Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Laguna 2.0 16V 2000r. klekotanie, cykanie po wymianie oleju

r-o-b-a-c-z-e-k 02 Jun 2011 09:34 4250 3
    r-o-b-a-c-z-e-k
    Level 9  
    Witam!
    14go maja wymieniłem w swojej Lagunce olej (i filtr). Wlałem Elf Competition STI 10W40 (wcześniej był Castrol Magnatec 10w40). Przez tydzień jeździłem i było wszystko ok. Ale od tygodnia silnik zaczął głośniej pracować. Zauważyłem, że zaczął klekotać nagle, któregoś ranka jak go odpaliłem (a jeszcze dzień wcześniej pracował cicho). I tak od tygodnia to klekotanie zaczeło lekko narastać. Wczoraj przy 120km/h myślałem że silnik się rozleci. Powyżej 3200obr silnik zaczyna huczeć i drżeć. Przy niższych, tylko klekocze. Spadku mocy nie zauważyłem, pod tym względem pracuje ok.

Wykluczam dziurkę gdzieś w tłumniku bo taka dziurka daje chyba dużo hałasu ze zwiększaniem obrotów. A u mnie klekotanie ma taką samą głośność cały czas, a tylko jego częstotliwość rośnie z obrotami.

ps. rozrząd razem z kołem zmiennych faz był wymieniany jakieś 25-30tyś temu. Nigdy nie było po wymianie problemów.

Ktoś ma pomysł co mogło się zepsuć???
    Mechanik rozkłada ręce...
    carrot
    Moderator of Cars
    Trzeba zacząć od pomiaru ciśnienia oleju manometrem
    marekggg
    Level 11  
    Może w starym oleju miał dodatek wlany /moto-doktor/.?
    marciniolenka
    Level 9  
    możne od obudowy filtra powietrza spadł przewód dolotowy i wtedy możne buczeć podobnie tak jak by był dziurawy tłumik ja takie coś miałem o ile coś ruszałeś przy filtrze powietrza