Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tuner SAT Philips DSX 6010 nie działa po burzy

Alberto_Eco 05 Cze 2011 02:12 4284 5
  • #1 05 Cze 2011 02:12
    Alberto_Eco
    Poziom 9  

Witajcie,

Na wstępie zaznaczam, że jestem totalnym laikiem w temacie SAT. Było, działało i było dobrze. W elektronice się ogarniam, ale w trochę innej tematyce :) Pojawił się problem, dlatego uderzam tutaj.

Po LiveBoxie od tepsy została mi antena. Kupiłem więc dekoder i cieszyłem się tv sat. dalej. Dekoder to jest chyba Philips DSX 6010/91D. W zestawie miał kartę Cyfry+, na której chodziły mi polskie kanały podstawowe. Fajnie. Tylko, że przyszła burza i po tej burzy się skończyło eldorado. Dekoder w ogóle nie widzi satelity (menu->instalacja->znajdź satelity). przy pomocy stroika sprawdziłem poprawność ustawienia anteny i jest dobrze ustawiona, ale dekoder nie widzi satelity w ogóle.

Chciałem zobaczyć, czy uda mi się ściągnąć nowy soft z nieba, więc użyłem magicznej kombinacji klawiszy (w czasie init pwr->w górę->w dół->pwr) i przez około minutę świeci się napis 'load', a potem zaczyna mrygać zegarek.

Urządzenie się włącza, pracuje normalnie (nie ma żadnych spowolnień etc.) jedynie nie ma żadnego kanału, a w menu nie widzi sygnału.

Ktoś może spotkał się z czymś takim? I czy jest to naprawialne? W sensie w rozsądnych pieniądzach. Bo jeśli głowicę szlag trafił, to chyba lepiej kupić drugi dekoder...

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

[EDIT]
    Ponieważ ktoś zablokował ten temat (chyba za niekształtne literki, bo nic innego mi przychodzi do głowy), więc dopisuję resztę tu:

Byłem w serwisie philipsa - padnięta głowica. Naprawa więcej wynosi, niż drugi tuner na allegro, więc tuner idzie do śmieci, a zamówiłem n'kę z tunerem za 0 zł i będę miał święty spokój ;]

Serdecznie dziękuję wszystkim za pomoc i podpowiedzi!
    Pozdrawiam
    Tomek

0 5
  • #2 05 Cze 2011 06:40
    Gienek
    Poziom 35  

Czy zespół antenowy sprawny? (konkretnie konwerter - bo opisane oznaki na to wskazują).

0
  • #3 05 Cze 2011 09:09
    irekr
    Moderator

A przekładając to na czynności: należy sprawdzić na innej, sprawdzonej antenie, czy dekoder odbiera. Jeżeli tak, to dekoder jest sprawny a trzeba wymienić konwerter przy antenie.
    Najczęściej jednak przy takich "przywaleniach" pada któryś z elementów na wejściu sygnału z konwertera w samym dekoderze. Pozostaje pytanie czy znajdzie się ktoś kto to naprawi za rozsądne pieniądze.

0
  • #4 05 Cze 2011 13:21
    Alberto_Eco
    Poziom 9  

Dziękuję Wam za szybkie odpowiedzi.

Gienek, konwerter jest ok. Przynajmniej teoretycznie - nie mam drugiego dekodera, żeby sprawdzić. Ale kupiłem nówkę po tej burzy i dalej to samo. W prawdzie jest to jakiś Cabletech za 15 zeta, ale gość zapewniał, że będzie śmigać z cyfrową tv, a nawet HD uciągnie :)

irekr, czekam na sąsiada, co ma n'kę, żeby pogonić do niego z dekoderem i zobaczyć, czy na jego talerzu będzie chodzić. Z tym, ze niestety dopiero jutro będzie :(

A przy okazji się okazało, że kilkaset metrów od domu mam autoryzowany serwis Philipsa, więc nie wiem, czy jutro z rana nie targnę tunera pod pachę i nie polecę do niego, żeby sprawdził. Za diagnozę chyba nie zedrze za bardzo...

0
  • #5 05 Cze 2011 15:37
    zetdeel
    Poziom 38