Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie są róznice pomiędzy Samsung UE40D8000 i UE40D6500?

Wlodzimierz Piotrowski 02 Cze 2011 22:36 20950 29
  • #1 02 Cze 2011 22:36
    Wlodzimierz Piotrowski
    Poziom 17  

Witam,
    Czy może ktoś napisać jakie są różnice pomiędzy tymi modelami?
    Ja znalazłem 3:
    1] Złącze SCART 2szt (8000) i 1szt. (6500)
    2] Obsługa "rovi" w 8000 - nie mam pojęcia jak to można wykorzystać??
    3] Clear Montion Rate 800 w 8000 i 400 w 6500 - na ile to ma znaczenie? (400 to też dużo)

Najbardziej interesowałaby mnie informacja o jakości matryc i wyświetlaniu 3D - czy w końcu udało się uzyskać w miarę ciągłą perspektywą, czy też ciągle mamy do czynienia w kilkoma odrębnymi planami jeden za drugim.

pzdr.

• #2 16 Sie 2011 09:22
    konio68
    Poziom 15  

Mam D8000 i to jest tak:
    te 400 to jest 120Hz a 800 to 240Hz - samsung tak sobie to nazwał :0)
    Co do 3D jest rewelaka naprawdę śmiga to miło a fekt jest super.
    W 8000 masz tuner satelitarny a w 6500 chyba nie .

• #3 16 Sie 2011 19:50
    AxelNext
    Poziom 38  

Różnic jest więcej chociażby świecące na niebiesko logo SAMSUNG w modelu 8000.
    Porównaj na stronie http://www.samsung.com/pl/

Jest jeszcze D6750 na rynku np. w sklepach EURO AGD.
    Najbardziej opłacalny jest D7000 lub ewentualnie D6750

• #4 16 Sie 2011 20:01
    konio68
    Poziom 15  

axelakis napisał:
    Różnic jest więcej chociażby świecące na niebiesko logo SAMSUNG w modelu 8000.
    Porównaj na stronie http://www.samsung.com/pl/

Jest jeszcze D6750 na rynku np. w sklepach EURO AGD.
    Najbardziej opłacalny jest D7000 lub ewentualnie D6750

Dokładnie. D7000 różni się tylko od D8000 tym że ma ramkę bezbarwną plastikową a 8000 metalową . No i to logo swiecące na " biało " .Reszta to jest to samo .
    Za 4k kupisz 40D7000 + 2 pary gogli.
    A za cenę 40D8000 kupisz 46D7000 .

• #5 16 Sie 2011 20:19
    AxelNext
    Poziom 38  

konio68 napisał:
    logo swiecące na " biało "
    Fakt ;)
    D8000 ma o ile pamiętam innego, lepszej jakości pilota.
    Osobiście D7000 wizualnie lepiej mi się podoba od D8000, ale to rzecz gustu.
    D6750 z tego co wiem jest przeznaczony na rynek Niemiecki także nie wiem skąd się wziął w sklepach EURO AGD bo tylko oni mają ten model.
    http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-ue40d6750.bhtml

• #6 16 Sie 2011 20:38
    Pablo1964
    Moderator

axelakis napisał:
    D6750 z tego co wiem jest przeznaczony na rynek Niemiecki

Widocznie nie tylko. W specyfikacji występuje tuner DVB-T MPEG-4.

• #7 16 Sie 2011 20:47
    konio68
    Poziom 15  

A co do pilotów to miał być wypasiony , taki jak smartfon dotykowy , miód malina itd. A jak doszło do sprzedaży to pilot jest taki jak w D7000 a tego bajeranckiego można sobie za 1k kupić :). Poprostu na targach musiał być bajer heh , dla mediów .
    Cena natomiast została o 1k praktycznie większa , czyli tyle co ten pilot.
    Ramka z alu drapanego + logo ( mozna je zgasić ) świecące chyba 1k warte nie jest :).
    W Saturnie swego czasu 40D7000 + 2 pary gogli był za 3900 a D8000 4900.

• #8 16 Sie 2011 20:48
    AxelNext
    Poziom 38  

Pablo1964 napisał:
    W specyfikacji występuje tuner DVB-T MPEG-4.
    Teraz to standard. Tak samo jak DVB-T MPEG-2 w telewizorach na Polskim rynku.
    Ciekawi mnie dlaczego D6750 jest dostępny tylko w EURO AGD. Nigdzie indziej go nie kupisz.

• #9 19 Sie 2011 16:05
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #10 24 Sie 2011 21:21
    Wlodzimierz Piotrowski
    Poziom 17  

Ostatecznie kupiłem 6500 z 2 parami okularów w komplecie za 3k zł.
    40D6500 ma wbudowany tuner satelitarny, na szczęście edycji kanałów można dokonać na PC; bo w TV jest to mało wygodne.
    Jak dla mnie obraz jest wystarczająco dobry jeśli ogląda się na wprost +/- 20°, powyżej tego kąta zaczyna tracić na kontraście.
    Przy oglądaniu 3D wkurzające są świetlówki/żarówki energooszczędne po prostu widać migotanie; podobnie z zegarem cyfrowym który stoi w pobliżu TV - trzeba zakryć/obrócić.
    Zaskakująco dobra jakość programów SD oglądanych przez internet np. Ipla.
    Jak na razie nie opanowałem używania pilota do wpisywania haseł w przeglądarkę internetową - jak wyświetlić klawiaturę na ekranie?
    Duży plus za bezproblemowe odtwarzanie filmów z USB, nagrywania jeszcze nie próbowałem.
    Największy jak do tej pory problem to obsługa archaicznego złącza Scart.; zawsze sie przełączy na to źródło jeśli tylko urządzenie zewnętrzne jest podłączone do sieci (nawet w Standby). W poprzednim TV miałem funkcję ignorowania wymuszenia włączenia przez Euro - tu brak jakichkolwiek ustawień. Trzeba pamiętać o wyłączeniu zewn. urządzenia jeśli używa się budzika, bo rano jest błoga cisza...

Na koniec pytanie. Czy udało się komuś skonfigurować telefon SE lub HTC z Androidem tak aby używać jego klawiatury dotykowej do pisania w przeglądarce TV? Podobno to możliwe.

• #12 03 Paź 2011 17:38
    karbonskiwidlak
    Poziom 8  

Witam,
    Kolego pisałeś że kupiłeś model D6500 za 3k zł. Można wiedzieć w jakim sklepie?:> Jestem zainteresowany tym modelem jednak ceny są znacznie wyższe.

• #14 08 Paź 2011 18:27
    karbonskiwidlak
    Poziom 8  

Już zakupiłem TV Samsung UE46D6750 w RtvAgd w cenie 4200 zł, w cenie 200 zł rabatu w postaci zakupu u nich jakiegoś sprzętu, dostałem 3 pary okularów Samsung ssg-3100.
    Jestem bardzo zadowolony z telewizora:)
    Parametry praktycznie takie jak D7000 - odświeżanie jest niby niższe ale jest to totalnie niezauważalne dla oka ludzkiego, przynajmniej patrząc na obydwa telewizory stojące koło siebie i emitujące te same obrazy - NIE WIDAĆ żadnych różnic.

D6750 - oferowany chyba tylko przez RTV AGD ma wygląd (obudowę) tą samą jak D7000 wiec telewizory nie są do odróżnienia chyba że ktoś popatrzy na etykietę albo na cenę bo D7000 jest znacznie droższy. D8000 to dopiero śmiech na sali jeśli chodzi o różnicę, ma inną obudowę i to praktycznie jedyna różnica - a cena KOSMOS. Obudowa D8000 jak dla mnie brzydsza od D7000, D6750 ale to kwestia gustu.

Techniczne możliwości telewizora są naprawdę duże, wbudowane WiFi ułatwia życie telewizor po włączeniu od razu chce połączyć się z siecią i zaktualizować oprogramowanie.
    Korzystanie z funkcji sieciowych telewizora ułatwia posiadanie telefonu z systemem Android lub tel. Apple, wpisywanie tekstu jest sporo szybsze i mniej denerwujące.

Do oglądania telewizji nie jest nawet potrzebna antena, IPLA pozwoli Wam na sprawdzenie jak wygląda obraz:)
    Przykładowe filmy 3D które można również oglądać za pośrednictwem internetu pozwolą Wam testować system 3D do woli:)

Pobór prądu telewizora jest zaskakująco mały. Na trybie DYNAMICZNY (najwyższy tryb) z maksymalnym podświetleniem LED telewizor brał 110 W, tryb 3D obniżył jeszcze pobieranie prądu (co mnie bardzo zaskoczyło bo myślałem że będzie odwrotnie), dodam że do telewizora podłączony był dysk twardy USB który pewnie brał tam jakiś WACIK:P
    Na trybach oszczędnych z słabszym podświetleniem LED telewizor brał dużo mniej prądu, tryb STANDARD 78 W, na niższych trybach z małym podświetleniem np.1 telewizor bierze 38 WAT - jest bardzo oszczędny - przecież to tyle ile żarówka:P
    Bardzo pozytywnie zaskoczyły mnie pomiary poboru prądu, bo spodziwałem się wyników 100-150 Wat.
    Głośność na jakiej testowałem to 10 wiec nie duża.

TV ma kilka fajnych funkcji takich jak np. pojawiające się w rogu ekranu porównanie ile telewizor bierze prądu w odniesieniu do telewizorów konwencjonalnych itp.

Aktualnie można śmiało stwierdzić że firma Samsung zostawiła daleko w tyle inne firmy jeśli chodzi o interfejs i samą wygodę korzystania z wielu funkcji internetowych w telewizorze.

POLECAM ten model wszystkim zainteresowanym porządnym sprzętem tv z technologią 3D za rozsądną cenę.

• #15 10 Paź 2011 07:21
    juracz
    Poziom 10  

Kupiłem SAMSUNG UE40D6500 , wczoraj próbowałem obejrzeć zdjęcia z pena ale widzi tylko foldery a samych zdjęć nie, zdjęcia nagrane w jpg. Widzi natomiast filmy nagrane tym samym aparatem. Czy jest potrzeba dogrania jakiegoś oprogramowania?

• #16 10 Paź 2011 07:47
    Pablo1964
    Moderator

Może wystarczy zmniejszyć rozdzielczość zdjęć?

• #17 10 Paź 2011 10:15
    juracz
    Poziom 10  

Pablo1964 napisał:

Nie widzi ich fizycznie. Jak by chodziło o rozdzielczość to by je widział ale nie otworzył, tak mi się by najmniej wydaje ;)

• #18 10 Paź 2011 11:59
    maciekw
    Poziom 10  

Panowie jak to jest z 5.1 do amplitunera. Najbardziej mi zależy na MKV i 5.1 do amplitunera.
    Z informacji z marketu/manuali to wynika ze lipa i tylko DD2.0 poleci z telewizora do Amplitunera po opticalu? Może ktoś potwierdzić że zadziała tylko stereo z MKV pomimo ze plik ma 5.1.
    Konkretnie mysle o D6000 ale zapewne w tej kwestii zachowanie TV bedzie podobne.

• #19 10 Paź 2011 16:15
    juracz
    Poziom 10  

juracz napisał:
    Pablo1964 napisał:

Nie widzi ich fizycznie. Jak by chodziło o rozdzielczość to by je widział ale nie otworzył, tak mi się by najmniej wydaje ;)

Problem rozwiązałem, a właściwie sam się rozwiązał :D . Włożyłem za drugim razem mniejszej pojemności pena tym razem 4G i wszystko widzi. Za pierwszym razem włożyłem 32G i TV widocznie nie mógł odczytać takiej pojemności. Dzięki kolego Pablo1964 choć nie o to chodziło.

• #20 11 Paź 2011 11:58
    ciemek999
    Poziom 8  

juracz napisał:
    juracz napisał:
    Pablo1964 napisał:

Problem rozwiązałem, a właściwie sam się rozwiązał :D . Włożyłem za drugim razem mniejszej pojemności pena tym razem 4G i wszystko widzi. Za pierwszym razem włożyłem 32G i TV widocznie nie mógł odczytać takiej pojemności. Dzięki kolego Pablo1964 choć nie o to chodziło.

hmm ... skoro filmy widzial to nie bylo zrodlem problemu. Moze po prostu po wlozeniu pena ustawila Ci sie opcja przegladania wideo tylko? Po wlozeniu pena do TV wyskakuje male okienko, po potwierdzeniu pojawiaja sie pliki. Naciskajac przyciski w gore/w dol mozesz zmienic to co chcesz ogladac (Wideo, Foto, Muzyka). Glupia sprawa ale moze o to chodzilo po prostu? :) Mnie sie tak tez stalo i tez myslalem ze TV czegos nie widzi, wiec pisze ku przestrodze :)

pzdr.

• #21 14 Paź 2011 15:26
    cichy1231
    Poziom 1  

karbonskiwidlak napisał:
    Już zakupiłem TV Samsung UE46D6750 w RtvAgd w cenie 4200 zł, w cenie 200 zł rabatu w postaci zakupu u nich jakiegoś sprzętu, dostałem 3 pary okularów Samsung ssg-3100.
    Jestem bardzo zadowolony z telewizora:)

Jak Ci sie udalo kupic ten model w takiej cenie, +200zl rabatu na karcie i 3 par okularow???
    Ja dzisiaj chcialem ponegocjowac i sprzedawca (praktykant) nie chcial sie zgodzic na zadna forme rabatu...
    Jesli na gornym slaska sie da to dlaczego w tym samym sklepie na dolnym slasku juz nie mozna? Czy to tylko zalezy od sprzedawcy lub kierownika?

• #22 14 Paź 2011 21:58
    TomdeX
    Poziom 12  

cichy1231 napisał:
    Ja dzisiaj chcialem ponegocjowac i sprzedawca (praktykant) nie chcial sie zgodzic na zadna forme rabatu...
    Jesli na gornym slaska sie da to dlaczego w tym samym sklepie na dolnym slasku juz nie mozna? Czy to tylko zalezy od sprzedawcy lub kierownika?

Są różni kierownicy, inni pozwolą, a drudzy nie, tak naprawdę, najlepiej mieć znajomego kierownika w takim sklepie. Jeśli dają ci od ręki rabat to też coś to oznacza, pierwsza zasada, nie dać się nabić w butelkę.

• #23 19 Lis 2011 12:30
    ppoliw
    Poziom 11  

karbonskiwidlak napisał:

Techniczne możliwości telewizora są naprawdę duże, wbudowane WiFi ułatwia życie telewizor po włączeniu od razu chce połączyć się z siecią i zaktualizować oprogramowanie.

A chwilę potem zalicza "zwisa"

karbonskiwidlak napisał:

POLECAM ten model wszystkim zainteresowanym porządnym sprzętem tv z technologią 3D za rozsądną cenę.

Posłuchałem podobnych rad, i teraz żałuję. Teraz z pewnościa kupiłbym tańszy telewizor, bez "bajerów". TV owszem, ale do netu to tylko komp. podłączony do TV.

• #24 08 Gru 2011 00:07
    ART74
    Poziom 10  

Panowie jak to jest z 5.1 do amplitunera. Najbardziej mi zależy na MKV i 5.1 do amplitunera.
    Z informacji z marketu/manuali to wynika ze lipa i tylko DD2.0 poleci z telewizora do Amplitunera po opticalu? Może ktoś potwierdzić że zadziała tylko stereo z MKV pomimo ze plik ma 5.1.
    Konkretnie mysle o 46D6500 ale zapewne w tej kwestii zachowanie TV bedzie podobne.
    Powtarzam pytanie kolegi ponieważ też jestem tym zainteresowany .

• #25 27 Sty 2012 20:32
    btxxrv750
    Poziom 8  

mam właśnie od jakiegoś czasu 46d6500 podłączony do amplitunera przez optyka. Ampli bez problemu rozpoznaje dźwięk DTS lub NEO-6, więc chyba 5.1.
    Dlatego dziwi mnie trochę wypowiedź Kolegi wyżej, że tylko DD2.0

• #26 12 Lut 2012 22:25
    Alenfkk
    Poziom 12  

Witam
    Też zastanawiam się nad wyborem tańszego lub droższego modelu ale aż huczy w necie od opinii
    SAMUSUG serii 6xxx nie odtwarza obrazu 3D Full HD
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2126903.html
    - awaryjność
    - utrata jakości obrazu podczas oglądania 3D
    http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/72554-ue...500-tragiczny-obraz-zle-3d-rozczarowanie.html
    Jestem ciekawy czy w Samsungach UE40D7000 i 8000 poradzono sobie z tym problemem ????

• #27 12 Lut 2012 22:32
    AxelNext
    Poziom 38  

Alenfkk napisał:
    Jestem ciekawy czy w Samsungach UE40D7000 i 8000 poradzono sobie z tym problemem ????
    W modelach D7000 i D8000 nigdy nie było problemów takich jak w D6xxx także możesz spokojnie kupować.

• #28 13 Lut 2012 10:31
    konio68
    Poziom 15  

Dokładnie , w D7000 / 8000 ma fullHD 3D oraz inna matrycę 200Hz.
    No i kilka inych bajerów. 8000 mogę polecić nie mam z nim zadnych problemów.

• #29 13 Lut 2012 21:43
    Alenfkk
    Poziom 12  

Słuchajcie
    Czy z karty SDHC lub pendriva można oglądać filmy wysokiej rozdzielczości na tych telewizorach?
    I jeszcze jedno czy w pilocie jest klawiatura do pisania?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME