Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Play InternetPlay Internet
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobór myszy i klawiatury.

05 Cze 2011 15:33 2046 21
  • Poziom 9  
    Witam,
    zamierzam kupić bezprzewodowy zestaw mysz + klawiatura, zastanawiam się nad Natec Octopus i mam pytanie co o nim sądzicie ?

Trochę czytałem opinii o nim i podobno jest całkiem niezły.
    Posiada może ktoś taki i chciałby się podzielić osobistą opinią o nim ?
    Nie jestem żadnym zapalonym graczem, potrzebuje zestawu do codziennego przeglądania internetu.

Mile widziane inne propozycje tak do 120-130zł.

Dobór myszy i klawiatury.
  • Play InternetPlay Internet
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Dlaczego ?

Posiadasz taki zestaw ?
  • Play InternetPlay Internet
  • Poziom 10  
    Ja posiadam , i co do klawiatury nie mam zastrzeżeń , to do myszy już całkiem sporo . Po 8 miesiącach użytkowania rolka straciła ząbki ( fizycznie ) i kręci się praktycznie bez oporów , w grach to koszmar . Poza tym lewy klawisz zwariował i po każdym naciśnięciu robi dwuklik co mnie też doprowadza do szału , ale może tylko mi trafił się taki egzemplarz . Na plus to że dość rozsądnie pochłania energię i dobrze leży w dłoni . Klawiatura i mysz obie bezprzewodowe na jednym nanoodbiorniku . Pozdrawiam .
  • Poziom 9  
    O taką odpowiedź mi chodziło.
    8 miesięcy to trochę mało, żeby już się psuła.

A jak intensywnie ją używasz ?
    Dużo grasz ?
  • Poziom 10  
    Średnio 1-2 godziny dziennie , reszta to normalne użytkowanie .Niestety myszy nie udało się naprawić i skończyła w śmietniku . Teraz szukam nowej , a najlepiej zestawu .
  • Poziom 9  
    To mnie zniechęciłeś trochę.
    Ciekawe czy wszystkie egzemplarze tak mają.

Masz może jakąś fajną propozycję o porównywalnej cenie (jak Natec) ?
  • Poziom 10  
    Na razie sam szukam i nic godnego uwagi nie znalazłem . Ruszam dalej na łowy , jak coś znajdę to dam znać . Pozdrawiam .
  • Poziom 9  
    Ok, ja też jak coś ciekawego znajdę to dam znać.
  • Poziom 43  
    Ja bym odpuścił sobie bezprzewodowe zestawy. Miałem jakiegoś Microsofta, którego brat kupił za ponad 100 zł a jakością był niewiele lepszy niż klawiatura della z allegro za 10zł. Szkoda kasy, niby bez kabli jest wygodnie, ale na ogół te zestawy są badziewne, przynajmniej do 100zł. Lepiej zrobisz kupując zwykłe, przewodowe- a4tech ma tanie myszki, a klawiaturę np. della za 20-30zł z allegro.
  • Poziom 9  
    Też się zastanawiałem nad Logitechem model 320, ale ten odbiornik jest trochę za duży, niedługo planuje zakup laptopa, więc dobrze jakby to był ten mniejszy jak w Natec'u.

Przewodowe zestawy mnie nie interesują, szkoda zdrowia na walkę z kablami :D
  • Poziom 9  
    Po lekturze Link
    Chyba jednak kupie zestaw Nateca.
  • Poziom 32  
    Zasada trwałości klawiatury jest jedna. Jeśli ma pracować długo to nie może wyglądać marnie. Niestety plastik klawiatury neteca nie wygląda trwale.

Zestawy klawiatur i myszek do długotrwałej pracy:
    Link
    Link
  • Poziom 22  
    Ja proponuje mysz i klawiaturę Firmy A4 tech bezprzewodową. Ja mam taki zestaw od 8 lat. I działa do dziś. Minusem jest ze bateria typu AAA w myszce rozładowuje się po 5 dniach(4-5 godzin pracy dziennie), a baterie typu AA w klawiaturze min rok. Teraz baterie dłużej wytrzymują bo są nowe technologie typu nano coś tam.
  • Poziom 9  
    Oba zestawy zarówno Della jak i Lenovo chyba nie mają bocznych przycisków na myszce co jest nie do przyjęcia.

Z tego co czytałem klawiatura Nateca jest wyjątkowo udana.
    zen3x miałeś do czynienia z zestawem Nateca ?
  • Poziom 32  
    Nie znając priorytetów bocznych przycisków zaproponowałem della/lenovo. Osobiście nie używam zestawu Nateca. Używam zestawu Della.
  • Poziom 9  
    Takie opinie bez styczności ze sprzętem nie mają sensu :/
    ale dzięki za zainteresowanie.

Kupie Nateca, jego cena nie jest szczególnie wysoka, więc spróbuje.
  • Poziom 20  
    Ja mam Octopusa z laserową myszką 1600dpi już prawie rok, używany średnio z 8h dziennie.
    Co do baterii to klawiatura trzyma dłużej niż 3 miesiące, myszka ok. miesiąca.
    Baterie to Eneloopy, ładowarka BC-700.
    Jedyna wada jaką zauważyłem - scroll w myszce nieraz jest zbyt czuły i delikatne muśnięcie powoduje przesuwanie strony nawet jeśli tego nie chcemy, albo przesuwa się w dół gdy chcemy w górę.

Wie ktoś jak tą myszkę rozkręcić, bo żadnych śrubek tutaj nie widzę?
    Edit: już wiem - śrubki są pod tymi "gumkami ślizgaczami", rozebrałem ją wyczyściłem i problem ze scrollem narazie zniknał.
  • Poziom 9  
    Kupiłem Nateca, trwają testy, na razie jestem zadowolony.

Co do baterii to jeszcze nic nie mogę powiedzieć, ale np. nie zauważam żadnych odczuwalnych opóźnień.
    To co mi się podoba (innym może wręcz przeciwnie) to ciężka klawiatura, waży około kilograma, ale dzięki temu się nie przesuwa.