Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Ducato 2.5D, gasnący silnik

05 Cze 2011 11:18 5969 10
  • Poziom 8  
    Witam!!
    Mam problem z Fiatem Ducato 2.5D 97r. mianowicie, kiedy chcę go odpalić to muszę kręcić go na rozruszniku kilka sekund, następnie silnik odpala na jakieś 2 sekundy i gaśnie. Wtryski były robione, świece żarowe są dobre, ciśnienie na cylindrach poprawne. Żadna z kontrolek w kabinie nie sygnalizuje usterki..proszę o pomoc:)
  • Poziom 9  
    Witaj,
    mam Peugeota Boxera 1997, 2,5D więc identyczny. Objawy masz takie same,jak u mnie. Tyle,że mój jak dłużej postoi,to ciężko pali.Problem (u mnie,może u Ciebie też) tkwi w nieszczelnym układzie paliwowym.Paliwo się cofa.Spróbuj go podpompować na filtrze paliwa zanim odpalisz,do momentu aż na pompce poczujesz opór.Po kilku obrotach rozrusznikiem powinien odpalić.Jeśli nie pomoże,będziemy myśleć dalej.
  • Poziom 8  
    hmm...myślę że paliwo się nie cofa, ponieważ zamontowany jest zawór na przewodzie paliwowym który uniemożliwia cofanie się paliwa, próbowałem również bezpośrednio do pompy lać paliwo przez przewód, więc nie musiał "ciągnąć" z baku, ale to też nic nie dało. Tak czy tak spróbuje go podpompować, prosiłbym tylko o instrukcję jak to zrobić (gdzie znajduje się pompka), bezpośrednio przy filtrze??
  • Poziom 9  
    U mnie bynajmniej znajduje się bezpośrednio na obudowie filtra paliwa,taki czarny okrągły średnicy około 4 cm "guzik" :) Jeśli to nie pomoże, bardzo prawdopodobna staje się usterka pompy wtryskowej,ale nie wyprzedzajmy faktów.
  • Poziom 8  
    no niestety w moim Ducato nie ma takiej pompki...Myślę że problem może tkwić w pompie, może coś się przyblokowało, paliwo ostatnio tankowane do Ducato pochodziło z kiepskiej stacji..Co dziwne wcześniej normalnie nim jeździłem, nie było żadnych oznak awarii, jedno tankowanie i padł.Tak czy inaczej dzięki za dobre chęci.
  • Poziom 9  
    Może jeszcze spróbuj spuścić paliwo i zalać jakieś porządne. Ja kiedyś do diesla też zalałem kiepskie paliwo i nie chciało odpalać. Nic innego niestety nie przychodzi mi do głowy.Spróbuj jeszcze odkręcić kranik na dole filtra paliwa i spuścić nieco paliwa/wody.Uważaj przy tym na malutki oring.
  • Poziom 8  
    no nie wiem, coś jeszcze pokombinuję jak będę miał chwilę....może to porostu awaria pompy paliwowej, tylko jak to sprawdzić, zapewne pozostaje mi tylko mechanik..
  • Poziom 9  
    Niestety samemu nie sprawdzisz pompy wtryskowej. Nie myl z pompą paliwa,bo tej w naszych autach nie ma...
  • Poziom 8  
    he he, no tak Masz rację, miałem na myśli pompę wtryskową...a co do sprawdzenia tejże pompy to konieczne będzie wymontowanie jej i oddanie do sprawdzenia fachowcowi, wiadomo że sam to ja niewiele mogę:P
  • Poziom 9  
    Hehe,daj znać później co było nie tak...
  • Poziom 8  
    Witam ponownie:)
    Ducato już śmiga, okazało się że uszkodzona jest pompa wtryskowa...ponoć. Osobiście podejrzewam jednak że coś mogło być nie tak z immobilizerem..bo mechanik dał mi jakiś kabelek z pompy do akumulatora, i teraz nie muszę czekać nawet czekać na zgaśnięcie kontrolki...