Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ThinkPad T61p - samoczynnie przechodzi w stan wstrzymania.. + mruganie matrycy

06 Jun 2011 09:00 2402 4
  • Level 11  
    Witam, panowie mam następujący problem... niedawno (ok 2 tygodnie temu) kupiłem Lenovo ThinkPad T61p, wszystko działało ładnie do wczoraj... problemy są następujące:

- laptop samoczynnie przechodzi w stan czuwania - w systemie ustawione jest na nigdy - w opcjach zasilania. Lapka używam z wyciągniętą baterią na zasilaczu... - a baterię czasami żeby rozładować i naładować..

- zaczęła do tego wszystkiego mrugać matryca.. - ale to może być świetlówka lub inwerter.. - wydaje mi się też że podświetlenie matrycy jest nierównomierne.. - głównie od spodu... i na tym się kończy.. - boki już nie są tak dobrze podświetlone góra też nie.. - ale nie jest to jakoś strasznie zróżnicowane..

Nie wiem też czy komputer się nie przegrzewa.. generalnie według "MOBMETER" temperatury jakie towarzyszą mu podczas pracy wahają się między 40-50 C*.

generalnie przez 2 tyg - było zero problemu i stresu... ale nie podoba mi się to co się działo z laptopem wczoraj w nocy.. - korzystałem z niego na nocce, okna otwarte, temperatura otoczenia na pewno mu nie szkodziła.

podczas pracy używałem bezprzewodowego internetu, korzystałem z przeglądarki(kilka otwartych kart), programu pocztowego, programu do obsługi zdalnym pulpitem, gg? i to chyba ba tyle uruchomionych aplikacji.. - jeżeli mogły mieć jakiś wpływ..

Nie wiem co jeszcze napisać żeby zobrazować cała sytuację.. - pytajcie i mówcie co mogę zrobić - jakie wykonać testy żeby wiedzieć co jest nie tak..

feralnego dnia miałem wcześniej bluescreena - jednorazowo, ale to wcześniej kilkanaście godzin... system to XP z SP3 - opcja uszkodzonego systemu też wchodzi w grę?

komputer mrugał i mrugał.. co się zalogowałem to od razu przechodził w stan wstrzymania, po czym znowu sam się podnosił!! -ale zanim do tego doszedł to chciał przenieść się w stan wstrzymania - jednak modem na usb mu na to nie pozwolił, w tedy zaczęło się mruganie matrycy w sumie.. - może to tylko zbieg okoliczność..

Nie wiem, Panowie pomóżcie proszę :)

lapka właśnie włączyłem i spróbuje go jakoś "zagrzać" albo nie wiem co.........
  • Level 1  
    Ja niestety mam ten sam problem od kilku dni i nie wiem co może być powodem.

Mam T61 już blisko 4 lata, od ok 2 lat o premiery Windows 7 mam zainstalowany ten system.
  • Level 11  
    u mnie problem zaistnial ze 2-3 razy i generalnie na razie mam spokoj... od dłuższego czasu ;0
  • Level 11  
    Witam

Problem może być z chłodzeniem karty graficznej(mianowicie podkładki termo-przewodzące trzeba wymienić), albo brudny radiator.
  • Level 17  
    Witam odświeżę troszkę temat, udało się komuś pozbyć tego problemu?
    Wentylator wyczyściłem nowa pasta na grafikę, a i tak jak mu odbije to kilka raz w miesiącu potrafi przejść do stanu uśpienia