Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak podłączyć kasetę sterującą w wyciągarce linowej

02 Jun 2011 17:18 15376 22
  • Level 20  
    Witam proszę o poradę jak podłączyć kasetę sterującą,dostałem wyciągarkę lecz niestety bez kasety,kasetę już mam lecz nie wiem jak ją podłączyć prawdo podobnie trzeba wpiąć cztery przewody ale niestety nie wiem gdzie.

1-Przewód wychodzący z silnika kolor Zielony
    2-Przewód wychodzący z silnika kolor Żółty
    3-Przewód wychodzący z silnika kolor Czerwony
    4-Przewód zasilający 230v ~ kolor Brązowy
    5-Przewód od kondensatora kolor Czerwony
    6-Przewód od wyłącznika krańcowego kolor Czerwony
    7-
    8-Przewód zasilający 230v ~ kolor Zielony
    9- Dwa przewody od wyłącznika krańcowego i kondensatora kolor Zielony i Czerwony
    10-
    11-
    12-
    7,10,11,12 są wolne

[Szkolenie 22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Level 23  
    Jak można Panu pomóc jak nie podał Pan typu, modelu itp.
    Jerzy
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Level 20  
    TYP-Magnum SHZ 1000,w linku którym mi podesłałeś jest schemat podłączenia ale widzę że nie tej wciągarki.
  • Level 21  
    Sposób podłączenia we wszystkich jest taki sam.
  • Level 20  
    To już nic z tego nie rozumiem,jak sposób podłączenia we wszystkich jest taki sam to po co podawać typ i model?.
  • Level 21  
    Z tego co pamiętam, to Magnum SHZ 1000, to chińska wciągarka, tak że podłączenie kasety sterowniczej powinno być takie samo jak w Einhellu, oczywiście kolory kabli nie będą pasować ale cztery kable z kasety widać wyraźnie gdzie który ma być podłączony.
  • Level 20  
    Panowie proszę o konkrety np-7 i 10 góra,11 i 12 dół.Pozdro.
  • Level 20  
    No i wracam do punktu wyjścia po długim czasie z racji tego że zima minęła i wyciągarka będzie potrzebna podłączyłem włącznik pod nr7 i nr 10 natomiast drugi włącznik podłączyłem pod nr 10 i 12 efekt taki że silnik buczy jak zakręcę go palcem to kręci z tym że raz w lewo a raz w prawo zależy w którą stronę zakręcę.Panowie proszę o info co robię nie tak.Pozdro.
  • Moderator of Electricity
    Sprawdź takie połączenia:
    1. Podnoszenie 10 - 12 oraz 7 - 11;
    2. Opuszczanie 10 - 11 oraz 7 - 10.
  • Level 20  
    Podłączyłem dzisiaj tak 7-10 a drugi włącznik 12-10 po włączeniu silnik buczy,kiwa się w lewo i prawo i jak się rozkołyszę zaczyna się kręcić z tym że przy pierwszej próbie kręcił się w lewo a przy drugiej w prawo z tego co obserwuję to podłączenie 12-10 nie idzie przez kondensator a 7-10 idzie przez kondensator czy tak ma to być podłączone.A może kondensatory są uwalone?Pozdro.
  • Moderator of Electricity
    krisi3 wrote:
    Podłączyłem dzisiaj tak 7-10 a drugi włącznik 12-10

Przeczytaj mój poprzedni post i powiedz, gdzie tam widzisz takie połączenie?
  • Level 20  
    to z każdego włącznika mam wyprowadzić po 4 przewody?
  • Helpful post
    Moderator of Electricity
    Jakie masz te przełączniki? Przecież w tych wciągarkach, był wstawiany jeden przełącznik z sześcioma wyprowadzeniami. Wrzuć może jakąś fotkę. Dla próby połącz to na krótko, tak jak opisałem i sprawdź silnik, kasetę podłączysz później.
  • Level 20  
    Podłączyłem na sztywno śmiga jak ta lala tylko jeszcze jak byś mi pomógł wbić do głowy jak skleić to z kasetą

• Helpful post
    Moderator of Electricity
    Nie wiem które styki tego przełącznika zwierają po naciśnięciu, dlatego Twoim zadaniem jest to sprawdzić. Podaj wyniki przy włączeniu podnoszenia i opuszczania, wtedy będziemy ustalać podłączenie. Jeżeli mostek pomiędzy zaciskiem 5 i 6 daje się zdjąć to na czas sprawdzania usuń go.
  • Level 20  
    A więc dzisiaj znalazłem chwilę na zabawę z włącznikiem i lipa tak podłączyłem że po naciśnięciu jednego a potem drugiego włącznika silnik buczał po wypięciu przewodu 11 albo 12 kręci w jedną stronę.Rozebrałem włącznik i zrobiłem schemacik poglądowy jakie styki zwierają ale nic mi to nie mówi.Numerami oznaczyłem moją koncepcję.

• Helpful post
    Moderator of Electricity
    Twoja koncepcja jest błędna. Trochę poprawiłem Twój rysunek.
    Domyślam się, że masz tam dwa oddzielne przyciski, jeśli tak, to czy one mają pomiędzy sobą jakąś blokadę aby ich nie wcisnąć jednocześnie?
  • Level 20  
    Tak masz rację są dwa i mają po między sobą taką dźwigienkę która zabezpiecza je przed wciśnięciem jednoczesnym. Czyli mostek mam usunąć? Pozdro.
  • Helpful post
    Moderator of Electricity
    krisi3 wrote:
    Czyli mostek mam usunąć?

Tak, ten który był to usuń, a połącz mostkiem tak jak narysowałem na czerwono. 7 i 10 przepuść przez wyłącznik bezpieczeństwa.
  • Level 20  
    No Kolego krzysiek7 Wielkie dzięki za pomoc kaseta podłączona wyciągarka śmiga jak złoto w życiu bym tego nie podłączył ale dzięki takim ludziom jak ty Forum Elektroda dominuje w sieci.Pozdrawiam.
  • Level 20  
    Wyciągarka Magnum SHZ 1000
    Panowie może się ktoś orientuje ile ten silnik ma obrotów na min,oczywiście bez przekładni.Tabliczki na silniku brak jedyne dane jakie znalazłem to 1600W,230V-50Hz.Proszę o info jak by ktoś znał ten silnik.
  • Level 1  
    Witam czy ktoś pomoże mam taką samą wyciągarkę zastosowałem ja do windy i potrzebuje zamontować krańcówkę na dole i u góry kosza i jak podłączam przes kasetę kaseta taka sama jak ktoś dał fotkę i nie działa ktoś może coś takiego robił i pomoże z góry dziękuję Jak podłączyć kasetę sterującą w wyciągarce linowej Jak podłączyć kasetę sterującą w wyciągarce linowej