Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fritz (7141) nie rejestruje numerów VOIP w trybie LAN bez PPPoE

krzyslee 01 Cze 2011 23:09 2512 17
  • #1 01 Cze 2011 23:09
    krzyslee
    Poziom 9  

prz ustawinaich jak w załączniku

Kiedy zaś modem DSL (ZTE Combo 831AII) ustawię w trybie bridge, a we fritz’u wypełnię “Account information required (PPPoE)” (login i hasło do Internetu przez dsl) – wtedy numery voip rejestrują się od razu.

Co jest źle?

Robię wszystko jak tutaj (tylko model nie ten)
    http://www.freeconet.pl/pl/pomoc/instrukcje-bramki-voip/avm-fritz-box-fon-7113

0 17
    Załączniki:
  • #2 02 Cze 2011 00:22
    bogiebog
    Specjalista Sieci, Internet

Czy UPnP jest załączone w ZTE ? załącz. - test

jak nie działa to
    Jak ZTE wspiera DMZ to spróbuj dodać WAN IP fritza (ustaw WAN IP fritza statycznie) do konfiguracji DMZ. - test.

0
  • #5 03 Cze 2011 22:01
    krzyslee
    Poziom 9  

tylko skąd wziąć takie fajne firmware do ZTE zxdsl 831AII

w tym które mam, nie mam niczego takiego jak port forwarding, jest filtrowanie ip i filtrowanie mac (jak w załączniku)

może ktoś ma takie wypasione firmware?

tutaj
    http://www.indiabroadband.net/bsnl-broadband/...-needed-zxdsl-831aiiv1-0-1i_d18_in-modam.html
    znalazłem linki i z BSNL ZTE Type1 - Mark 2_ZXDSL 831AIIV1.0.1i_D18_IN.rar mam
    TEImage.bin - ale w trakcie upgrade wychodzi błąd krytyczny

plików np ZXDSL_831AIIV4.1.0a_E09_RU
    jakoś nie mam odwagi wgrywać

0
  • #6 03 Cze 2011 22:17
    bogiebog

> Punkty: 1.62 = 0.972 za transfer + 0.648 dla użytkownika (ustawiono automatycznie)
    jak się boję klikać na ten załącznik, zassasz mi moje cenne punkty.
    I jak ta można ! my chcemy ci pomóc a ty chcesz nas pozbawić naszych ciężko zarobione punktów ?

0
  • #7 03 Cze 2011 22:18
    krzyslee
    Poziom 9  

a jak załaczę obrazki?

0
  • #8 03 Cze 2011 22:18
    bogiebog

Klikasz [dodaj obrazek]

0
  • #11 06 Cze 2011 23:36
    krzyslee
    Poziom 9  

na to nie wpadłem, jak zmienię tryb pracy ZTE, w menu pojawi się gałąź NAT

ale co tam wpisać?

ciekawa rzecz, zaraz po zmianie trybu pracy ZTE na PPPoE numer na Fritz’u we freeconet zarejestrował się a ten w voipdiscount nie
    Z freeconet można nawet zadzwonić ale na niego to już nie (w spisie połączeń na stronie freeconet – zajęty)

W DMZ wpisałem więc ip bramki - nie pomogło (tzn pogorszyło) – zarejestrowany numer się wyrejestrował.

Usunąłem więc wpis w DMZ i w „Serwer wirtualny” wstawiłem jak na zdjęciach - nie pomaga, nie rejestrują się

https://obrazki.elektroda.pl/2587215000_1307396177.jpg
    https://obrazki.elektroda.pl/1509452500_1307396178.jpg

Fritz'a można ustawić po lan na dwa sposoby
    Establish own Internet connection (NAT router with PPPoE or IP)
    Share existing Internet connection in the network (IP Client)
    ale niewle to zmienia - numery voip się nie rejestrują

0
  • #12 07 Cze 2011 00:07
    bogiebog

Jak urządzenie (jakieś) działa jak router (tzn ma dwa IP adresy - wan i lan) to adresy sieci na LAN i WAN nie mogą być takie same, czyli trzy pierwsze liczby (oktety) IP adresu nie moga się pokrywać. Może tutaj jest twój problem.

0
  • #13 07 Cze 2011 00:47
    krzyslee
    Poziom 9  

a mozna z tym coś zrobić, bo nie rozumiem niestety

0
  • #14 07 Cze 2011 00:56
    bogiebog

Napisze jeszcze raz

- ZTE w tryb router +NAT + PPP login/hasło.
    - Zadnych PPP sesji z urządzeń wpiętych do LAN ZTE.

od tego zacznyam i dokładam urządzenia i diagozuje co działa a co nie.

0
  • #15 07 Cze 2011 09:44
    krzyslee
    Poziom 9  

Tak właśnie ustawiłem - teraz ZTE pracuje jako router dhcp , w nim jest wpisane hasło do netii, za nim jest switch do którego są wpięte komputery, teraz żaden komputer nie wybiera PPP bo Internet z routera rozdziela switch

w panelu ZTE widać, że fritz dostaje ip 192.168.1.3, jest na nim Internet, i Fritz udostępnia go po WiFi

problem
    zaraz po zmianie trybu pracy Fritza z dwóch numerów voip, które rejterowały się dotąd poprawnie (kiedy na fritz;u było PPPoE) zarejestrowany zostaje ten z freeconet, ale nie można na niego zadzwonić (z niego można), numer z voipdiscount nie rejestruje się.

Dopisanie ip branki (192.168.1.30 w DMZ powoduje tylko wyrejestrowanie numeru od freeconet

Wpisy z dla portami 5060 i 5061 (jak na zdjęciach) w „Serwer wirtualny” też nie pomagają – numery voip się nie rejestrują – no i tu się zatrzymałem.

Po każdej zmianie ustawień czekam z minutę w nadziei że numery viop się zarejestrują, potem resetuję Fritza i ZTE w nadziei, że nowe ustawiania zadziałają po resecie - nic.

0
  • #16 07 Cze 2011 10:20
    bogiebog

Oprócz portów SIP są jeszcze porty RTP - to są porty którymi płynie głos.

Proponuje na razie zająć się diagnostyką tylko jednego numeru, wyłącz drugi dopóki ten 1szy nie zacznie działać całkowici.

Czy masz może dostęp do komputera z dwoma kartami sieciowymi tak aby go skonfiugować jako bramę domyślna dla fritza i przechwycić pakiety od fritza aby zobaczyć kommunikację fritza ?

Dodano po 57 [sekundy]:

Frtiz nie ma jakiś log-ów diagnostycznych ?

Dodano po 3 [minuty]:

Cytat:
    Fritz'a można ustawić po lan na dwa sposoby
    Establish own Internet connection (NAT router with PPPoE or IP)
    Share existing Internet connection in the network (IP Client)

zdecydowanie IP Client bo NAT już masz w ZTE.

0
  • #17 07 Cze 2011 12:26
    krzyslee
    Poziom 9  

Fritz ma logi, nic z nich nie wyczyłatem

o tym śledzeniu pakietów to niewiele rozumiem
    ale
    możesz się zalogowac do mojego Fritz'a lub/i do mojego pulpitu (np TeamViever'em) jeśli tylko chcesz (jak tylko będe w domu) - dziś ok 21ej

0
  • #18 29 Mar 2015 16:22
    dr_Henio
    Poziom 16  

Mam podobny problem, voip loguje się, ale telefon milczy. Nie można się ani połączyć ani nie można zadzwonić.

0