Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

d'link dl-524 + modem dialog = neostrada 1mb zamiast 20

sarnaziom 04 Cze 2011 18:44 992 2
  • #1 04 Cze 2011 18:44
    sarnaziom
    Poziom 2  

Witam!

Rodzice zamówili neostrade 20mb, ale zamiast 20stu jest minimalnie ponad 1mb :/ Mamy router d'link dl-524 i taki mały czarny modem z napisem "dialog", który został mi właśnie po internecie z dialogu (wtedy miałem 1mb).
    W domu będę korzystał raczej tylko z sieci bezprzewodowej bo mam same laptopy.

Podłączyłem tą neostrade poprzez ten router i ten modem ale właśnie jest taka duża różnica w zamówionej prędkości a w rzeczywistej. Sprawdzając konto na TP jest napisane że mam usługę 20mb.

Czy to może być wina tego routera i dziadowskiego modemu że jest taka kicha ?

0 2
  • #2 04 Cze 2011 19:11
    bogiebog
    Specjalista Sieci, Internet

> taki mały czarny modem z napisem "dialog", który został mi właśnie po internecie z dialogu (wtedy miałem 1mb).

Jak nie masz dostępu do konfiguracji tego modemu to masz przycisk do papierów na biurku a nie modem.

0
  • #3 04 Cze 2011 21:22
    sarnaziom
    Poziom 2  

Wiem co masz na myśli. Więc mam przez to rozumieć że to będzie tylko wina sprzętowa ?

Może mi ktoś pomóc i napisać czy wybrać któryś z modemów z neostrady MODEMY_NEOSTRADA

Czy może lepiej kupić coś innego ? Tzn. chciałbym żeby to było jakieś jedno urządzenie które pozwoli mi na korzystanie z tego neta 20mb przez WI-FI ?!

P.S.
    Dzięki za odpwiedź :D

Chcialem powiedziec, ze pozyczylem od znajomego "liveboxa sagema 3202" i niestety nic to nie zmienilo, dalej jest troche ponad 1mb zamiast 20mb. Wiec teraz to raczej nie jest wina sprzetowa a wina telekomunikacji ?? Przepraszam za brak polskich znakow ale pisze z angielskiego komputera..

0