Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klimatyzacja Mondeo MKIII-z każdej kratki inna temperatura, o co kaman ?

TeddyBear 04 Cze 2011 11:38 1712 2
  • #1 04 Cze 2011 11:38
    TeddyBear
    Poziom 8  

Pacjent to Mondeo MKIII 2.0 Pb kombi Ghia, klimatronik.
    Mam taki problem z klimą.
    Z kratek nawiewów leci powietrze o różnej temperaturze. Po stronie kierowcy leci powietrze jak by schładzane bardzo słabo. Przy czym z kratki lewej leci chłodniejsze a z prawej cieplejsze. Natomiast na pasażera z lewej kratki leci zimne a z prawej cieplejsze ale chłodne. Oczywiście na kratkach środkowych różnicę czuć najbardziej i ewidentnie z lewej środkowej leci ciepłe a z prawej środkowej zimne. Co prawda w tym roku klimy nie nabijałem ale skoro z jednej kratki leci zimne więc chyba jest ok.
    Robiłem autotest klimy i było wszystko ok, tzn. nie wywaliło żadnego błędu.

Byłem z multimetrem dokładnie sprawdzić temperaturę i tak :
    od strony kierowcy od lewej kratki:
    30 nawiew przy lewej szybie (taka sama od lewej do prawej), dalej 34-30 środek lewy (temp od lewej do prawej strony kratki), 26-20 środek prawy (temp od lewej do prawej strony kratki), 26 nawiew przy prawej szybie (taka sama od lewej do prawej)

filtr kabinowy ok

temperatura w środku 33

ustawienia na Low, czyli maks wydajność, auto odpalone, po zjechaniu z miasta

Pomóżcie proszę bo przy tych upałach można się zagotować, raz że od temperatury, dwa z nerwów że jest klima tylko co z tego.

EDIT:
    Grzeje ok

0 2
  • #2 16 Cze 2011 15:37
    aries2000
    Poziom 10  

Kolego czy poradziłeś sobie z problemem ? u mnie dokładnie jest tak samo. Najzimniejsze powietrze z prawej kratki po środku....

2
  • #3 20 Lip 2011 20:38
    ochowiak
    Poziom 10  

Ja mam to samo... Jak sobie to naprawić i co jest uszkodzone???

0