Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fujitsu połączyło czytnik linii papilarnych ze skanerem układu naczyń dłoni

exti 02 Cze 2011 14:52 1269 0
 • Fujitsu połączyło czytnik linii papilarnych ze skanerem układu naczyń dłoniFirma Fujitsu wczoraj kolejny raz potwierdziła, że jest mocna w dziedzinie technologii uwierzytelniania. Jej nowy produkt to pierwszy system biometryczny łączący w sobie skaner linii papilarnych i skaner naczyń krwionośnych dłoni.

  Według Fujitsu taka kombinacja zapewnia większą szybkość działania systemu. Podobno jest on w stanie przeszukać bazę zawierającą milion użytkowników i zidentyfikować osobę w ciągu dwóch sekund. Wszystko, co trzeba zrobić, to jedynie położyć dłoń na sensorze. Może to wyeliminować konieczność używania kart chipowych i PIN-ów. No i zgubienie dowodu tożsamości nie będzie już stanowiło zagrożenia dla bezpieczeństwa naszych danych.

  Urządzenie Fujitsu pobiera odciski z trzech palców i oczywiście układ naczyń krwionośnych dłoni. Według firmy, jego system jest modułowy, co oznacza, że funkcjonalność identyfikacji na podstawie układu naczyń krwionośnych może być dodana do już istniejącego systemu bazującego na skanowaniu linii papilarnych.

  Plan na ten rok podatkowy zakłada dalsze zwiększanie szybkości systemu. Fujitsu pragnie móc wyszukiwać w ciągu dwóch sekund spośród 10 milionów użytkowników.

  Źródło:
  http://www.crunchgear.com/2011/06/02/fujitsus-biometric-system-takes-2-seconds-to-id-one-user-from-a-million/