Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OZAS Tyros 251 zwarcie?

02 Cze 2011 22:04 2798 7
  • Poziom 11  
    Witam, mam problem z migomatem jak w temacie.
    Mianowicie podczas naciśnięcia przycisku wysuwającego drut "wywala mi korki". Myślałem, że to wina stycznika, ale po wymianie na nowy nic się nie zmieniło. Dodam, że raz na 10 prób migomat zadziała poprawnie, niestety reszta kończy się odcięciem zasilania w warsztacie. Zabezpieczenie prądowe w warsztacie 32A.
    Z góry dziękuję za pomoc.
  • Poziom 21  
    Witam, spróbuj odłączyć wyjście transformatora na mostek tyrystorowy i próba. Bardzo często uszkodzeniu ulegają tyrystory. Co to znaczy raz na dziesięć da się uruchomić (to wtedy gdy da się uruchomić spaw jest poprawny, czy tylko spawa pryskając). No i jaki masz bezpiecznik B32A czy C32A to też jest ważne.
  • Poziom 11  
    Później spróbuję zrobić tak jak mówisz, a "raz na dziesięć" oznacza, że czasem uda się uruchomić normalnie i spaw jest poprawny, ale to naprawdę rzadko się zdarza, z reguły wywala bezpiecznik. a bezpiecznik jest B32.
  • Poziom 11  
    a możesz mi powiedzieć gdzie znajduje się mostek tyrystorowy i jak one wyglądają? szukałem czegoś podobnego do diod prostowniczych, ale nie widzę niczego podobnego.
  • Poziom 35  
    DObra a kiedyś było dobrze i nie wywalało czy to nowy nabytek?
  • Poziom 21  
    Odkręcisz boki i z tyłu spawarki będą radiatory aluminiowe żeberkowane trzy sztuki. Pomiędzy radiatorami jest sześć sztuk tyrystorów w postaci pastylek. Doprowadzenie zasilania jest z boku, z jednej strony są dwa przewody z transformatora i z drugiej strony jeden czarny przewód około trzydzieści kwadrat na śrubę M6 . Wystarczy odłączyć dwa przewody. Nie próbuj rozkręcać bez potrzeby rozkręcać mostka prostowniczego bez potrzeby, bo jest on skręcany kluczem dynamometrycznym.
  • Poziom 11  
    Zrobiłem tak jak mówiłeś, ale sytuacja się w zasadzie nie zmieniła. Odkręciłem wszystkie przewody od mostka, ale dalej wywala korki, chociaż już nie przy każdym naciśnięciu przycisku - średnio raz na 5 naciśnięć wyskoczy bezpiecznik. Ten migomat kupiłem niedawno, ale dziwne jest to, że sprawdzałem go na miejscu i wydawał się spawać normalnie... Nie wiem, czy możliwe jest jakieś uszkodzenie mechaniczne? Był przewożony busem na powierzchni ładunkowej.

Dodano po 2 [minuty]:

A i jeszcze jedno... zauwazyłem, że w migomacie często były wykręcane bezpieczniki, bo mają dość wyrobione zaślepki, może z płytką bezpieczników jest coś nie tak?
  • Poziom 13  
    Wymień B32 na C32 i dopiero dalej szukaj.