Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tuner wyłącza się w trakcie skanowania

04 Cze 2011 05:48 2276 11
  • Poziom 33  
    Witam

Tuner TV Sat cyfrowy Digital M35, dwa konwertery na "zeza" Astra 19,2 i HotBird 13, DiseqC 4/4. Tuner działał bez zarzutu do momentu kiedy zachciało mi się przeszukać kanały w celu znalezienia nowych. I coś złego się stało. Podczas skanowania Astry dochodzi do 12-13% i wyłącza się. HotBird przeszukiwany jest prawidłowo. Co mogło się stać?

Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Spróbuj zaktualizować firmware tunera.
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Witam.
    Ja zrozumiałem, że tuner wychodzi z szukania kanałów a nie do czuwania. Myślę, że tuner w twoim przypadku jest dobry a problem to zbyt słaby poziom sygnału z konwertera Astry. Przyczyną słabszego sygnału może być konwerter lub przestarzały kabel antenowy ewentualnie przełącznik.
  • Poziom 43  
    Może zbyt dużo kanałów? Chyba ma tylko 4000 kanałów?
  • Poziom 33  
    mbartosi napisał:
    Spróbuj zaktualizować firmware tunera.

Myślałem o tym, ale mam wątpliwości. Może się nie powieść? I ewentualnie co wtedy? W związku z tym pytanie. Czy można "wgrać" do tego tunera aktualne kanały z Astry przez RS232? I co jest potrzebne? Czy potrzebny jest specjalny programator, czy wystarczy komputer i oprogramowanie?
    leonard666 napisał:
    Witam.
    Ja zrozumiałem, że tuner wychodzi z szukania kanałów a nie do czuwania.

Resetuje się. Wyłącza się i załącza sam, gubiąc po drodze ustawienia - wybór satelity, diseqC itp.
    Cytat:
    Myślę, że tuner w twoim przypadku jest dobry a problem to zbyt słaby poziom sygnału z konwertera Astry.

To bardzo istotna podpowiedź. Faktycznie zauważyłem, że sygnał jest słabszy niż był. Co dziwne na "zezującym" konwerterze jest dobry sygnał z HotBirda (antena się przestawiła?), a co jeszcze dziwniejsze - jak do skanu wybiorę Astrę 23,5 to skan idzie prawidłowo do końca i sygnał jest lepszy.
    LeDy napisał:

Witaj stary druhu! Dawno Cię nie czytałem. Co do kanałów. Tak. 4000. I to mi wystarcza.
  • Poziom 43  
    Remeknapr napisał:

LeDy napisał:

Witaj stary druhu! Dawno Cię nie czytałem. Co do kanałów. Tak. 4000. I to mi wystarcza.
    Witaj Remku. Ile masz na liście kanałów bo o to chodzi czy nie jest pełna lista lub zbyt dużo?
    P.S. Aż sprawdzałem w twoich postach czy to na pewno ty.
  • Poziom 33  
    LeDy napisał:
    chodzi czy nie jest pełna lista lub zbyt dużo?

Nie jest pełna. Na resztę moich pytań znasz odpowiedź? Chodzi głównie o wgranie listy programów przez RS232.
  • Poziom 33  
    leonard666 napisał:
    problem to zbyt słaby poziom sygnału z konwertera

Dopytam jeszcze. Czy takie zachowanie tunera jest typowe dla większości modeli, czy tylko dla tego konkretnego? Pytam, bo mam drugi tuner, który nie wykazuje tego objawu. Rozumiem oczywiście, że może decydować rozrzut parametrów i ten drugi akurat sobie radzi. Z podstawieniem konwertera i wymiana kabla sobie poradzę. Jednak to wymaga czasu.

LeDy napisał:

Czy opisane programy można stosować do mojego tunera? Jak to sprawdzić, aby czegoś nie zepsuć "na amen"?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Szukaj na polskich forach. Instrukcja zmiany oprogramowania taka sama jak dla tunerów Globo na procku ALi A1/B1 . Ryzyko jest zawsze. Jak wiesz , że słaby sygnał to zrób lepszy i ciesz się oglądaniem.
    Tu bez rejestracji: http://www.tv-files.info/index.php?&direction...mod&directory=Other%20receivers/A-B-C-D/Comag
    Tu jeszcze narzędzia:
  • Poziom 33  
    Dziękuję Ledy za załączniki. Jakiś czas nie miałem internetu, a potem poszło w zapomnienie. Czy może coś w temacie się zmieniło? Czy ktoś spotkał się z podobnymi objawami? U mnie raz się udało wczytać całą listę i na razie nie dotykam Astry 19.2. Na HotBirdzie i innych transponderach Astry tego nie ma. Nie ma tego efektu również na innym tunerze. Ustawienia identyczne.
  • Poziom 33  
    Problem niestety nie znalazł pozytywnego rozwiązania. Ze względu na brak zainteresowania temat zamykam. Dziękuję wszystkim za pomoc.