Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows xp wolno sie uruchamia

03 Cze 2011 11:26 10374 17
  • Poziom 13  
    Witam
    Jakis czas temu zainstalowałem nowego Windowsa XP , było OK, ale po czasie bardzo wolno się uruchamia.Mam pare programów, które potrzebuje żeby się uruchamiali w strat-up ( Kasperski, logitech setpoint, itd..) ale żeby tak wolno to nigdy tak nie było.

Czy mogę wkleić screen shot start-up i byście powiedzieli co mam wykasować? byłbym bardzo wdzięczny !
    Byc może jest jakiś inny sposób , oby ten problem załatwić ?

Czy widać wystarczająco ?

• Poziom 31  
    To co pokazałeś to procesy. A nie każdy proces jest uruchamiany w trakcie startu komputera

Start->uruchom->wpisz msconfig zakładka uruchamianie
    daj screen z tej zakładki.
  • Poziom 43  
    Sprawdź też stan dysku - skanowanie (i tylko skanowanie) za pomocą MHDD sprawdzi, czy powierzchnia nie uległa degradacji (mam taki komputer w pracy - dysk pracuje tak wolno, że uruchomienie systemu i czegokolwiek potem trwa wieki) i defragmentacja. Kolejna rzecz to wielkość pamięci RAM (nie podałeś) - jak jest mało to im więcej programów pracuje naraz tym wolniej wszystko działa. Najlepiej podaj konfigurację całego komputera - im więcej informacji podasz tym lepiej da się wszystko zoptymalizować. Potem przejrzenie co się uruchamia i nie jest specjalnie potrzebne. Mam taką zasadę, że najpierw hardware potem software - ale możesz też odwrotnie robić, jak chcesz.
  • Poziom 33  
    BootVis -> Trace -> Optimize System
    win+r -> cmd -> defrag -b %SystemDrive%
    Wyłącz usługi (services.msc) z których nie korzystasz. W google pod hasłem optymalizacja usług powinieneś znaleźć informacje o każdej usłudze.
    Następnie:
    WinBootInfo lub BootVis -> Trace -> Next Boot + Driver Delays
    Umieść informacje z logu.
    Sprawdź tryb pracy dysku twardego.
  • Poziom 13  
    Otworzyłem to okienko co entermen podał, ale jest tak male , ze nie mogę zrobić całego screenshootu, jak mam to zrobić ?

Moj system :

• Poziom 43  
    Na takim sprzęcie XP, nawet obciążony, powinien pracować bardzo szybko. Oprócz tego, co radzą koledzy wyżej sprawdź czy masz wszystkie sterowniki, tryb pracy dysku oraz czy dysk jest sprawny.
  • Poziom 36  
    Zestaw usług uruchamianych w systemie znajdziesz w services.msc bądź poprzez polecenie: net start. Czy internet podczas uruchamiania systemu jest załączony? Jesli tak, wyłącz udostępnianie plików i drukarek. Poza tym, pomocnik sterownika karty graficznej, także czasem powoduje opóźnienie w uruchamianiu systemu. Dodatkowo: http://www.fixitpc.pl/topic/43-optymalizacja-uslug-w-windows-xp/
  • Poziom 13  
    dzięki za rady.. , na ta chwile wyczyściłem dyski i sdefragmentowalem je.
  • Poziom 36  
    Z czego wyczyściłeś? Kurzu? ;) Jaki rezultat odniosły te działania?
  • Poziom 13  
    Oprócz tego przy użyciu CCleanera wyłączyłem jakieś Itunes itd, przy start=up , których nie używam, no trochę się poprawiło.Ale jutro będę kombinował z tym boot visem, bo dziś już nie mam siły ..
  • Poziom 13  
    Czy chodzilo o ten screen ?

Nie zrobiłem tego , bo za mocne skróty dla mnie :-)

win+r -> cmd -> defrag -b %SystemDrive%

Wyłącz usługi (services.msc) z których nie korzystasz. W Google pod hasłem optymalizacja usług powinieneś znaleźć informacje o każdej usłudze.

Jakbyś mógł bardziej sprecyzować, to byłbym bardzo wdzięczny .
  • Poziom 33  
    Włącz: http://support.microsoft.com/kb/259716
    Start > uruchom > cmd > defrag -b %SystemDrive%
    Start > uruchom > services.msc (opis masz w linku beo)
    Zrzut ekranu z HD Tune > Benchmark; Info; Health
    Zrzut ekranu z CCleaner > Narzędzia > Autostart (rozszerz okno)
  • Poziom 13  
    dinos83 napisał:
    Włącz: http://support.microsoft.com/kb/259716
    To zrobiłem !
    Start > uruchom > cmd > defrag -b %SystemDrive%
    Przy tym , wpisałem tak jak jest powyżej i nic się nie zmieniło , czy tak miało to być ? To znaczy w tym wierszu poleceń po Enter, żadnych widocznych zmian nie było...

Start > uruchom > services.msc (opis masz w linku beo)
    Tego niestety nie rozumiem, co to jest BEO ? i jaki link . ?
    wpisując w Google optymalizacje uslucg, wychodzi jakaś kolorowa tabela, ale co ja mam z tym zrobić ?

Zrzut ekranu z HD Tune > Benchmark; Info; Health

Zrzuty poniżej:

Windows xp wolno sie uruchamia Windows xp wolno sie uruchamia Windows xp wolno sie uruchamia

Zrzut ekranu z CCleaner > Narzędzia > Autostart (rozszerz okno)

A tutaj ten zrzut :

• Poziom 13  
    dzięki, zrobiłem to wszystko, trochę lepiej, ale najdłużej Kasperski się ładuje.jest lepiej, wielkie dzięki
    a ten BEO nadal jest zagadka dla mnie , a z tym drugim linkiem nie mam w tej chwili czasu na to wszystko.
    Jeszcze raz dzięki
  • Poziom 13  
    wszystko OK, proszę o zamkniecie tematu
  • Poziom 16  
    Może podłączę się pod ten temat i tak na przyszłość zaproponuję forumowiczom o podobnych problemach jak w tym temacie rozwiązanie które mi pomogło.
    Otóż, jeżeli wolno bardzo uruchamia się wam windows XP to:
    -prawym klawiszem myszy klikamy na "mój komputer" i wybieramy opcję "zarządzaj"
    -"zarządzanie dysków"
    -wybieramy (na górze) dysk na którym jest zainstalowany windows klikając w niego prawym klawiszem i wybieramy "właściwości"
    -narzędzia
    -sprawdzanie błędów
    - zaznaczamy obie opcje ("automatycznie napraw..." i "skanuj dysk.."
    -rozpocznij
    System będzie chciał się zrestartować (pozwalamy na to), czekamy godzinkę czy dwie czy trzy i modlimy się żeby pomogło.
    Być może jest krótsza ścieżka aby uruchomić ten proces, jak ktoś zna niech zapoda.
    Mi to w każdym razie pomogło rewelacyjnie.
    Pozdrawiam
  • Poziom 36  
    RobMir napisał:
    a ten BEO nadal jest zagadka dla mnie
    Można jaśniej? leszelka do tego typu zadań, lepiej używać osobnego oprogramowania. Najczęstszą przyczyną "spowolnienia", są wielokrotności, nie potrzebnych usług i aplikacji.