Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Marea 1,6 16V 2002r skaczący czujnik temperatury.

02 Cze 2011 22:05 2210 5
  • Poziom 13  
    Posiadam Marea 1.6 16V 2002r. Problem polega na skaczącej temperaturze silnika. Wskazówka powinna być na połowie, a u mnie nagle wzrasta o dwie kreski (trwa to 2-3 sekundy) poczym po dłuższej chwili opada gwałtownie na dół :( Przeczyściłem styki czujnika temperatury (u mnie ma 4 piny - 3 wykorzystane) ale dalej jest źle. Płyn chłodzący jest cały czas w normie. Czy na początek wymienić czujnik ?? Czy jest to może pompa cieczy chłodzącej czy termostad.
  • Moderator na urlopie...
    Pewnie na czujniku się zakończy kłopot.
  • Poziom 13  
    OK czujnik wymieniony na nowy oryginalny. Dalej bez zmian. Podczas jazdy temperatura cyklicznie podnosi się o około dwie kreski i powoli opada do prawidłowego wskazania. Wykluczam uszkodzenie licznika bo włącza się też wentylator za każdym razem, który uruchamia komputer po podaniu impulsu z czujnika temp. Mechanicy stawiają na termostat :( OK mogę kupić i owszem ale koszt nowego to 370 złotych :( Może jakieś pomysły :) Co dziwne na postoju jak temperatura jest za wysoka zgasi się na chwilę silnik i odpali to temperatura wraca do normy na chwilę poczym znowu się podnosi.
  • Poziom 42  
    Stan płynu chłodzącego , zapowietrzenie układu!
  • Poziom 13  
    No właśnie dzisiaj sprawdziłem, że na zimnym silniku po nocy jest 5 cm poniżej minimum. A chłodnica trochę puszcza. Jutro doleje wody destylowanej. Tylko nie wiem jak odpowietrzyć układ. Są korki ale nie bardzo wiem jak to zrobić :(
  • Poziom 13  
    Dolano do układu 1 litr wody. Po odpowietrzeniu wskaźnik nie szaleje. Okazało się, że chłodnica bardzo cieknie. Mam pytanie czy Magneti Marelli jest dobrą firmą ?