Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kupno drugiego samochodu 8-10 tys

bizon_126 05 Cze 2011 15:00 6052 29
  • #1 05 Cze 2011 15:00
    bizon_126
    Poziom 28  

Witam
    Używałem szukaj-ki i znalazłem kilka podobnych tematów ale nie mój zakres cenowy
    *Mam prawo jazdy juz 2 lata i obecnie worzę sie 126p który niestety przegrywa walkę ze rdzą, zrobiłem nim 7 tys. km + jazdy autami ojca tak więc trochę juz przejechałem
    *Uskładałem 4 tys + ojciec dokłada mi druga połowę i teraz pytanie co teraz kupić?
    *Mam w domu dostawczak-a[Renault Trafic '02] więc kombi odpada, raczej cos na dojazd do pracy,
    *U mnie robi się średnio autem 5 tys.km na rok
    *Myślałem nad puntem lub astrą 2/corsą
    *Był też pomysł -może jakaś terenówka bo mieszkam kawałek od głównej i zimą bywa różnie
    *Golfa na pewno nie chcę i tego typu wózków
    *Ojciec narzuca żeby był jak najmłodszy[połowa lat 90-tych odpada]
    *Wiem że może być ciężko cos wybrać ale chyba pomożecie?
    *Jako technik mechanik dłubałem przy różnych wózkach i wiem że częste remonty i naprawy czyszczą portfel

0 29
  • #2 05 Cze 2011 15:33
    Ireneo
    Poziom 40  

Szukaj z klimą coś w benzynie jakieś 1.6 np focus.Osobiście wolałbym astrę niż corsę.Punto w sumie też.Ważne aby w miarę o ile to możliwe zbadać co działo się z tym autem.

0
  • #4 05 Cze 2011 17:51
    Ireneo
    Poziom 40  

Może lancia kappa,dobra limuzyna za małą kasę?.

0
  • #5 05 Cze 2011 21:40
    patryk3444
    Poziom 20  

Ja polecam ci Reno Lagunę bardzo dobre samochody

0
  • #6 05 Cze 2011 21:58
    Cregeen25
    Poziom 15  

Serdecznie Polecam Japońskie auta; Mazda, Nissan, Honda, Mitsubishi, Toyota benzyna z gazem mają bardzo żywotne silniki, komfort jazdy ok, małe spalanie i są dynamiczne.

0
  • #7 06 Cze 2011 15:59
    bizon_126
    Poziom 28  

Nie chce jakiegoś mało popularnego auta,jak cos walnie to jest nadzieja że pojedziesz na szrot i wykręcisz co pasuje a nie tylko serwis
    Nie dodałem że [może mam takie przyzwyczajenie]to raczej ma być checkback bo długim wózkiem trudno stanąć na mieście
    Odnośnie laguny to nie jeździłem ale zawieszenie w przodzie jest pancerne jak w jelcz-u,silnik raczej w tym wariancie chyba diesla bo gaz w tych silnikach robi spustoszenie i nie specjalnie sie sprawują na gazie
    Myślałem ta toyotą yaris bo ludzie naprawdę sobie chwalą i całkiem miło się jeździ ale sie po tym chyba nie skuszęLink
    Jeździłem ostatnio toyotą korollą z gazem [tą starą]z kolegą i powiem że całkiem przyjemnie jeśli chodzi o silnik
    Nie żebym wybrzydzał ale chyba mnie rozumiecie

0
  • #8 06 Cze 2011 21:30
    mj2362
    Poziom 10  

No podobno corolla to świetne autko, ale jednak nie tak popularne jak ople czy VW w Polsce. Przeglądam oferty bo interesuje mnie Almerka lub Corolla własnie i jest ich niestety bardzo mało.

0
  • #9 06 Cze 2011 21:40
    jonas
    Poziom 19  

bizon_126 napisał:
    Nie chce jakiegoś mało popularnego auta,jak cos walnie to jest nadzieja że pojedziesz na szrot i wykręcisz co pasuje a nie tylko serwis

Przyzwyczajenie z Golfów i Polonezów z tym szrotem? Kolego, klocki hamulcowe też ze szrotu pozyskujesz?
    bizon_126 napisał:
    Nie dodałem że [może mam takie przyzwyczajenie]to raczej ma być checkback bo długim wózkiem trudno stanąć na mieście

"hatchback"

Kolega miał dwa lata Corollę E11 (tę podobną z przodu do robaka), silnik 1.6 benzyna. Niebywałe, co ten samochód przeżył i jak był traktowany, przejechane miał prawie 500k km i nadal jeździł. Sprzedał go za 9000, jak sprzęgło łapało już tylko pod koniec - jeszcze naściemniał biednemu jeleniowi, że to sportowe i musi tak być.
    Jakby nie miał głupiego zwyczaju katować samochodu na każdym skrzyżowaniu, pewnie służyłoby jeszcze długo. Miłośnicy marki przyznają, że E11 to ostatnia bezawaryjna Corolla.

0
  • #10 07 Cze 2011 12:30
    Cregeen25
    Poziom 15  

Siostra ma mazdę 323f 1,8 turbo benzyna 16v 168KM na silniku DOHC z roku 1991 jest stare ale bardzo szybkie zwrotne itp. Jedyne co wymieniała przez 4 lata to przeguby, klocki hamulcowe i amortyzatory z silnikiem nie ma problemu, i wcale nie tak trudno dostać części dodam ze aut japońskich jest coraz więcej na naszych drogach i jeszcze nie spotkałem kogoś żeby narzekał .

Dodano po 7 [minuty]:

a co innego jeśli chodzi o auta niemieckie wygląd w środku, na zewnątrz pozostawia wiele do życzenia i faktem jest że są awaryjne np Golf czy Passat Audi A4 te dwa ostatnie nowsze wersje mają aluminiowe zawieszenia znasz realia naszych dróg i zawieszenia chyba nie wezmiesz ze szrotu

0
  • #11 07 Cze 2011 14:06
    bizon_126
    Poziom 28  

Ja do tej pory innym autem nie jeździłem i jak coś mi walnęło to pierwsze pytałem sie na szrocie typu gaźnik rozrusznik alternator-podobnie z cc 700 ojca
    Rzeczy takie jak sprzęgło hamulce końcówki drążków to się kupuje w sklepie
    Za pompę wspomagania do tarfic-a zawołali na serwisie ponad 1000 zł! a w sklepie nigdzie nie szło dostać-wycieczka na giełdę pomogła
    Mało popularne chodziło mi tez o to że jak jest ich mało na polskich drogach to i wybór mniejszy

0
  • #12 07 Cze 2011 16:00
    chojinka
    Poziom 27  

mitsubischi colt
    opel corsa
    honda civic
    mazda 323F
    hyundai getz
    vw polo
    fiat panda
    nissan almera

Skoro mało jeździsz to szukaj mnijeszego auta a cała eksploatacja bedzie tańsza. Mniejsze = młodsze w tej cenie.

0
  • #13 07 Cze 2011 16:14
    Cregeen25
    Poziom 15  

1000zł w serwisie zgadzam się ale można kupić kilka razy taniej zamienniki części które wytrzymają połowę tego co oryginały ale są kilkakrotnie tańsze i lepiej opłaca się kupić 2 podróbki nisz jeden oryginał. Jak powiedziałem jestem za Japońskimi autami i w cale nie ma problemu z awariami przykładowo ojciec ma Ford Sierra Siostra Mazda 323f pierwszą wersje druga siostra Mitshubishi Eclipse brat Renault Laguna a ja Mazda 323f wersja druga jeśli będziesz kupował usportowione auto tak jak ja szukaj bez sportowego zawieszenia trochę czuć na dołkach.

0
  • #14 07 Cze 2011 22:49
    bizon_126
    Poziom 28  

Cregeen25 napisał:
    jeśli będziesz kupował usportowione auto tak jak ja szukaj bez sportowego zawieszenia trochę czuć na dołkach

Już jeden znajomy kupił usportowiona astrę 2 diesla i się kończy wszystko w tym aucie od silnika przez elektronikę po blachę
    W tym wieku[mam 20 lat]nie mam jeszcze własnej rodziny dlatego szukam coś małego dla siebie
    Panda ma bardzo delikatne przednie zawieszenie non stop coś stuka i trzeba wymieniać elementy

0
  • #15 08 Cze 2011 15:41
    Cregeen25
    Poziom 15  

"Już jeden znajomy kupił usportowiona astrę 2 diesla i się kończy wszystko w tym aucie od silnika przez elektronikę po blachę"
    Co ma Astra 2 do japońskiego auta jest to auto produkowane przez amerykanów General Motors a Fiat Panda jest marką włoską i nie porównuj tego auta do żadnych japońskich nie wiem jak Fiat ale była w rodzinie Astra 1 i było to śmiecie. Chcesz Autko ekonomiczne to kup sobie Mazde 323f 2 taką jak ja mam tylko w silniku 1,5 benzynie ja mam 2,0 V6 trochę za dużo pali benzyny bo jesli chodzi o gaz to jest ok i nie miałem żadnych problemów w silniku 1,5 bedzie mieścić się w 6 litrach a na gazie jezdzisz prawie za darmo.
    PS: Bez obrazy ale co to za USPORTOWIONE auto z silnikiem diesela. Może i nowsze diesele są szybkie ale są mało żywotne

0
  • #16 08 Cze 2011 15:48
    chojinka
    Poziom 27  

Za takie pieniadze nie kupuje się aut sportowych ani po tuningowych lub od młodych katów. lepiej szukać aut od ludzi którzy wozili się nimi wiele lat i mówią co jest nie tak od ręki, wtedy wiesz na czym stoisz. Kupujac pięknie wyglądajace auto często okazuje sie że to była niezła wtopa która cieszy oko.

0
  • #17 08 Cze 2011 21:09
    jonas
    Poziom 19  

Cregeen25 napisał:
    Tak uważaj bo ktoś Ci powie czy auto było bite czy nie

Kilku sprzedawców mi mówiło, gdzie i jak mocno oferowane auto było uderzone, zachowywali się dość szczerze. Kilku nie, m.in. wszyscy handlarze i komisy.

Sportowy diesel nie istnieje, nie wiem co tam wyżej za dziwactwa wypisano.

Auto będzie albo sportowe, albo ekonomiczne. Można szukać kompromisów, ale zawsze będzie coś kosztem czegoś.

0
  • #18 09 Cze 2011 19:49
    Cregeen25
    Poziom 15  

Tak jonas masz racje sportowy diesel nie istnieje a kosztem kompromisu jest najczęściej wygoda bądz awaryjność w tym drugim przypadku mówię o autach takich jak Ford Prube, VW Corado, Opel Calibra, Fiat Cupe.
    Trafiłeś na uczciwych sprzedawców ale lepiej mieć dystans nawet w stosunku do miłych starszych ludzi

Moderowany przez Błażej:

Wskaż któryś z tych samochodów. Osobiście nie znam żadnej takiego modelu.

0
  • #19 10 Cze 2011 21:50
    bizon_126
    Poziom 28  

W tej astrze to tylko zawieszenie niskie,trochę chromu,inny gril,inne lampy tylne[i tylna klapa wyszlifowana kątówką bo sie lampy nie chciały zmieścić ]przy silniku raczej nic nie było dłubane,sypie się a przebieg dopiero 200tys.
    Jak jeździłem za dostawczym i oglądałem transit-a[jak sie okazało po dachowaniu]to facet wciskał kit że było oklejone reklamą i dlatego inny odcień lakieru a drzwi zamykały sie jak u żuka-kolega z którym byłem pokazał mu dokładnie gdzie był malowany

0
  • #21 12 Cze 2011 09:46
    jonas
    Poziom 19  

Probe to nie Prube. Corrado to nie Corado. Coupe to nie Cupe.

Teraz rozumiesz?

0
  • #22 12 Cze 2011 10:16
    Cregeen25
    Poziom 15  

A tak przepraszam za poprzekręcanie nazw

0
  • #23 12 Cze 2011 12:02
    arekb81
    Poziom 25  

Strasznie myślisz stereotypowo i tkwisz mentalnie w epoce PRL, albo wczesnych lat 90, bo ojciec albo ludzie z Twojego otoczenia wygadują bzdury na temat niedostępności części do samochodów. Części eksploatacyjne nawet do bardzo rzadko spotykanych samochodów kupisz bez problemów np. w Intercarsie, albo przez internet, a inne rzeczy znajdziesz na allegro.

Poza tym jaki sens ma przytaczanie jako przykłady jakichś złomów usportowionych po "wiejskim tjuningu" i mówienie, że te samochody się psują.

Wybierz sobie kilka samochodów, które Ci się podobają. Poczytaj opnie na różnych forach na ich temat, i najczęstszych usterek. Kup.

0
  • #24 12 Cze 2011 13:45
    bizon_126
    Poziom 28  

arekb81 napisał:
    Poczytaj opnie na różnych forach na ich temat, i najczęstszych usterek. Kup.

Ten kto jeździ na chwilę obecną zachwala
    Ten co sprzedał twierdzi nigdy więcej
    Sprzedający będzie twierdził ze to najlepsze co możesz kupić
    Komu tu wierzyć?
    Swoją drogą to astra 2 mogła by być wg.mnie
    Jak myślicie? benzyna i może kiedyś LPG?

0
  • #25 14 Cze 2011 18:36
    Trufla2200
    Poziom 10  

stary - na taką małą eksploatację to bierz corsę w dieslu - pali 4,5l i jest niezniszczalna (wiem co mówię) a do tego eksploatacja niewiele droższa niż w kashwordzie

a jak chcesz to weź benzyniaka w klimie - więcej pali, ale masz klimę , cena będzie podobna jak diesel - cześci tanie tak samo

0
  • #27 19 Cze 2011 18:25
    bizon_126
    Poziom 28  

Coś temat się urwał a myślałem ze będzie jak rzeka
    Byłem dzisiaj na giełdzie w krk i oglądałem min astry 2 i było kilka 1,6 z klimą
    Było również polo ale coś dziwnie mało chciał za niego facet
    Yaris też oglądałem i teraz mam dylemat -najdrożej chodzi z tych wózków astra
    Mazda była jedna trochę po turbowana
    I teraz nie wiem czy szukać jakiejś ładnej astry czy dać sobie spokój z tym budżetem?

0
  • #28 20 Cze 2011 14:16
    mj2362
    Poziom 10  

Mając 10tys. spokojnie możesz szukać astry II bo taka jest ich realna cena tych 98,99r. Jest ich dużo w Polsce wiec to duży plus. Bo mazdy jednak nie są tak popularne.

0