Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Trzy prace dyplomowe

gulson 15 Feb 2003 18:07 5159 1
 • Kontynujemy temat prac dyplomowych, wszakże jeszcze uczniowie mają czas na ich zrobienie, jednak jest to już ostatni termin, aby wreście rozpocząć realizację praktyczną. Mamy jednak nadzieję, że większość już ma gotowe modele i opis teoretyczny :)

  https://www.elektroda.pl/nauka/dyplomowe/dyplomowe.html

  Teoria: Analiza standardów zarządzania sieciami i zasobami sieciowymi
  Oprócz protokołów, które zapewniają usługi na poziomie sieci i programów użytkowych umożliwiających wykorzystywanie tych protokołów, oprogramowanie intersieci potrzebuje narzędzia pozwalającego administratorom na znajdowanie przyczyn problemów, sterowania wyznaczaniem tras oraz na wykrywanie komputerów, które naruszają standardy protokołów. Zadania tego typu określa się mianem zarządzania siecią.
  Protokoły zarządzania siecią określają sposób komunikacji między programem-klientem do zarządzania siecią, który jest używany przez administratora a serwerem działającym na komputerze lub routerze. Poza określeniem postaci i znaczenia komunikatów oraz reprezentacji nazw i wartości w tych komunikatach, protokoły zarządzania siecią definiują również zależności administracyjne między kontrolowanymi routerami. Oznacza to, że udostępniają one możliwość uwierzytelniania administratorów. Można by oczekiwać, że protokół zarządzania siecią będzie miał dużo różnych poleceń. Niektóre wczesne protokoły zapewniały np. polecenia umożliwiające przeładowanie systemu, dodanie lub usunięcie tras, włączenie lub wyłączenie określonego interfejsu sieciowego lub usunięcie adresów z pamięci podręcznej. Główną wadą wbudowywania poleceń w protokół zarządzania siecią jest jego rosnąca złożoność. Protokół taki wymaga osobnego zestawu poleceń dla każdej operacji. Na przykład skasowanie pozycji z tablicy tras wymaga innego polecenia niż wyłączenie interfejsu. Oznacza to, że dodawanie nowych danych, które można zmieniać, wymaga modyfikacji protokołów.

  Zegarek Mikroprocesory I2C
  Naszym celem było zaprojektowanie i wykonanie wielofunkcyjnego stacjonarnego zegarka opartego o układ mikroprocesora AT89C2051.Naszą pracę można uznać jako przykład wykorzystania mikrokomputerów i magistrali I2C do celów czysto edukacyjnych. Jednakże może ona pełnić rolę najzwyklejszego, domowego czasomierza który jest łatwy w obsłudze, pozwala na szybki odczyt aktualnego czasu, zajmuje mało miejsca i pobiera niewiele energii.
  Zegarek może posłużyć niemal każdemu użytkownikowi. Aby maksymalnie ułatwić posługiwanie się nim ograniczyliśmy liczbę przycisków do trzech, których funkcji można łatwo się domyśleć. Standardowy wyświetlacz LCD niskiego poboru mocy zastąpiliśmy podobnym, wyposażonym jednak w element podświetlający, który umożliwia odczyt przy braku zewnętrznego oświetlenia. Kolejnym ułatwieniem jest zastosowanie układu zabezpieczającego (mostek Graetza) „zegarek” przed błędnym podłączeniem zasilania. Biegunowość na zaciskach gniazda zasilania nie gra większej roli, więc nasz projekt może być teoretycznie zasilany nawet napięciem przemiennym. Aby uniknąć uszkodzeń w wyniku zbyt wysokiego napięcia zasilania zastosowaliśmy stabilizator, który ogranicza napięcie wejściowe do 5V. Do otwarcia projektu jest potrzebny program Protel 99SE.

  Mikroprocesorowo miernik częstotliwości (falomierz)
  Jest to projekt mikroprocesorowego miernika częstotliwości (falomierza) zbudowanego w oparciu o mokrokontroler AT89C2051. Falomierz ten posiada trzy zakresy pomiarowe, przy czym dla każdego zakresu został przewidziany odrębny obwód wejściowy. Zakres pierwszy pokrywa pasmo częstotliwości od 0,1Hz do około 120kHz. Zakres drugi to pasmo od 50kHz do 30MHz, a trzeci od 30MHz do 700Mhz. Dla każdego z zakresów można wybrać jeden z trzech możliwych czasów bramkowania : 0.1s, 1s, 10s. Ponadto istnieje możliwość wprowadzenia przyrządu w stan HOLD , który powoduje wstrzymanie prezentacji wyników kolejnych pomiarów na wyświetlaczu LCD. Oprócz tego falomierz wyposażony jest w interfejs RS232 poprzez który może odbywać się sterowanie pracą urządzenia z PC-ta. W skład dokumentacji wchodzą: -dokładny opis techniczny pracy wraz ze szczegółowym opisem programu -komplet schematów ideowych oraz projekt płytki drukowanej (Protel) -skompilowany program dla mikrokontrolera napisany w asemblerze (+ kod zródłowy), oraz kompilator wraz z odpowiednim plikiem typu bat umożliwiający natychmiastową kompilację -katalog "asm" -program umożliwiający sterowanie miernikiem z PC-ta napisany w Pascal'u

  Cool! Ranking DIY
  About Author
  gulson
  System Administrator
  Offline 
  Twórca portalu elektroda.pl od roku 1999. Zajmuje się opieką portalu, od czasu do czasu publikując tutaj ciekawostki i felietony. Interesuje się wszystkim, co jest związane z nowymi technologiami. Z wykształcenia technik elektronik, inżynier i magister informatyki po Politechnice Łódzkiej.
  gulson wrote 21160 posts with rating 2220, helped 70 times. Been with us since 2001 year.
 • #2
  beny1983
  Level 2  
  Ja pisze prace na temat alternatynych zrodel energii