Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Eurolite N10 awaria (pompy?)

Michał:) 04 Cze 2011 11:05 3525 9
  • #1 04 Cze 2011 11:05
    Michał:)
    Poziom 15  

Witam.
    Mam problem z tą że wytwornicą dymu. Podczas ostatniej imprezy na której była, zaczęła się strasznie grzać, do obudowy nie dało rady się dotknąć, wcześniej wiadomo grzała się, ale nie aż tak.
    Nie dymi też normalnie, sprawia wrażenie zapchanej... Dym ledwo co leci.

Dodano po 1 [godziny] 22 [minuty]:

Próbowałem teraz przeczyścić wodą destylowaną z octem, ale nic z tego. Na początku wylatywał dym, teraz nic. Słychać tylko buczenie w chwili przyciśnięcia guzika na pilocie.

0 9
  • Relpol
  • Pomocny post
    #2 04 Cze 2011 11:08
    Cynek
    Poziom 13  

Zacznij od czyszczenia pieca.Jeśli ci się uda wykręć dysze tą przez którą wlatyje dym do zbiornika roztwór wody destylowanej z octem 3:1 rozgrzej maszynę i dym aż wróci do normy.Tylko rub to na dworzó bo dymu jest sporo i nie ciekawie pachnie. Masz zapchaną dyszę.

0
  • Relpol
  • #3 04 Cze 2011 12:40
    Michał:)
    Poziom 15  

Dymiarka kosztowała mnie trochę ponad 100zł, jeździła na imprezki przez 1.5 roku.
    Dzisiaj straciłem nerwy kiedy po przeczyszczeniu wszystkiego nadal nie działała i cisnąłem nią o cement ile tylko miałem siły.

0
  • #4 10 Lut 2012 20:12
    mcybass
    Poziom 12  

a masz moze sterownik do niej ? (pilota) może być uszkodzony

0
  • #5 19 Lut 2012 16:25
    plusssztomtom
    Poziom 12  

N10 - to nie oplacalne grzebac w niej - kup nowa 1,5 roku pracy to jestem super zaszkoczony ze tak dlugo....
    Pierwsza pada pompka/piec to sie poprostu nie oplaca pompke mozna czasem naprawic ale nie pochodzi dlugo...
    KUP NOWĄ!

0
  • #6 11 Paź 2012 20:57
    musicmaster
    Poziom 12  

Nowe pompki można kupić w Szczecinie w Prolight SLS adres strony internetowej:
    www.pro-sls.pl mają tam pompki do wszystkich Eurolite i Antari na miejscu.
    Na allegro mają też aukcje z pompkami

0
  • #7 12 Paź 2012 14:22
    Kamil 198711
    Poziom 18  

Jak piecyk smiga to przerób tak jak większość forumowiczów Antari 80
    wsadź pompkę od spryskiwacza szyb samochodowych na 12v
    termostat przez przekaźnik i zrobisz porządek...

0
  • #8 25 Lis 2012 22:50
    haker999
    Poziom 14  

Ja w swojej 3 letniej f80z zamontowałem pompkę z ekspresu ciśnieniowego, wszystko podchodziło bez przeróbek musiałem tylko pokombinować ze zbiorniczkiem, efekt jest taki że ma lepszy wyrzut (odległość) i więcej jest dymu, porównywałem z drugą taką samą f80z tylko że nową i na tym samym płynie i moja miała znacznie lepsze osiągi jedyny minus to krócej można było puszczać dym (jakieś 10-15s przy stałym naciśnięciu) polecam więc pompki od ekspresu, a nie od spryskiwaczy, nie trzeba 12v tylko tak jak było w orginale.

0
  • #9 26 Lis 2012 10:13
    Kamil 198711
    Poziom 18  

haker999 napisał:
    ...polecam więc pompki od ekspresu, a nie od spryskiwaczy, nie trzeba 12v tylko tak jak było w orginale.

Cena nowej :?:
    Pompka od spryskiwacza 30.-
    zasilacz na 12 V też ok 25.-
    Pojemnika nie trzeba przerabiać bo sitko i uszczelka pasują idealnie.

0
  • #10 26 Lis 2012 20:44
    haker999
    Poziom 14  

Ja za pompkę od ekspresu zapłaciłem całe 22zł do tego przesyłka 12zł , nie szukałem samej pompki tylko uszkodzonego ekspresu, uszkodzona była w nim elektronika (sprzęt powystawowy- nigdy nie używany) kable pourywane i rozwalona obudowa, mocowanie w zbiorniczku chiałem przerobić, nie podobało mi się poprzednie, zauważyłem wyciek oraz nie najlepszej jakości sitko więc chciałem to poprawić, wstawiłem nowe sitko uszczelniłem bez tych przeróbek też by się obyło jednak chciałem zrobić tak aby działało długo i bez problemu, chodzi tak już ponad 2 lata z czego średnio 2-3 imprezy w miesiącu i nic się nie dzieje zawsze gotowa do użycia.

0