Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Focus MK1 1,8 TDCi - kiedy grzeją świece żarowe ?

olooo 04 Cze 2011 13:49 6803 3
  • #1 04 Cze 2011 13:49
    olooo
    Poziom 15  

Zimą miałem problem z zapalaniem. Startowałem 2-3 razy po 20-30 sek. Auto paliło za każdym razem ale to była droga przez mę. Chcę sprawdzić świece żarowe w samochodzie - wykręcę je kolejno i podepnę im napięcie oglądając czy "świecą na na całej długości roboczej". Zakładając, że nie są spalone i pracują prawidłowo to potem wepnę się miernikiem w ich obwód sprawdzając po kolei jaki prąd płynie do nich dopływa. Boję się żeby nie wyszło na to, że w gorącym czerwcu wcale nie płynie do nich prąd

Pytanie: czy do świec przed rozruchem zawsze dochodzi prąd i świece się grzeją jakiś czas tj. zanim zgaśnie kontrolka-spiralka, czy one grzeją się tylko poniżej określonej temperaturze zewnętrznej (np wg wskazań czujnika temperatury silnika poniżej 0° C) ? Myślałem, żeby sprawdzić przewody i sterownik. Teraz gdy jest ciepło to fajnie się majstruje przy autku, ale czy jak rano jest powiedzmy 18 st C to świece też się grzeją ?

1 3
  • #2 05 Cze 2011 16:09
    Ireneo
    Poziom 40  

Sprawdź najpierw te świece a potem jeżeli będziesz miał pytania to pisz śmiało.

4
  • #3 05 Cze 2011 17:07
    Ireneo
    Poziom 40  

Szukasz na zapas,zakładasz wątek zamiast wziąć się do roboty,czujnik zawsze można "oszukać".

2
  • #4 24 Cze 2011 17:02
    olooo
    Poziom 15  

Powyższe odpowiedzi z pewnością przydadzą sie innym użytkownikom mającym analogiczne problemy ze swoim Focusem. Myśle, że temat został wyczerpany w sposób fachowy. Zamykam wątek.

2