Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Testo
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Focus 1.8TDDI - pali się kontrolka ładowania a ładuje

blackrazor 21 Lip 2011 10:21 64257 44
    darek2505
    Poziom 20  
    A czy czasem nie trzeba urzyć testera diagnostycznego?
    Słyszłem że w fordach tak jest.Pzdr
  • Testo
    dozer001
    Poziom 11  
    viper555 napisał:
    Jak gość nie daje rady masz jeszcze opcję nowego 988zł.P

Regenerowany fabrycznie w ASO jest za 820 zł jeśli oddam im stary,
    jutro bedzie u mnie regulator pod ten altek i samochód, niby ma być ok,
    jak dalej bede miał ten sam problem biorę altek z ASO.

decybel91 napisał:
    Regenrowany ostatnio do Volvo brałem ok 450zł z VAT.

Nawet jak by mi zrobili to w Volvo to i tak by to nie chodziło, powód ten sam altek jest
    w kilku modelach aut ale w Focusie II ST ten alternator ma całkowicie inny regulator.

Pozdrawiam

Dodano po 7 [minuty]:

darek2505 napisał:
    A czy czasem nie trzeba urzyć testera diagnostycznego?
    Słyszłem że w fordach tak jest.Pzdr

Co przez to mam rozumieć...

Sam posiadam dwa takie fakt dla użytku własnego i nic to nie dało.

Także samochód był podłączany pod KTS-a Boscha i jedyne co wyszło to błąd komunikacji
    CAN, dokładniej chodzi o to że np. żądane napięcie jakie chce komp w aucie to 14,1-14,4V
    w zalezności od obciążenia a alternator daje 13,5-13,6V i w ten sposób wywala kontrolkę
    akumulatora na desce rozdzielczej.

Mnie zastanawia tylko jedno, skoro fabryka może zregenerować całkowicie taki altek to gdzieś muszą być regulatory do niego.

Pozdrawiam
    darek2505
    Poziom 20  
    Nie wiem jak w tym silniku ale w 2.0 tdci jak alternator jest sterowany elektronicznie to trzeba zrobic jego adaptację.Pzdr
  • Testo
    AUTOMARCIN
    Poziom 13  
    Jak mozesz to podaj nr alternatora to ci podam jakie regulatory można do niego zastosować
    dozer001
    Poziom 11  
    Witam

Temat ogarnięty, aktualnie regulatory pod ten altek/samochód od wczoraj są już dostępne.
    Pomarańcza znów smiga jak wściekła.

Pozdrawiam.
    scq
    Poziom 16  
    Witam Wszystkich

Dozer001, gratuluje Tobie rozwiazania problemu.
    Czy moglbyś podać numer regulatora oraz jego dostawcę, bardzo pomocne byłoby zdjęcie zamiennika lub jego opakowania.

pozdrawiam: scq
    dozer001
    Poziom 11  
    scq napisał:
    Witam Wszystkich

Dozer001, gratuluje Tobie rozwiazania problemu.
    Czy moglbyś podać numer regulatora oraz jego dostawcę, bardzo pomocne byłoby zdjęcie zamiennika lub jego opakowania.

Sory że tak długo to trwało ale w PL nie miałem jak wstawić zdjęć na Forum,
    jeśli to kiedyś komuś pomoże to proszę.

Pozdrawiam
    scq
    Poziom 16  
    Witam wszystkich

Dozer001 dziekuję bardzo za zdjęcia. Widzę że jest to regulator Nipon Denso. Czy móglbyś podać informacje gdzie można go kupić?

4jerry
    Poziom 20  
    A czy ten alternator nie ma przypadkiem sprzęgła jednokierunkowego? Bo to ostatnio modne u producentów. Kolega z pracy miał podobne objawy(zapalająca się okresowo kontrolka) w Skodzie Octavii, no i to było przyczyną.
    dozer001
    Poziom 11  
    4jerry napisał:
    A czy ten alternator nie ma przypadkiem sprzęgła jednokierunkowego? Bo to ostatnio modne u producentów. Kolega z pracy miał podobne objawy(zapalająca się okresowo kontrolka) w Skodzie Octavii, no i to było przyczyną.

Tak posiada, i w razie jego awarii jesteśmy zmuszeni do kupna nowego alternatora gdyż do tego co jest w ST225 nie można kupić sprzęgiełka osobno.

Pozdro
    uzytkownik123de
    Poziom 1  
    Witam
    Tez mam problem z ladowaniem mojego Focusa. Panowie jakbym chcial byc taki madry jak Wy. Przelustrowalem kable, przejrzalem wtyczki i styki, wymienilem akumulator a na samym koncu kupilem nowy alternator a nastepnie zamontowalem, a czerwona larwa jak swiecila tak swieci. Ladowanie mam 13.10V i naprawde dalej nie wiem co mam z tym zrobic chyba sprzedam samochod.
    Prosze pomozcie
    blondyn26044
    Poziom 11  
    W większości przypadków strzelony jest przewód, brzęczek w mierniku będzie piszczał a kontrolka dalej będzie świeciła.
    Jeśli jesteś pewny alternatora to nie zastanawiaj się tylko puść bokiem przewód na próbę od wtyczki do wtyczki i pewnie kontrolka zgaśnie.
    Mercedes, ford już kilka takich przypadków miałem
    andrzej20001
    Poziom 43  
    Na pinie 3 regulatora Masz mieć napiecie akumulatora mierzone i sprawdzone ŻARÓWKĄ 5W.