Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Zasilacze UPS
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ciemny ekran w laptopie e machines e75

03 Cze 2011 10:52 1466 4
  • Poziom 10  
    Witam

Wiem że odkopuję temat ale mam podobny problem z tym samym modelem.

Laptop czasem odpala się tylko poprzez mignięcie matrycy(obraz jest ale nie podświetlony) a czasem działa bez zarzutu. W momencie jak zgaśnie wystarczy zamknąć pokrywę w dowolnym momencie i wszystko wraca do normy, po chwili dzieje się to samo.
    W momencie zamknięcia pokrywy słychać dźwięk w głośnikach jak przy podłączeniu sprzętu na USB

Kabel miedzy płytą a matrycą jest ok, rozkręcałem.(część przy zawiasach i wtyczce)
    Czy jeśli jest to problem świetlówek, inwertera czy taśmy z tyłu matrycy (da się ją w ogóle wymienić ? )
  • Zasilacze UPS
  • Poziom 17  
    Miałem do czynienia kiedyś z laptopem, który miał ciemny obraz. W moim przypadku problem był bardzo prozaiczny, wystarczyło pobawić sie opcjami zarządzania (oszczędzania) energii. Być może tryb wyświetlania jest włączony na bardzo oszczędny.
  • Zasilacze UPS
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    W takim razie, czy miałby ktoś z was namiar na taką taśmę ?

Taśma taka jest przylutowana do padów na tylnej stronie matrycy ?
  • Poziom 11  
    Masz aukcje. Masz sklep kocham Basie, masz Kafkę.

CZy jesteś w stanie sprawdzić połączenia miernikiem na taśmie czy jest przejście - taka prosta metoda

CZy sprawdzałeś włącznik klapy- przełaczanie zimne luty - najlepiej zmierz napięcie przełącznia czy występuje - wykluczysz włacznik