Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

tuner DIORA AS252 - powtarzający się chwilowy zanik dźwięku

05 Cze 2011 02:07 1090 3
  • Poziom 10  
    Witam i proszę o pomoc.
    Znajomy kupił okazyjnie tuner DIORA AS252. Przez kilka miesięcy sprawował się bardzo dobrze i nie było z nim problemów - pracował bezawaryjnie. Od kilku tygodni pojawia się następujący problem. Tuner użytkowany jest po kilka godzin dziennie i zawsze po włączeniu działa prawidłowo, jednak kiedy już "się nagrzeje", to słychać przerwy w odbieraniu stacji radiowych - niezależnie od wyboru stacji radiowej. Slychać audycję radiową, a po chwili 5-10 sekund ciszy - za chwilę dźwięk wraca, ale po chwili następuje cisza i tak w kółko. Nie jestem na tyle zaawansowany, aby móc stwierdzić, co jest uszkodzone. Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu usterki i możliwościach naprawy.
  • Poziom 37  
    1. Zmierzyć napięcia zasilające i przestrajające.
    2. Ponownie zestroić głowicę.
    3. Wyregulować tor pośredniej częstotliwości oraz ARCz i wyciszanie.
  • Specjalista AGD
    Zobacz czy UL1550 nie grzeje się zbytnio. Miałem taki przypadek. Wymieniłem na nowy, plus owalny mały radiator i pomogło.
  • Poziom 24  
    Witam! Nawiązując do wypowiedzi kolegi dybas punkt 3. -przy włączonej funkcji wyciszania i niezbyt dobrej antenie (przemieszczanie się w tym miejscu) może powodować chwilowe zaniki dźwięku. Pozdrawiam.