Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

iPhone 4 uprany w pralce nie daje oznak życia grzeje sie.

bauingenieur 04 Jun 2011 02:36 4527 9
 • #1
  bauingenieur
  Level 14  
  Posiadam iPhona 4 ktory zostal uprany w pralce i po podlaczeniu do komputera wcale go nie widzi natomiast po podlaczeniu do ladowarki mozna zauwazyc ze sie troche grzeje.Czy da sie go uratowac dodam ze zostal wykapany w myjce ultradzwiekowej w plynie do czyszczenia bizuterii i mechaniki precyzyjnej i nie pomoglo najwidoczniej wiec da sie go uratowac jesli tak to jak?
 • #2
  Krzysztof Kamienski
  Level 43  
  Bo pewnie został uprany z dobrze naładowaną baterią :cry:. Sądzę, że już po nim, bo rozkładu napięć po zwarciu wszystkiego do kupy dobrym elektrolitem nie da się przewidzieć, czyli tym samym tego, co sie uszkodziło.
 • #3
  lunatyk000
  Level 12  
  Wykąp jeszcze raz w wanience ultradźwiękowej, ale w benzynie ekstrakcyjnej. Nie wiem czy aparat jest na płycie głównej, przed kąpielą musisz go wyjąć. Wyprane telefony często nie wstają po kąpieli w np. izopropanolu. Benzyna ekstrakcyjna zawsze pomaga. Przynajmniej mi.
 • #4
  Brzymeq
  Level 32  
  Katując go ładowarką jeszcze bardziej mogłeś pogorszyć sprawę. Ogólnie ciężko naprawić telefony prane w proszku w pralce z temperaturą. Na pewno nie udaje się to po jednym myciu w wanience. Niektóre telefony zalane "tradycyjnie" trzeba myc 2-3 razy, tym bardziej takie po detergentach. Więc polecam myć go do czysta.
 • #5
  bauingenieur
  Level 14  
  Ladowalem dopiero po wyczyszczeniu ale to na to samo wyszlo co bym go nie czyscil jak kilkakrotnie trzeba to sprobuje. Aparat jest na zlaczu wiec latwo sie go pozbyc. Wiec trzeba dzialac odrazu z benzyną ekstrakcyjną a moze ma to jakies skutki uboczne? Czy moze lepiej izopropanolem ale wiecej razy?
 • #6
  lunatyk000
  Level 12  
  Jedyny skutek uboczny mycia benzyną to właśnie to, że soczewka od aprartu się psuje. Poza tym jest dużo lepsza od izopropanolu, bo jest tańsza , lepiej czyści i błyskawicznie odparowuje. Pokąp w niej z 20 minut, później pędzelkiem czy szczoteczką przemyj dokładnie .
 • #7
  bauingenieur
  Level 14  
  W tym wypadku sie nie zepsuje gdyz w iphone 4 jest odlaczana tak jak wyswietlacz czyli na zlaczu a podsumawojac plyty z demontowanymi aparatami kapac w benzynie ekstrakcyjnej a plyty z aparatami na stale w izopropanolu. Wiec sprobuje w benzynie ekstrakcyjnej.
 • #8
  bauingenieur
  Level 14  
  Zrobiłem jak radzicie lecz po kilkukrotnych cyklach miedzy 5-10 kazdy po 480sekund takie same oznaki nie widzi go komputer i nie daje znaku zycia co teraz? Kąpany byl w myjce ultradzwiekowej z użyciem benzyny ekstrakcyjnej a to jest to samo co rozcienczalnik jesli sie nie myle! Dodam ze pod nową baterią tez.
 • #9
  lunatyk000
  Level 12  
  To teraz trzeba dowiedzieć się które elementy się grzeją i wymieniać, albo przekulkować.
 • #10
  bauingenieur
  Level 14  
  Pod ladowarka to wszystkie uklady sa niby cieple trzeba by bylo miec zamrażacz w sprayu i delikatnie prysnąć to by pokazalo który a po odlączeniu wszystko zimne po chwili wiec bez sit i sprzetu sie nie obejdzie tak?