Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet w Egipcie - jaki modem usb

05 Cze 2011 19:42 5416 10
  • Poziom 9  
    Wybieram sie na urlop do Egiptu i musze mieć internet.

Tam gdzie jade dostępna jest sieć voodafone i o2.

Czy do korzystania z internetu mogę użyć modem Huawei usb stick z iplusa kupując tylko odpowiednią kartę startową. Jest to możliwe?

Kolejne rozwiązanie to zakup modemu z kartą na miejscu w egipcie. Ile moze kosztować taki zestaw?

A może jest jeszcze inne rozwiazanie?
  • Poziom 14  
    Musisz zdjąć simlocka z modemu i skonfigurować na odpowiednią sieć..
    A z reguły w każdym hotelu jest wi-fi lub stanowski z internetem.
  • Poziom 9  
    wi-fi jest, ale jest drogie.
  • Poziom 9  
    No właśnie też od kilku dni interesuje mnie ten temat.Też muszę mieć na bieżąco kontakt z firmą.W Hotelach jest WI-FI ale ceny kosmiczne.Za godzine 10 dol.Znalazłem tochę informacji,ale ciągle jakiś niedosyt.Mam blueconnect-modem HUAWEI E1750.Nie sprawdzałem czy ma simlocka.Dzwoniłem dzisiaj do swojego operatora(T-mobile).Twierdzi,że nie powinien mieć.Podobno można na miejscu w Egipcie kupić kartę sim modemową miejscowego operatora skonfigurować i po krzyku.
    Rzecz jednak w tym,że nie jestem w tym orłem to po pierwsze a po drugie bariera
    językowa utrudni a może nawet uniemożliwi mi poprawną konfigurację.
    Zamierzam kupić dwie karty jedną do modemu(są inne?) a drugą do telefonu(o wiele tańsze rozmowy)
    Czy ktoś może coś poradzić?
    pozdr.ZP.
  • Poziom 35  
    Jaka bariera językowa? Wszyscy egipcjanie mówią po angielsku, francusku, niemiecku. Zawsze może poprosić polskiego rezydenta o pomoc, poza tym w starterze na 99% będzie info po angielsku.
  • Poziom 11  
    polecam mojego niemieckiego kolege w hurghadzie
    http://www.bakadi.com/index.php?seite=10.internetservice

za full flat od 1 do 4 dni 5 euro za dzien
    od 5 do 30 dni 4 euro za dzien
    przywoz i odbior karty sim bezplatnie
    za modem jak ktos nie ma 50 euro kaucji

szybkosc 5,5 mb i naprawde flat!

ponadto oferuje on prywatne wycieczki swoimi samochodami (nowe toyoty z klima)osobowymi z indywidualnym przewodnikiem i programem wycieczki ustalanym przez KLIENTA !
    czyli zadnych fajansow dywanow czy skor ,to co my chcemy to bedzie robione.
    Wstep do Muzeum czy pyramid w kosztach ,tak jak i posilek na statku w kairze.
    Jezyk niemiecki angielski. i oczywiscie arabski....rosyjskiego nie probowalem.

• Poziom 21  
    Najlepsze rozwiązanie to mieć modem bez simlocka i na miejscu kupić kartę sim.
    Koszty PL operatorów w Egipcie są przerażające.

Więc też polecam na bieżąco pilnować rachunku za telefon żeby po powrocie nie było niespodzianek.

Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Do casio99.
    Zainteresowała mnie Twoja odpowiedź.W jaki sposób dostarczona zostanie karta?Czy napewno dostarczenie jest w cenie?Będę z rodziną w okresie 26.07 do 9.08.br w hotelu Oriental Resort w Sharm El Sheikh.Jakiego operatora jest karta?Czy na pewno działać będzie z modemem HUAWEI E1750 ?Obecnie w modemie mam samoinstalujący sie program do obsługi połączeń blueconnect.Jak będzie w tym przypadku z oprogramowaniem do obsługi tej karty?Dziękuję za rzeczową odpowiedź.
    Było krótko i na temat.Jeśli to możliwe to proszę o kontakt na GG 4032895.Będę miał więcej pytań.
    Jeszcze raz serdecznie dziękuje!
    Pozdrawiam-Zenon P.
  • Poziom 11  
    Dirk oferuje uslugi w Hurghadzie i okolicy a Sharm to 85 kilometrow w jedna strone.

Ale w Radio-Shack w Sharm mozna kupic tez miesieczna karte Eti Salat z 2 Gb transferu za 99 Le
    albo Vodafone za 175 LE z 6 Gb.(mozna po zakonczeniu pobyu zadzwonic to nie przepada Abo i na drugi wyjazd jak znalazl)
    czasami maja tez komplety z USB za 99 LE.
    PASZPORT NIEZBEDNY!
    Ja mam HDSPA Modem zintegrowany i na automatycznej konfiguracji dzialalo.
    nie znam blue ale mysle ze musisz zrobic automatyczny APN jesli stick nie ma locka)
    albo uzyc
    http://mwconn.net/mwconn.zip (opcja globalna "search")

GG ??? co to jest ?
  • Poziom 9  
    Wróciłem. Korzystałem z karty vodafone i modemu usb. Wszystko działało.
    Pozdrawiam