Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toyota Yaris 2001r - schemat elektryczny centralnego zamka.

roberttomasz 03 Jun 2011 13:46 14470 5
IGE-XAO
    roberttomasz
    Level 12  
    Z uwagi na awarię czyli nie otwieranie zamka tylko jednych-prawych drzwi podejrzewam siłownik ale żeby taką diagnozę postawić muszę poznać schemat elektryczny Toyoty Yaris 2001r , 5-cio drzwiowej. Pomogłoby mi to rozszyfrowanie sześciu przewodów które idą do siłownika, ich przeznaczenie i funkcje. Mam pytanie po wyjęciu siłownika przestało działać otwieranie szyby. Co ma wspólnego siłownik od zamka z otwieraniem szyby.
  • IGE-XAO
  • IGE-XAO
    roberttomasz
    Level 12  
    Dzięki, dzięki. No za takiego leniucha mnie nie podejrzewaj. Jest mi znana ta strona tylko szczerze nie mogę rozeznać na której stronie jest pokazany schemat centralnego zamka.
    roberttomasz
    Level 12  
    Jak pisałem w obu drzwiach z przodu, z prawej i lewej strony siłowniki są identyczne i posiadają gniazdo 6-cio pinowe czyli dwa grubsze przewody i cztery cieńsze. Patrząc na schemat coś mi dalej nie pasuje i przypuszczam ,że są to różne rozwiązania czyli wersja japońska i europejska. Ja mam wersję japońską z centralnym zamkiem na pilota.. Czy możesz mi krótko wytłumaczyć co oznacza na schemacie w siłowniku symbol M-motor co sugeruje silniczek i zmiana polaryzacji powoduje, że popychacz raz idzie w dół raz w górę. W tym siłowniku jest i drugi popychacz który jest związany z otwieraniem przez kluczyk.
    Ania 2682
    Level 1  
    Mam prośbę do roberttomasz aby napisał jak rozwiązał swój problem z centralnym. Będę wdzięczna jeżeli skontaktuje się ze mną tel. 788 822 781. Pozdrawiam