Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[C] Modyfikowanie tablicy w dalszej części programu

owoc0 05 Cze 2011 15:09 627 3
  • #1 05 Cze 2011 15:09
    owoc0
    Poziom 8  

Mam problem ze składnią języka C. Na początku programu tworzą sobie taką oto tablicę:

Kod: c
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Chciałbym modyfikować ją (całą, a nie pojedyncze jej elementy) w dalszej części kodu, lecz nie wiem jak to zrobić. Szukałem w dokumentacji, ale niestety, nic nie znalazłem. Chciałbym, żeby wyglądało to w ten sposób (pseudokod):

Jak na razie jedyne, co mi przyszło do głowy, to stworzenie drugiej tablicy i przez pętlę for przepisanie jej do tej głównej (wyswietlacz). Czy istnieje jakaś prostsza droga, przewidziana w języku C?

0 3
  • Pomocny post
    #2 05 Cze 2011 15:29
    GSM
    Poziom 25  

Witam,

widzę, że nauka poszła w las :roll:
    Możesz stworzyć wskaźnik który będzie wskazywał na ową tablicę, gdy zajdzie potrzeba, możesz zmienić adres wskaźnika, tak aby wskazywał na tą drugą tablicę.

Pozdrawiam,
    GSM

0
  • Pomocny post
    #3 05 Cze 2011 17:44
    beluosus
    Poziom 25  

C nie ma takiego wbudowanego mechanizmu. Możesz skorzystać z czegoś takiego jak niżej, albo tak jak mówi GSM. Stwórz tablice, które będziesz potrzebować, a później tylko wskazuj odpowiednią tablicę głównym wskaźnikiem. To będzie poprawne pod warunkiem, że nie musisz dynamicznie zmieniać tych tablic.

Trzeba tylko pamiętać żeby cstring w argumencie miał zawsze odpowiednią długość i składał się tylko z 1 i 0.

0
  • #4 06 Cze 2011 20:59
    owoc0
    Poziom 8  

Wielkie dzięki Panowie, pomysł ze wskaźnikami okazał się strzałem w dziesiątkę.

0