Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bauknecht Dolphin WAT1200 - kod F06

PitereQ_ 04 Cze 2011 18:58 1823 4
  • #1 04 Cze 2011 18:58
    PitereQ_
    Poziom 12  

Witam!

Na wstępnie podaję iż przejrzałem tematy dotyczące kodu F06 i u mnie raczej nie jest zepsuty silnik. Pralka wiruje obraca bębnem pobiera wodę i w momencie pobrania wody zakręci kilka razy i wyskakuje na przemian F i 06. Kwestią dedukcji wychodziło by na to że coś z grzałką nie tak bo chyba wówczas jak pobierze wodę zaczyna grzać.
    Będę wdzięczny za sugestie, gdyż pralka jest bardzo dobra, rok temu wymieniałem łożyska i chciałbym ją jeszcze usprawnić.

Pozdrawiam Piotr

0 4
  • #2 05 Cze 2011 12:51
    Andrzej G
    Specjalista AGD

PitereQ_ napisał:
    Na wstępnie podaję iż przejrzałem tematy dotyczące kodu F06 i u mnie raczej nie jest zepsuty silnik

To oznacza, że słabo przeglądałeś, bo błąd f 06 oznacza brak sygnału z tachometru, a nie "zepsuty silnik". Wiele razy było to opisywane na forum.

0
  • #3 05 Cze 2011 13:54
    PitereQ_
    Poziom 12  

to dlaczego wiruje ? wydawało mi się że tachometr odpowiedzialny jest za pomiar prędkości...
    co do "zepsutego silnika" miałem na myśli jego szczotki bądź podłączenie z tego co czytałem.

Po za tym kod F06 odpowiedzialny był jak wyczytałem na forum za, wytarcie szczotek, przewody podłączenia silnika, przekaźnik, triak silnika, tachometr, uszkodzona elektronika, uszkodzone koło pasowe...

Jeśli może to być coś innego to będę wdzięczny za sugestie

0
  • Pomocny post
    #4 05 Cze 2011 14:44
    cezet
    VIP Zasłużony dla elektroda

Sprawdź moduł ,ew. zrób foto.

1
  • #5 18 Lip 2011 14:17
    PitereQ_
    Poziom 12  

Zamykam temat pralka naprawiona.

Reasumując problem:
    1.Pralka wirowała, ale po ustawieniu programu pobrała wodę zakręciła bębnem i wyrzucała błąd F06.
    2.Po rozebraniu oględzinach zewnętrznych i sprawdzeniu grzałki, tacho, szczotek silnika i złożeniu wyrzuciła błąd F05.
    3.Dzięki pomocy użytkownika "cezet" (za co mu ogromnie dziękuję) okazało się że winny był czujnik temperatury w grzałce.
    4.Po wymianie w końcu można prać :)

Pięknie dziękuję wszystkim za odpowiedzi i POZDRAWIAM

0