Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
CSICSI
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Która nawigacja GPS lepsza - MIo czy GoClever?

04 Jun 2011 20:50 28793 31
  • Level 10  
    witam
    Koledzy pomóżcie którą wybrać nie jestem w tym temacie obcykany i nie wiem na co zwracać uwagę ,poczytałem trochę postów i co myślicie o tych modelach , a może proponujecie jakieś inne :
    Go Clever Navigator 5055+
    MIO Spirit 670 PL
    MIO Moov S600
    chodzi mi by w razie czego można było odblokować i wgrać inne mapy i oczywiście by była w miarę bezawaryjna
    dzięki
  • CSICSI
  • Level 38  
    Sugeruje s670 - to nowoczesny model, sporo pamieci RAM (wymaga tego AM) latwo sie odblokowuje bez ingerencji w urzadzenie. Poza tym, w razie czego, u MIO masz serwis D2D, czyli po uszkodzone urzadzenie przyujezdza do Ciebie Kurier i za tydzien masz w domu naprawione.
  • Level 16  
    Poczytałem porady na forum i kupiłem dzisiaj Goclever Navio 500. Sprzęt fabrycznie odblokowany i po załadowaniu karty sd działa AutoMapa. Do sporadycznego używania myślę, że wystarczy.
  • Level 38  
    Jasne ze wystarczy do Automapy - jednak jesli nie bedziesz mial installki igo Primo, tylko jakiegos slabo przygotowanego gotowca, to nie odpalisz.

Problemy moga tez byc z plynnym odtwarzaniem filmow na tym modelu (jesli to Navio500 PLUS HD) - przynajmniej u mnie sie cielo..
  • Level 16  
    AutoMapę mam na karcie SD. Śmiga aż miło i nic się nie przycina. Celowo nie kupiłem wersji z większą rozdzielczością.
  • Level 38  
    A pod jakim katem mamy sadzic? Po wygladzie obrazka, czy po jakichs parametrach technicznych o ktorych nie wspominasz?
    Z JAKIM URZADZENIEM mamy je porownac, wg Ciebie?
  • CSICSI
  • Level 16  
    Chcę kupić swoją pierwszy w życiu nawigację :) i kompletnie nie wiem którą wybrać. Słyszałem dużo pochlebnych opinii nt. MIO MOOV 500 i Larka 50.3 jednak te nawigację do mnie nie przemawiają ponadto wersje z allegro są słabo wyposażone.
    Zastawiam się coraz poważniej nad MIO SPIRIT 670 lub GOCLEVER NAVIO 500. Czy warto?
    Proszę o jakiekolwiek opinie.
  • Level 38  
    1. Co dla Ciebie oznacza "dobrze wyposazone"? Tak jak Kunta-Kinte maja byc wyposazone ? ;) Precyzuj wypowiedz w jezyku technicznym :) To forum techniczne..

2. moov 500 i Lark to poprzednia generacja - (ZBYT) malo pamieci operacyjnej RAM.

3. Spirit 670 (cena 350zl) ma ta przewage nad GoCleverem, ze mapy mozesz do niego legalnie WYPOZYCZYC za 7 EUR np. na tydzien czy dwa wakacji (np. w Chorwacji)i zadna zandarmeria Ci nie podskoczy ze masz pirata w calej Europie!

Nie musisz placic 350-400zl za sama mape calej EURopy (wtedy s670 kosztuje ok. 760zl), albo jak w GoCleverze ani wgrywac pirata.

BTW: co ten "kolejarz stroze" z Twojego awatara? Patyczek jakis, palke sobie stroze siedzac na nasypie kolejowym, albo swiatka z drewna? .. A moze taka drewniana "7" sobie struga, na szczescie? :)
  • Level 16  
    Pisząc "dobrze wyposażone" miałem na myśli cały zestaw: rysik, kartę sd, etui etc. nie każda nawigacja to ma w wyposażeniu. Raczej nigdzie za granice nie bd się wybierał, chodzi mi głównie o Polskę i jak wybiorę się do nieznanego miasta, żebym trafił na właściwą ulice.
    A Kolejarz Stróże to klub piłkarski z 1 ligi ;)
  • Level 38  
    A moze jakis Palmtop z GPS, zamiast typowego PNA?
    Zalety:
    1. Windows Mobile (nie CE) - elastyczniejszy, wiecej aplikacji, poza tym chodzi wszystko co na GPS (PNA)
    2. bogate wyposazenie i wiecej ew. dodatkowego osprzetu
    3. Zwykle szybszy procesor - dwu, tzry krotnie :)

np. mio p550, p560, HTC x7500, x7510...
  • Level 38  
    Gratuluje Koledze ojciec81 bardzo trafnej, rzeczowej i popartej ciekawymi argumentami wypowiedzi :P :D ;) Gleboko przemyslane :)

Jako ciekawostke powiem, ze od MIO zaczynalem (4 lata temu ;) ) - od modelu a701 (Link) - nie do zabicia, kultowy sprzet, nawet dzis hula - szybki procesor, sdhc, forumowy rebranding firmware :)

A dzis pracuje na HTC x7510 (Link) i chwale sobie jeszcze bardziej - argumentami ktore wymienilem - wystarczy porownac parametry!

Oczywiscie wybierajac pomiedzy GC a MIO, moj wybor wtedy padl na MIo :)
  • Level 10  
    Panowie potrzebuje pomocy zastanawiam się nad wyborem miedzy tymi dwiema nawigacjami nie zależy mi na oglądaniu filmów , zdjęć itd ma to urządzenie ma służyć tylko do nawigacji obie mogę kupić za 200zł zależy mi tylko na dobrym dzialanu map w czasie pracy w sumie wybrałbym HD wersje ale nie chce później żałować wyboru co polecacie i czy wersja w HD nie będzie ( mulic ) przez to ze ten sam procesor obsłuży większą rozdzielczość ekranu ZAZNACZAM ZE CHODZI TYLKO O DZIAŁANIE MAM!! i czy ta duza rozdzielczość nie wpłynie później na wgrywanie map???
  • Level 38  
    mowiac krotko- przy tak slabym procesorze wersja GC na HD tnie sie i muli na wszystkim..
  • Level 10  
    Witam kupiłem wersje 500 bez HD czy mogę liczyć na jakaś pomoc z waszej strony w postaci linków itd? aby odblokować urządzenie , mieć inne menu itd...za pomoc z góry dziękuje
  • Level 38  
    Urzadzenie nie jest zablokowane - mozesz ustawic sciezke do dowolnego programu nawigacyjnego.

Nie wiem o jakie linki Tobie chodzi Kolego, ale jesli masz na mysli pirackie oprogramowanie, to pomyliles Fora.
  • Level 10  
    wiem kolego ze mozna ustawic sciezke do dowolnego programu nawigacyjnego ale kupiłem ta nawigacje nie dla siebie tylko ojca który jest starsza osoba i pracuje jako kierowca dla mnie nie ma to zadnego problemu , ale dla niego bedzie chodzi mi o to zeby zrobic cos takiego ze jak wejdzie w zakladke nawigacja pojawia mu sie ikonki np. automapa igo itd
  • Level 38  
    A po co starszej osobie mieszac w glowie kilkoma mapami ktore robia i pokazuja to samo - ustawiasz jeden dobry program i niech jezdzi, a nie grzehie ;)
  • Level 10  
    po to żeby sam sprawdził jaka mapa jest najdokładniejsza chodzi o europie zachodnia , dla ułatwienia życia chociażby ;-)
  • Level 9  
    Pontikos wrote:
    A po co starszej osobie mieszac w glowie kilkoma mapami ktore robia i pokazuja to samo - ustawiasz jeden dobry program i niech jezdzi, a nie grzehie ;)

A jaki to jest jeden dobry program i dlaczego?

Dołączam się do dyskusji na temat nawigacji wykorzystując ten wątek.
    Chcę kupić pierwszą nawigację dla siebie. Wykorzystanie głównie Polska - bardzo często , i kilka- kilkanaście razy w roku Eurpoa - Niemcy, Czechy, Austria, włochy może inne kraje.
    Co polecisz dla
  • Level 38  
    IMHO:
    - na Polske i ew. "stara Unie" - Automapa XL wystarczy
    - na Nowa Unie i bardziej ambitne nawigowanie niz przejazd do Berlina - iGO Primo ew. iGO83
  • Level 9  
    Dla mnie najważniejsza jest Polska i kraje starej uni. Wezme więc Automape.
    Jakie urządzenie polecasz?
  • Level 38  
    Jasne - Polska Jest Najwazniejsza :)

Co mozna polecic? Jesli na dzis, to nawet mio moov 500, a jesli ma chodzic na jakims nowym oprogramowaniu ktore wyjdzie za trzy lata, to sugeruje mio spirit 670.
  • Level 9  
    A co powiesz na temat tego GARMIN NUVI 1490T?
  • Level 38  
    Mam Ci wkleic specyfikacje urzadzenia, czy zadasz konkretne pytania?
  • Level 9  
    Przeczytałem kilka twoich wypowiedzi i widzę, że jesteś zwolennikiem mio i polecasz spirit 670. Pytam jak do mio ma się Garmin Nuvi 1490T ?
    Pozdr
  • Level 38  
    Pod jakim wzgledem?
    Napisac ktore jest bardziej plaskie?
  • Level 9  
    :) Interesuje mnie porównanie AM do garmina oraz parametry obu urządzeń
  • Level 10  
    A dokładniej co Cię interesuje ?