Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kino domowe - jak najlepiej podłączyć

qbol83 02 Cze 2011 12:35 4115 2
 • #1 02 Cze 2011 12:35
  qbol83
  Poziom 1  

  Witam.
  Na wstępie wyjaśnię, że jestem kompletnym laikiem w tych sprawach także będę wdzięczny za wyrozumiałość.

  Posiadam następujące urządzenia :
  - telewizor LCD samsung
  - PS3
  - dekoder Cyfra +
  - kino domowe Samsung HT-BD 8200

  Chciałbym to fajnie ze sobą spiąć, wykorzystując maksymalnie wydajność audio tych urządzenń. Sprawa podłączeń wygląda następująco :

  - dekoder Cyrfa+ --> telewizor poprzez HDMI
  - PS3 --> telewizor poprzez HDMI
  - kino domowe --> telewizor poprzez HDMI

  Jeżeli chodzi o dekoder i PS3 wszystko jest ok, natomiast pojawia się problem przy kinie domowym. Jednym z celów dla którego kupiłem kino to możliwość puszczenia przez nie dźwięku z PS3 i Cyfry+. Tak jak pisałem wcześniej jestem kompletnie ciemny w tych sprawach i myśląc logicznie (oczywiście według mnie) myślałem, że skoro PS3 i Cyfra+ przez HDMI przesyła obraz i dźwięk to jak podłączę kino przez HDMI to też będzie fajnie działało. Otóż nie do końca ...

  Zauważyłem już, że w przypadku oglądania filmów DVD/BR działa fajnie, natomiast przy oglądaniu przez dekoder Cyfry lub grania na PS3 dźwięku nie ma.

  Jak to typowy laik postanowiłem bezwiednie pobawić się kablami i udało mi się podłączyć dzwięk ale mam 3 możliwości i nie wiem, która będzie najbardziej efektywna :

  1) w kinie domowym mam tylko 1 złącze HDMI, które wykorzystane jest do połączenia z telewizorem. Mam możliwość aby podłączyć sygnał dźwiękowy przez kabel jack (kino) --> chinch (dekoder). Dźwięk jest ale mam problem z konsolą, która nie ma takiego wejścia, czyli dźwięku nie ma.

  2) Odkryłem (proszę się nie śmiać), że zamiast podłączać kabel do dekodera to lepiej podłącze do telewizora. I tutaj rzeczywiście mam dzwięk z Cyfry+ i PS3.

  3) Tak jak pisałem wcześniej do połączenia używam kabla jack-->chinch. W zestawie znalazłem kabel optyczny, którym mogę też połączyć te urządzenia.


  I teraz pytania finalne brzmią :

  Czy mam używać kabla jack-->chinch czy kabla optycznego. Jeżeli tak to czy mam podłączać kabel optyczny kino domowe --> telewizor, czy oddzielnie kino domowe --> Cyfra+ i kino domowe --> PS3.

  Bardzo proszę o krótki komentarz, bardzo mi zależy aby wyciągnąć z kina maksimum możliwości.

  Z góry dziękuję.

  0 2
 • Mitronik
 • #2 02 Cze 2011 14:08
  KIEROWCA_VW
  Poziom 35  

  Dokładny opis lub foto złącz w tym kinie, wtedy można coś wybrać...
  Generalnie lepszy optyk niż CHINCH...

  1
 • Mitronik
 • #3 02 Cze 2011 15:35
  Pablo1964
  Moderator

  qbol83 napisał:
  Tak jak pisałem wcześniej do połączenia używam kabla jack-->chinch. W zestawie znalazłem kabel optyczny, którym mogę też połączyć te urządzenia.
  I teraz pytania finalne brzmią :
  Czy mam używać kabla jack-->chinch czy kabla optycznego. Jeżeli tak to czy mam podłączać kabel optyczny kino domowe --> telewizor, czy oddzielnie kino domowe --> Cyfra+ i kino domowe --> PS3.


  A czy coś stoi na przeszkodzie, żeby osobiście sprawdzić i porównać jakość dźwięku?

  0