Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
IGE-XAOIGE-XAO
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toyota Yaris 2001r - schemat elektryczny centralnego zamka.

03 Jun 2011 13:46 13750 5
  • Level 12  
    Z uwagi na awarię czyli nie otwieranie zamka tylko jednych-prawych drzwi podejrzewam siłownik ale żeby taką diagnozę postawić muszę poznać schemat elektryczny Toyoty Yaris 2001r , 5-cio drzwiowej. Pomogłoby mi to rozszyfrowanie sześciu przewodów które idą do siłownika, ich przeznaczenie i funkcje. Mam pytanie po wyjęciu siłownika przestało działać otwieranie szyby. Co ma wspólnego siłownik od zamka z otwieraniem szyby.
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Level 12  
    Dzięki, dzięki. No za takiego leniucha mnie nie podejrzewaj. Jest mi znana ta strona tylko szczerze nie mogę rozeznać na której stronie jest pokazany schemat centralnego zamka.

• Moderator of Vehicle Security
    Centralny zamek na str.7
  • Level 12  
    Jak pisałem w obu drzwiach z przodu, z prawej i lewej strony siłowniki są identyczne i posiadają gniazdo 6-cio pinowe czyli dwa grubsze przewody i cztery cieńsze. Patrząc na schemat coś mi dalej nie pasuje i przypuszczam ,że są to różne rozwiązania czyli wersja japońska i europejska. Ja mam wersję japońską z centralnym zamkiem na pilota.. Czy możesz mi krótko wytłumaczyć co oznacza na schemacie w siłowniku symbol M-motor co sugeruje silniczek i zmiana polaryzacji powoduje, że popychacz raz idzie w dół raz w górę. W tym siłowniku jest i drugi popychacz który jest związany z otwieraniem przez kluczyk.
  • Level 1  
    Mam prośbę do roberttomasz aby napisał jak rozwiązał swój problem z centralnym. Będę wdzięczna jeżeli skontaktuje się ze mną tel. 788 822 781. Pozdrawiam