Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestaw AGD kuchnia + pralka

siliconegg 05 Cze 2011 12:08 1876 0
  • #1 05 Cze 2011 12:08
    siliconegg
    Poziom 1  

Witam serdecznie.
    Jestem w trakcie wyboru sprzętu AGD do kuchni oraz pralki. Uważnie prześledziłam forum (kosztowało mnie to kilka zarwanych nocek...), poczyniłam tony notatek, odwiedziłam kilka sklepów, żeby dokonać oceny organoleptycznej, ale przenieśliśmy się do mniejszej miejscowości i, niestety, wybór w sklepie jest, delikatnie mówiąc, ograniczony. Dlatego proszę fachowców i doświadczonych użytkowników o ocenę i poradę.

Na sprzęt przeznaczyliśmy kwotę 12.000-13.000 zł.

Kuchnia jest otwarta, łącznie z salonem ma do 30 m2 - mam ogromny problem z wyborem okapu. Wiemy, że powinien mieć powyżej 600 m3/ha. Planowaliśmy podszafkowy teleskopowy, ale zaczynamy się wahać.

Wstępnie wybrany zestaw:

1. Chłodziarka wolnostojąca Panasonic NR-B30FX1
    - chcieliśmy Liebherra z komorą 0 st., ale doszliśmy do wniosku, że jak na tak drogi sprzęt, niepokojące są doniesienia o częstych awariach układu chłodzenia

2. Zmywarka do zabudowy Bosch SRV 55T43EU
    - musi być "45", cicha (obecna bije rekordy w ilości produkowanych decybeli), domywająca i dosuszająca!, oszczędna

3. Piekarnik do zabudowy Mastercook MF-880ATCX
    - mąż piecze mięsa, ja - ciasta (rzadko, ale dziecko rośnie, więc trzeba będzie zakasać rękawy); zależy nam na pyrolizie, żeby zmniejszyć uciążliwość sprzątania

4. Płyta indukcyjna Mastercook I4DE64ZS
    - nie mam preferencji, ma dobre opinie i, osobiście, nie ufam sliderom

Pralka wolnostojąca Siemens WS12X462 lub Gorenje WS512SYB
    - musiał być slim, i to ten z węższych, będę musiała przeżyć ograniczenie wagowe wsadu; nie musi być niesamowicie cicha, bo lubię szum prania, ale niekoniecznie słyszalna w całym domu; zależy mi na dokładnym praniu i wypłukaniu, doborze wody, kontroli dozowania środków piorących

Sprzedawca w jednym ze sklepów polecał zmywarkę BEKO DIS 1522 oraz piekarnik BEKO OIM 22500XP, jako tańsze odpowiedniki "lepszych/droższych" marek; dodatkowym atutem jest 5 gwarancja (przy zakupie do końca czerwca br.), a także okap TEKA CNL1-2002. Czy warto brać te produkty pod uwagę?

Z zebranych wśród sąsiadów opinii, sporo ludzi użytkuje sprzęt marki Teka i nie narzeka. Przyznam, że po raz pierwszy spotkałam się z tą marką.

Będę wdzięczna za opinie i rady. Mąż ma jedno kryterium - żebym była zadowolona, ale nie chciałabym przepłacać i być w stałym kontakcie z serwisem ;)

Dziękuję :)

0 0
  Szukaj w 5mln produktów