Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laguna I RXE, brak stopu i kierunkowskazów

SEED_29 03 Cze 2011 01:39 5173 3
  • #1 03 Cze 2011 01:39
    SEED_29
    Poziom 17  

Witam! problem zaczął się dziś od zaniku hamulców spowodowanych wyciekiem płynu w tylnym kole, po tym zginął stop i kierunkowskazy. Bezpieczniki sprawne po uruchomieniu silnika nic się nie dzieje do momentu włączenia kierunkowskazu lub wciśnięciu hamulca, wtedy zapala się sevice i lektor mówi o przepalonych żarówkach stopu mimo że włączam kierunek, do tego po włączeniu świateł gaśnie podświetlenie deski rozdzielczej. Na bezpieczniku jest 12V dokopałem się do przełącznika ale tu jest problem bo nie wiem gdzie powinno być napięcie, dodam jeszcze że podczas jazdy po włączeniu kierunku czasami coś zabrzęczy jakby przekaźnik, reszta oświetlenia w porządku, awaryjne sprawne. Proszę o podpowiedź na którą nogę kostki mogę podać lewego plusa w celu wyeliminowania przełącznika, no i wszelakie sugestie pozdrawiam

Dodano po 1 [minuty]:

Auto jest z 94r 2,0 8V

0 3
  • Pomocny post
    #2 03 Cze 2011 07:18
    alien_audio
    Poziom 21  

Witam.
    Jest to typowy objaw uszkodzenia skrzynki bezpieczników.
    Dokładniej to wypalają się połączenia lutowane w skrzynce bezpieczników tej pod kierownicą. U siebie miałem to samo, wyciągałem skrzynkę i poprawiałem luty bardzo wydajną lutownicą. Ze względu na budowę
    trochę pracy z tym jest.

0
  • #3 06 Cze 2011 10:50
    SEED_29
    Poziom 17  

Dzięki, skrzynkę wyciągnąłem no i po wizualnych oględzinach wszystko wygląda dobrze poza tym że było już przy niej grzebane jest dolutowany kabel prawdopodobnie od świateł mijania, uszkodzenie jest prawdopodobnie między płytkami, a rozdzielenie ich jest trochę ryzykowne. Jeżeli po kluczyku pojawia sie napięcie na bezpieczniku to wystarczy przylutować kabel od bezpiecznika do któregoś punktu, tylko do którego. Bardzo pomogła by mi informacja która kostka zasila kierunkowskazy i światła stopu

Dodano po 1 [godziny] 43 [minuty]:

Ewentualnie czy skrzynka bezpieczników od innej (ubogo wyposażonej) laguny będzie pasowała do mojej (4xel szyby, el lusterka, klimatronik, halogeny, abs, gadający lektor, komputer pokładowy, centralny zamek) konkretnie czy skrzynka od ubogiej wersji będzie miała zasilanie tych gadżetów

0
  • #4 30 Cze 2011 08:44
    SEED_29
    Poziom 17  

Witam jakoś wcześniej nie było czasu napisać, że laguna została naprawiona, oczywiście winna była skrzynka bezpieczników tu podziękowania dla aliena, nie chciało mi się tego naprawiać i kupiłem drugą ale dla zainteresowanych skrzynki są różne dla różnego wyposażenia auta

0