Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Versa 15 i UMB-100HS podłączenie

vob_20 02 Jun 2011 17:04 1240 4
    vob_20
    Level 13  
    Witam

Mam pytanie odnośnie podłączenie centrali Versa 15 i sterownika UMB-100HS dokładnie to chodzi mi o coś takiego.
    Jak załączam alarm to syrena sygnalizuje dźwięk jeden raz, jak wyłączam alarm to syrena sygnalizuje dźwięk dwa razy, tak żeby można było odróżnić czy alarm jest załączony czy nie i tu jest problem bo nie wiem jak to za bardzo jak to podłączyć. Jak by ktoś mógł napisać lub ewentualnie schemat jaki kabelek gdzie podłączyć.

pozdrawiam
    Łukasz
    zibby
    Level 12  
    to nie jest kwestia kabelków tylko programowa , w opcjach wyjść musisz zaznaczyć opcję "sygnalizuje załączenia/wyłączenia/kasowania" , instrukcja programowanie strona 43
    powodzenia pozdrawiam
    humek
    Level 32  
    jedno z wejść oprogramowywujesz jako zał/wył czuwania i tam dopinasz radiolinię reszta jak napisał kol powyżej
    mily_swiety
    Level 12  
    Z tego co pamiętam to uzbrojenie alarmu masz jeden dźwięk, na rozbrojenie jest podwójny dźwięk a w przypadku gdy podczas czuwania był alarm to przy rozbrajaniu będziesz miał poczwórny dźwięk.
  • Helpful post
    NOOKIA
    Level 28  
    Trochę chaotycznie to napisaliście koledze ;)

A więc tak:

Jedno z wejść np.z6 programujesz jako zał/wył czuwania typ linii np. NO
    Jedno z wyjść np. out1 programujesz jako sygnalizacja zał/wył czuwania (chyba funkcja 33 nie pamiętam do końca)

Do tego możesz zastosować przekaźnik aby nie było sygnalizacji awarii gdy mamy sygnalizację alarmu i załączenie/wyłączenia czuwania ;)

Powinieneś dać rade

Pozdrawiam