Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kino domowe - jak najlepiej podłączyć

qbol83 02 Cze 2011 12:35 4004 2
  • #1 02 Cze 2011 12:35
    qbol83
    Poziom 1  

Witam.
    Na wstępie wyjaśnię, że jestem kompletnym laikiem w tych sprawach także będę wdzięczny za wyrozumiałość.

Posiadam następujące urządzenia :
    - telewizor LCD samsung
    - PS3
    - dekoder Cyfra +
    - kino domowe Samsung HT-BD 8200

Chciałbym to fajnie ze sobą spiąć, wykorzystując maksymalnie wydajność audio tych urządzenń. Sprawa podłączeń wygląda następująco :

- dekoder Cyrfa+ --> telewizor poprzez HDMI
    - PS3 --> telewizor poprzez HDMI
    - kino domowe --> telewizor poprzez HDMI

Jeżeli chodzi o dekoder i PS3 wszystko jest ok, natomiast pojawia się problem przy kinie domowym. Jednym z celów dla którego kupiłem kino to możliwość puszczenia przez nie dźwięku z PS3 i Cyfry+. Tak jak pisałem wcześniej jestem kompletnie ciemny w tych sprawach i myśląc logicznie (oczywiście według mnie) myślałem, że skoro PS3 i Cyfra+ przez HDMI przesyła obraz i dźwięk to jak podłączę kino przez HDMI to też będzie fajnie działało. Otóż nie do końca ...

Zauważyłem już, że w przypadku oglądania filmów DVD/BR działa fajnie, natomiast przy oglądaniu przez dekoder Cyfry lub grania na PS3 dźwięku nie ma.

Jak to typowy laik postanowiłem bezwiednie pobawić się kablami i udało mi się podłączyć dzwięk ale mam 3 możliwości i nie wiem, która będzie najbardziej efektywna :

1) w kinie domowym mam tylko 1 złącze HDMI, które wykorzystane jest do połączenia z telewizorem. Mam możliwość aby podłączyć sygnał dźwiękowy przez kabel jack (kino) --> chinch (dekoder). Dźwięk jest ale mam problem z konsolą, która nie ma takiego wejścia, czyli dźwięku nie ma.

2) Odkryłem (proszę się nie śmiać), że zamiast podłączać kabel do dekodera to lepiej podłącze do telewizora. I tutaj rzeczywiście mam dzwięk z Cyfry+ i PS3.

3) Tak jak pisałem wcześniej do połączenia używam kabla jack-->chinch. W zestawie znalazłem kabel optyczny, którym mogę też połączyć te urządzenia.

I teraz pytania finalne brzmią :

Czy mam używać kabla jack-->chinch czy kabla optycznego. Jeżeli tak to czy mam podłączać kabel optyczny kino domowe --> telewizor, czy oddzielnie kino domowe --> Cyfra+ i kino domowe --> PS3.

Bardzo proszę o krótki komentarz, bardzo mi zależy aby wyciągnąć z kina maksimum możliwości.

Z góry dziękuję.

0 2
  • #2 02 Cze 2011 14:08
    KIEROWCA_VW
    Poziom 35  

Dokładny opis lub foto złącz w tym kinie, wtedy można coś wybrać...
    Generalnie lepszy optyk niż CHINCH...

1
  • #3 02 Cze 2011 15:35
    Pablo1964
    Moderator

qbol83 napisał:
    Tak jak pisałem wcześniej do połączenia używam kabla jack-->chinch. W zestawie znalazłem kabel optyczny, którym mogę też połączyć te urządzenia.
    I teraz pytania finalne brzmią :
    Czy mam używać kabla jack-->chinch czy kabla optycznego. Jeżeli tak to czy mam podłączać kabel optyczny kino domowe --> telewizor, czy oddzielnie kino domowe --> Cyfra+ i kino domowe --> PS3.

A czy coś stoi na przeszkodzie, żeby osobiście sprawdzić i porównać jakość dźwięku?

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo