Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Simson sr50 zapala tylko na zapych, strzela, chodzi tylko na wysokich obrotach

04 Cze 2011 17:19 4153 13
  • Poziom 9  
    Mam problem ze swoim simsonkiem sr 50.
    Otóż jak go kupiłem to strasznie mulił, więc wymieniłem gaźnik 16n3-2, niestety wiele to nie dało więc wymieniłem magneto, było krzywe, przerywacz, kondensator i cewkę zapłonową w iskrowniku, iskra jest teraz taka, że "konia by zabiła" ale niewiele to pomogło.
    Później zaczął strzelać, regulowałem zapłon ale nic nie pomogło, palił wtedy od kopa ale mulił i jak się rozgrzał to zaczynał strzelać i gasł.
    Wymieniłem tłok, pierścienie i cylinder i teraz zaczęły się jaja, zapalić od kopa nie chce, jak go zapchnę to zapali ale chodzi tylko na wysokich obrotach, nieraz sam złapie pełne obroty, przez to leżałem na podwórku.
    Na obroty lepiej wchodzi na ssaniu, strzela w gaźnik, troszeczkę zapłon może jest za wczesny ale minimalnie, przerwa na przerywaczu 0,3mm na świecy 0,4mm, świece wkładałem różne, mam i nową, cewka butelkowa jest chyba ok, w razie czego mam drugą od gazeli, też posiadam taki motor :].
    Gaźnik czyściłem , zbiornik i kranik też, dysze w gaźniku 75, 32 i chyba 1.5 czy coś takiego, iglicę próbowałem na środku.
    Zmieniłem również wszystkie zimmeringi i łożyska.
    Co może z nim być? Pomóżcie bo mi już pomysłów brakuje.
  • Poziom 31  
    bmarek14 napisał:
    regulowałem zapłon ale nic nie pomogło

Podaj swoją procedurę ustawiania zapłonu. To że ustawiłeś niewiele nam mówi.
  • Poziom 9  
    Więc zrobiłem punkt na karterze oraz wyznaczyłem ZZ lub GMP jak kto woli i zaznaczyłem na magnecie, później wyznaczyłem punkt w którym tłok jest 1,8mm przed ZZ i też zaznaczyłem na magnecie. Obydwa te punkty odnoszę do tego punktu na karterze.
    Następnie odkręcam śrubkę z przerywacza i podłączam miernik ustawiony na zwarcie,z dzwiękiem. Kręcę magnetem i mi piszczy miernik, gdy przerywacz się otwiera to przestaje. Ustawiłem punkt otwarcia przerywacza w tym momencie gdy znak oznaczający to, że tłok jest 1,8mm przed ZZ pokrywa się z punktem na karterze.
  • Poziom 16  
    Dosyć często przy takich objawach jest źle złożony lub krzywy wał ale nie sugeruję że tak jest u ciebie.
  • Poziom 9  
    Wał został stary, nic z nim nie robiłem.
  • Poziom 31  
    bmarek14 napisał:
    przerwa na przerywaczu 0,3mm
    bmarek14 napisał:
    Następnie odkręcam śrubkę z przerywacza i podłączam miernik ustawiony na zwarcie,z dzwiękiem. Kręcę magnetem i mi piszczy miernik, gdy przerywacz się otwiera to przestaje. Ustawiłem punkt otwarcia przerywacza w tym momencie gdy znak oznaczający to, że tłok jest 1,8mm przed ZZ pokrywa się z punktem na karterze.

To możesz wytłumaczyć jak można ustawiać 0,3 przerwy i jednocześnie zapłon na przerywaczu?

Dodano po 1 [minuty]:

bmarek14 napisał:
    Kręcę magnetem i mi piszczy miernik, gdy przerywacz się otwiera to przestaje

I jeszcze jedna kwestia "cewka napięciowa" ona nie pozwoli by miernik przestał piszczeć coś mi tu nie gra.
  • Poziom 9  
    Najpierw ustawiam zapłon, a później przerwę.
    Miernik piszczy, ponieważ cewka jest odłączona. Obwodem jest tutaj przerywacz i silnik. Przewód do kondensatora jest odłączony.
  • Poziom 31  
    bmarek14 napisał:
    Następnie odkręcam śrubkę z przerywacza i podłączam miernik ustawiony na zwarcie,z dzwiękiem. Kręcę magnetem i mi piszczy miernik,

Pierw się ustawia przerwę a później zapłoń, i to nie na przerywaczu! do tego celu poluźnia się boczne dwie śrubki całego kosza zapłonowego i nim kręcąc się ustawia.
  • Poziom 9  
    Przerwę koszem zapłonowym? Pierwsze słyszę. To tak jak byś ustawiał przerwę w samochodzie kręcąc aparatem zapłonowym:D
    Poza tym jak przestawisz zapłon kręcąc całym iskrownikiem, bo tak to się nazywa, możesz przestawić przerwę.
    Przerwę ustawia się odsuwając kowadełko od młoteczka po zluzowaniu śrubki.
  • Poziom 31  
    A czy my rozmawiamy o przerwie czy o zapłonie? Czytaj ze zrozumieniem.
  • Poziom 9  
    "Pierw się ustawia przerwę a później zapłoń, i to nie na przerywaczu! do tego celu poluźnia się boczne dwie śrubki całego kosza zapłonowego i nim kręcąc się ustawia."
    Z tego postu wywnioskowałem, że chodzi Ci o przerwę.
    Moderowany przez Rycho T:

Prawidłowe ustawienie zapłonu, w Simsonie, było już opisywane na forum (i nie tylko) dziesiątki razy. Wystarczy, poszukać.

• Poziom 42  
    W Simsonie procedura jest inna. Podstawę iskrownika ustawia się na znaki a punkt zapłonu zmieniając przerwę.
    bmarek14 Sprawdź simmering pod magnetem, a najlepiej wymień na nowy. Ma być twardy.
    Spróbuj dołączyć kondensator 220nF/400V do wyprowadzenia 2 stacyjki kabel brązowy.
  • Poziom 9  
    Simmering jest nowy, wszystkie są nowe podobnie jak cylinder, tłok, łożyska itd.
    Ale tej nowej metody ustawiania zapłonu nie rozumiem, możesz mi objaśnić. Kondensator mogę dołączyć, bardziej mi pasuje do cewki butelkowej pod styk 1.
  • Użytkownik usunął konto