Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Studia na kierunku ENERGETYKA.

wojti911 02 Cze 2011 14:15 7140 11
  • #1 02 Cze 2011 14:15
    wojti911
    Poziom 10  

Mam pytanie do osób studiujących ten kierunek, szczegolnie na Politechnice Poznanskiej, ale nie tylko.

Niestety w głównym wątku PP nie dostalem odpowiedzi, dlatego umieszczeam nowy temat. :)

Głownie chodzi mi o same studia i czego mógłbym się poduczyć przez wakacje, co by zaowocowało na I semestrze.

Jeśli ktoś chce może tutaj odpisać, jesli nie, prosze o kontakt na gg: 9879972.

Dziekuje i pozdrawiam. :)[/b]

0 11
  • #2 02 Cze 2011 16:15
    McMonster
    Poziom 32  

Znajdź dowolny taki wątek o początku studiowania na dowolnym kierunku na jakiejkolwiek politechnice i poczytaj. Będzie się zgadzało w stu procentach.

0
  • #3 02 Cze 2011 18:37
    772160
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 02 Cze 2011 22:47
    wojti911
    Poziom 10  

Dzieki V541 :) ciekawe jakim Ty studentem jestes/byles :)

Chodzi mi o dokładne informacje, nie takie powierzchowne, wiec nie musisz pisać jak dziecku, już dawno przeszukałem to forum i google :)

Dlatego ponawiam prośbe, jeśli ktoś by był miły (nie tak jak V541 :) )i miał czas to prosze pisać na PW, albo gg.

Dzieki. :)

0
  • #5 02 Cze 2011 23:58
    McMonster
    Poziom 32  

Podpisuję się wszystkimi kończynami pod wypowiedzią V541. Potwierdzi to każdy student z bagażem doświadczenia i zrozumieniem realiów studiów wyższych, bo inni albo szybko kończą studia (nie mylić z ukończeniem), albo przy sprzyjającym wietrze przeciskają się jakość z semestru na semestr i kończą zasilając grono wykształconych bezrobotnych, bo po studiach przyswoili sobie jedynie umiejętność imprezowania.

Studia to samodzielność, skończyło się głaskanie po główkach przez nauczycieli i zaczyna się życie, podstawowe informacje można łatwo znaleźć, a nikt nie będzie szczegółowo cię instruował, co i jak masz robić, czego się trzeba nauczyć itp. Uwierz na słowo, że wiele można powiedzieć o przyszłym studencie po pytaniach, jakie zadaje, twoje mówią "nie rozumiem, co to są studia, po prostu chcę sobie dalej pochodzić do szkoły, zdobyć papierek i zarabiać kokosy".

Rzeczywistość akademicka jest brutalna.

0
  • #6 08 Cze 2011 20:13
    wojti911
    Poziom 10  

Chciałem tylko dowiedziec sie jakie dzialy fizyki, czy chemii moge sobie powtorzyc do pierwszego roku studiow.

Mysle, ze to glupie pytanie nie jest, bo nie pytam sie co to sa studia i nie chce zeby ktos mnie za raczke prowadzil, widzialem, przegladalem programy studiow, ale tam jest np Fizyka, Fizyka II, Chemia. I tam sa omawiane wszystkie dzialy? Chcialem sie o takie rzeczy dowiedziec, co mozna powtorzyc sobie (troche douczyc) zeby nie poledz na I roku, bo to chyba nie jest latwy kierunek.

0
  • #7 10 Cze 2011 12:21
    wojti911
    Poziom 10  

To bedzie w stanie mi ktos pomoc?

Chodzi mi o studenta energetyki, ktory chetnie by odpowiedzial na kilka moich pytan :)

0
  • #8 10 Cze 2011 12:38
    772160
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 17 Cze 2011 11:58
    wojti911
    Poziom 10  

"V541" dziekuje :) juz nie musisz mi udzielac informacji, jak widze specjalizujesz sie w 'Elektrotechnika/Mechanika', wiec nie Ciebie sie pytam :) a do Twojej wiadomosci, to umiem, szukalem, ale nie znalazlem :) jakbym znalazl to bym sie nie pytal.

0
  • #10 26 Lip 2011 12:19
    Brahmaparus25
    Poziom 1  

Fizyka

1. Rodzaje oddziaływań w przyrodzie
    2. Zasada zachowania energii
    3. Zasada zachowania pędu
    4. Zasada zachowania momentu pędu
    5. Siły bezwładności
    6. Szczególna teoria względności
    7. Kontrakcja Lorentza i dylatacja czasu
    8. Ruch harmoniczny prosty, tłumiony i wymuszony
    9. Interferencja fal sprężystych
    10. Zerowa zasada termodynamiki
    11. Pierwsza zasada termodynamiki
    12. Ciepło właściwe gazu doskonałego
    13. Przemiany stanu gazów doskonałych
    14. Przemiany stanu gazów rzeczywistych
    15. Druga zasada termodynamiki. Cykl Carnota.
    16. Prawo Archimedesa
    17. Równanie Bernoulliego. Przykłady
    18. Prawa Keplera i prawo grawitacji
    19. Pole grawitacyjne. Energia potencjalna grawitacji
    20. Pole elektrostatyczne. Elektryczny moment dipolowy
    21. Potencjał elektryczny
    22. Polaryzacja w dielektrykach
    23. Zależność oporu od temperatury. Nadprzewodnictwo
    24. Ładunki i przewodniki w polu magnetycznym
    25. Równania Maxwella
    26. Powstawanie fal elektromagnetycznych. Widmo fal elektromagnetycznych
    27. Podstawowe prawa optyki geometrycznej
    28. Optyka falowa
    29. Promieniowanie ciała doskonale czarnego
    30. Zjawisko fotoelektryczne
    31. Budowa atomu wodoru. Serie widmowe
    32. Cząstki elementarne

Chemia

PRZEMIANY FAZOWE (ćw.1 Analiza termiczna)
    zagadnienia: Reguła faz Gibbsa. Typy równowagi ciecz - faza stała układów dwuskładnikowych. Wykresy fazowe ciecz – ciało
    stałe. Krzywe stygnięcia. Analiza termiczna.

FIZYKO-CHEMIA WODY (ćw.4 Uzdatnianie wody do celów przemysłowych)
    zagadnienia: Rodzaje i charakterystyka wód naturalnych. Ocena jakości wody - fizyczne i chemiczne wskaźniki jakości wody.
    Twardość wody i jej rodzaje. Usuwanie twardości wody - destylacja, metoda termiczna, metody chemiczne,
    demineralizacja wody. Jonity. Uzdatnianie wody do celów chłodniczych i kotłowych.

REAKCJE KWAS-ZASADA (ćw.5 pH roztworów)
    zagadnienia: Kwasy, zasady, sole - budowa, rodzaje, otrzymywanie, właściwości, wzory sumaryczne i strukturalne. Dysocjacja
    elektrolityczna kwasów, zasad i soli, stała i stopień dysocjacji. Iloczyn jonowy wody. pH oraz pOH. Metody pomiaru
    pH. Wskaźniki kwasowo-zasadowe. Miareczkowanie alkacymetryczne (kwas-zasada), PK (punkt końcowy)
    miareczkowania. Roztwory buforowe.

ELEKTROCHEMIA ( ćw.2 galwanotechnika, ćw.3 Wyznaczanie potencjału wydzielania wodoru)
    zagadnienia: Korozja chemiczna i elektrochemiczna (przykłady). Sposoby ochrony przed korozją. Prądow i bezprądowe osadzanie
    metali.
    Elektroliza i prawa elektrolizy. Potencjał elektrody. Równanie Nernsta. Rodzaje elektrod i metody pomiaru ich
    potencjału. Siła elektromotoryczna. Budowa i rodzaje ogniw. Potencjał wydzielania. Nadnapięcie i jego rodzaje.

KINETYKA CHEMICZNA ( ćw.6 Wyznaczanie zależności stałej szybkości reakcji od temperatury ćw.7 Reakcje oscylacyjne - reakcja Biełousowa-Żabotyńskiego)
    zagadnienia: Szybkość reakcji chemicznej, stała szybkości. Rząd reakcji. Reakcje I, II i III rzędu. Równanie na szybkość reakcji I i
    II rzędu. Okres połowicznej przemiany. Zależność stałej szybkości od temperatury. Energia aktywacji. Reakcje
    oscylacyjne.

RÓWNOWAGI CHEMICZNE (ćw.8 Entalpia zobojętniania, ćw.9 Zależność stałej równowagi reakcji od temperatury)
    zagadnienia: Ciepło reakcji i jej pomiar. Prawa termochemiczne. Ciepło reakcji przy stałym ciśnieniu lub przy stałej objętości.
    Molowe entalpie tworzenia, spalania, rozpuszczania, rozcieńczania i inne. Kalorymetria. Budowa i rodzaje
    kalorymetrów.
    Zależność stałej równowagi reakcji od temperatury. Ciepło reakcji i jego zależność od temperatury. Pojęcie
    iloczynu rozpuszczalności. Konduktometria. Pomiar przewodności elektrycznej roztworów elektrolitów. Budowa
    naczyńka konduktometrycznego.

RADIOCHEMIA (ćw. 10 Stała rozpadu nuklidu 40K)
    zagadnienia: Jądro atomowe, składniki, energia, siły jądrowe. Cząsteczki elementarne. Przemiany jądrowe. Właściwości
    promieniowania jonizującego - a, b, g. Oddziaływanie promieniowania jonizującego z materią. Detektory
    promieniowania jonizującego. Rodzaje i zastosowanie źródeł promieniowania – źródła otwarte i zamknięte.

0
  • #11 29 Lip 2011 14:17
    taoorus
    Poziom 1  

Wojti915 ... na 1 semestrze będziesz mógł brać udział w dodatkowych zajęciach z fizyki, matematyki ... a także dla Waszego rocznika z chemii. Jeśli czujesz że któryś z tych przedmiotów wymaga dodatkowych zajęć po prostu będziesz mógł skorzystać z tych zajęć. Pozdrawiam i głowa do góry. Zajęcia na energetyce dają w kość ale są ciekawe. Sam zobaczysz jak poznasz opinie starszych kolegów

0
  • #12 29 Lip 2011 18:17
    Elektronik9
    Poziom 30  

wojti911 napisał:
    Głownie chodzi mi o same studia i czego mógłbym się poduczyć przez wakacje, co by zaowocowało na I semestrze.

Matematyki. Na każdym kierunku jest na polibudzie na początku.

0