Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Scania 124, 420 KM. problem ze stabilizacją poduszek.

02 Cze 2011 19:42 3940 8
  • Poziom 39  
    Witam.
    Auto dość leciwe chyba 1999r. stabilizacja działa bez zarzutu, jednak po wyłączeniu silnika, auto siada na poduszkach (spuszcza do zera zawieszenie).
    Sterowanie wyposażone w pilota, szukam jakichś wskazówek, gdzie trafnie uderzyć, zanim rozgrzebię połowę auta.
    Dzięki za pomoc.
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    witam
    troche malo informacji
    ciagnik czy solowka ?
    ile osi ?
    jaki typ zawieszenia ( przod tyl czy tylko tyl pneumatyczny)?
    ile poduszek ( jak wiecej niz 2 osie czy masz podnoszona os )?
    siada od razu po zgasnieciu czy potrzebuje czasu ? jak zgasisz i wlaczysz zaplon od razu to przestaje siadac ?
    odepnij pilota i sprawdz czy tez siadzie sprawdz czujniki poduszek i poziomu i daj znac co i jak

pozdrowienia

ps najczesciej poprzecierana wiazka pomiedzy kabina i rama z przodu powoduje problemy i jak zrobi zwarcie to potrafi pasc czujnik
  • Poziom 39  
    Ciągnik siodłowy, poduszki tył, 2 osie.
    Jak włączę zapłon, to przestaje siadać.
    Wiązka po lewej stronie?
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    tak ja bym zaczal od tego

ps postaram sie jutro odgrzebac gdzies cd z instalacja elektryczna do tego modelu ( troche za stary jak na moja pamiec ) i przesle ci co gdzie jak
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Trop może i dobry z tą wiązką po lewej stronie , a czy sterownik ma jakieś zapisane błędy ??

Pozdrawiam Cię Janku :D
  • Poziom 39  
    Auto jedzie z hiszpanii, pytam na wyrost i wiadomo, sprawdzę.
    Pozdrawiam. :bye:
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Jak po wyłączeniu zapłonu zawieszenie siada, to dokładnie oblej to auto wodą z mydłem. Sprawdź szczelność zaworu.
  • Poziom 39  
    RomekRud napisał:
    Jak po wyłączeniu zapłonu zawieszenie siada, to dokładnie oblej to auto wodą z mydłem. Sprawdź szczelność zaworu.

Ciągle nie mam jeszcze tego auta, niby jest możliwa nieszczelność, w czasie właczonym może jest kompensowany ubytek przez sygnał z czujnika położenia.
    Właśnie nie wiem, czy po wyłączeniu zapłonu instalacja stabilizacji jest odcięta od zasilania, jeśli tak, to została by tylko jakaś nieszczelność, lub defekt zaworu.
    Powiadomię.
  • Poziom 39  
    Auto zrobione, tak to jest, jak się wybiega za daleko, winna była dziurawa poduszka.
    Wyłączenie zapłonu odcinało dopływ powietrza i auto siadało, no bo dziura..
    Dziękuję i pozdrawiam.