kabel czy jest na to inny sposób?

0 1
  • #2 07 Cze 2011 00:28
    Alien 125
    Poziom 14  

Zapewne kupiłeś tani chiński kabel na allegro i to wszystko przez to. Oczywiście możesz go reklamować, ale najprawdopodobniej tylko się naczekasz i nic z tego nie będzie. Najlepiej idź do elektronicznego, kup 2 wtyczki D-Sub 15 pin 3 rzędowe na kabel (koszt jednej to ok. 3 zł więc niewielka inwestycja), poświęć trochę czasu i przerób kabel tak żeby miał sygnał DDC.
    Po odcięciu fabrycznych końcówek od kabla zapewne się zdziwisz bo będzie 9 żył + oplot zamiast 15 ale to nic. Połącz piny 5 6 7 8 10 do obudowy wtyczki i puść na oplot kabla. Jest to masa wszystkich sygnałów. Resztę pinów połącz żyłami z kabla. 9 pin omiń. Jest on niewykorzystywany.
    Po połączeniu TV z komputerem sterownik karty graficznej sam wykryje tryby telewizora poprzez DDC i pozwoli uzyskać oczekiwane HD.
    Pozdrawiam.

0