Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

OZAS Tyros 251 zwarcie?

02 Jun 2011 22:04 2990 7
 • Level 11  
  Witam, mam problem z migomatem jak w temacie.
  Mianowicie podczas naciśnięcia przycisku wysuwającego drut "wywala mi korki". Myślałem, że to wina stycznika, ale po wymianie na nowy nic się nie zmieniło. Dodam, że raz na 10 prób migomat zadziała poprawnie, niestety reszta kończy się odcięciem zasilania w warsztacie. Zabezpieczenie prądowe w warsztacie 32A.
  Z góry dziękuję za pomoc.
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
 • TermopastyTermopasty
 • Level 21  
  Witam, spróbuj odłączyć wyjście transformatora na mostek tyrystorowy i próba. Bardzo często uszkodzeniu ulegają tyrystory. Co to znaczy raz na dziesięć da się uruchomić (to wtedy gdy da się uruchomić spaw jest poprawny, czy tylko spawa pryskając). No i jaki masz bezpiecznik B32A czy C32A to też jest ważne.
 • TermopastyTermopasty
 • Level 11  
  Później spróbuję zrobić tak jak mówisz, a "raz na dziesięć" oznacza, że czasem uda się uruchomić normalnie i spaw jest poprawny, ale to naprawdę rzadko się zdarza, z reguły wywala bezpiecznik. a bezpiecznik jest B32.
 • Level 11  
  a możesz mi powiedzieć gdzie znajduje się mostek tyrystorowy i jak one wyglądają? szukałem czegoś podobnego do diod prostowniczych, ale nie widzę niczego podobnego.
 • Level 35  
  DObra a kiedyś było dobrze i nie wywalało czy to nowy nabytek?
 • Level 21  
  Odkręcisz boki i z tyłu spawarki będą radiatory aluminiowe żeberkowane trzy sztuki. Pomiędzy radiatorami jest sześć sztuk tyrystorów w postaci pastylek. Doprowadzenie zasilania jest z boku, z jednej strony są dwa przewody z transformatora i z drugiej strony jeden czarny przewód około trzydzieści kwadrat na śrubę M6 . Wystarczy odłączyć dwa przewody. Nie próbuj rozkręcać bez potrzeby rozkręcać mostka prostowniczego bez potrzeby, bo jest on skręcany kluczem dynamometrycznym.
 • Level 11  
  Zrobiłem tak jak mówiłeś, ale sytuacja się w zasadzie nie zmieniła. Odkręciłem wszystkie przewody od mostka, ale dalej wywala korki, chociaż już nie przy każdym naciśnięciu przycisku - średnio raz na 5 naciśnięć wyskoczy bezpiecznik. Ten migomat kupiłem niedawno, ale dziwne jest to, że sprawdzałem go na miejscu i wydawał się spawać normalnie... Nie wiem, czy możliwe jest jakieś uszkodzenie mechaniczne? Był przewożony busem na powierzchni ładunkowej.

  Dodano po 2 [minuty]:

  A i jeszcze jedno... zauwazyłem, że w migomacie często były wykręcane bezpieczniki, bo mają dość wyrobione zaślepki, może z płytką bezpieczników jest coś nie tak?
 • Level 13  
  Wymień B32 na C32 i dopiero dalej szukaj.