Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regulator obrotów odkurzacza na KF609P

05 Cze 2011 00:19 7455 6
  • Poziom 13  
    Witam.
    Spalił mi się regulator obrotów do odkurzacza Zelmer Galaxy model 01Z010.
    Na płytce mam układ KF609P i nie wiem gdzie go zdobyć.
    Triaka podstawiłem ale chyba słabszego i nie wiem jaki tam ma być bo ja dałem BTA12.
    Gdzie kupić te elementy i nie wiem gdzie zdobyć schemat do tego układu KF609P.
    Odkurzacz miał płynny rozpęd silnika przy starcie i wolał bym to zachować, dlatego nie chcę budować prostego układu na tranzystorze i tyrystorze.
    Pozdrawiam.
  • Specjalista AGD
    Przecież komplet regulacyjny do tego odkurzacza kosztuje grosze
    np. :arrow: Link i po jaki grzyb szukać tego co jest nieosiągalne ( KF609P ) :?
    Po zakupie kompletu trzeba montować całość jego elementów: potencjometr dobrany jest inywidualnie do każdej wersji płytki z elektroniką - stary może nie działać.
  • Poziom 13  
    Witam.
    Podłączyłem bez regulatora dopóki nie kupię tego regulatora.
    Nie wiem czy wszystko dobrze poskładałem ale teraz jak zatkam rurę ssącą od odkurzacza to mrugnie mi lampka zapełnienia worka i otworzy się zawór bezpieczeństwa ten od dołu.
    Nie wiem jak to ma działać ale według mnie ta lampka powinna świecić jak zatkam wąż ssawny.
    Czasem ta lampka mi się zaświeci na dłużej ale zaraz otwiera się zawór bezpieczeństwa.
    Który z tych zaworów powinien zadziałać najpierw, czy może oba naraz i lampka powinna świecić przy otwartym zaworze bezpieczeństwa.
    Co złożyłem nie tak może obudowę.
    Pozdrawiam.
  • Specjalista AGD
    Lampka nie będzie świecić czy otwartym zaworze bezpieczeństwa, tam jest czujnik ciśnienia, który po otwarciu zaworu odłącza tę sygnalizację zapełnienia worka/ zatkania rury. Czyli zatykasz rurę - włącza sie lampka - otwiera się zawór bezpieczeństwa - wyłącza się lampka. Świecenie lampki nie steruje otwieraniem zaworu.
  • Poziom 13  
    Witam.
    To kiedy będę wiedział że worek pełny.
    Przecież ta dioda mi się zapali i zgaśnie bo zadziała zawór.
    Pozdrawiam.
  • Specjalista AGD
    Musisz wiedzieć, że nie należy do końca ufać tym zabezpieczeniom. To taki trochę pic na wodę :) Zawór otworzy sie tylko w przypadku całkowitego zatkania wlotu powietrza, więc jest szansa, że sygnalizacja worka będzie działać. Ja jednak proponuje po prostu kontrolować stan zapełnienia worka lub regularnie go wymieniać.
  • Poziom 13  
    Witam.
    Kiedy miałem silnik podłączony bez regulatora to ta lampka mi się zapalała jak pisałem.
    Jak podłączyłem regulator to w połowie pokrętła obrotów lampka świeci cały czas a jak podkręcę więcej to lampka gaśnie i otwiera się zawór.
    Jak mam za małe obroty to lampka nie zaświeci się pomimo zamkniętego wlotu powietrza.

Powstał inny problem bo wstawiłem triaka najpierw BTA12 600 a następnie BT139 600 i oba zachowują się podobnie tzn:
    Po załączeniu na wolnych obrotach silnik działa bardzo dobrze i nic nie przerywa i nie zmienia obrotów.
    Po powiększeniu obrotów do max silnik strasznie się grzeje i po chwili chodzenia na wyższych obrotach jak zjadę obrotami na min to silnik ma wolne obroty ale co parę sekund na chwilkę tak pół sekundy zwiększy lekko obroty i powróci do normalnych.
    Potencjometr dobry.
    Kable sprawne.
    Pozostał albo zły triak albo silnik czy układ.
    Pozdrawiam.