Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ThinkPad T61p - samoczynnie przechodzi w stan wstrzymania.. + mruganie matrycy

06 Cze 2011 09:00 2240 4
 • Poziom 10  
  Witam, panowie mam następujący problem... niedawno (ok 2 tygodnie temu) kupiłem Lenovo ThinkPad T61p, wszystko działało ładnie do wczoraj... problemy są następujące:

  - laptop samoczynnie przechodzi w stan czuwania - w systemie ustawione jest na nigdy - w opcjach zasilania. Lapka używam z wyciągniętą baterią na zasilaczu... - a baterię czasami żeby rozładować i naładować..

  - zaczęła do tego wszystkiego mrugać matryca.. - ale to może być świetlówka lub inwerter.. - wydaje mi się też że podświetlenie matrycy jest nierównomierne.. - głównie od spodu... i na tym się kończy.. - boki już nie są tak dobrze podświetlone góra też nie.. - ale nie jest to jakoś strasznie zróżnicowane..

  Nie wiem też czy komputer się nie przegrzewa.. generalnie według "MOBMETER" temperatury jakie towarzyszą mu podczas pracy wahają się między 40-50 C*.


  generalnie przez 2 tyg - było zero problemu i stresu... ale nie podoba mi się to co się działo z laptopem wczoraj w nocy.. - korzystałem z niego na nocce, okna otwarte, temperatura otoczenia na pewno mu nie szkodziła.

  podczas pracy używałem bezprzewodowego internetu, korzystałem z przeglądarki(kilka otwartych kart), programu pocztowego, programu do obsługi zdalnym pulpitem, gg? i to chyba ba tyle uruchomionych aplikacji.. - jeżeli mogły mieć jakiś wpływ..

  Nie wiem co jeszcze napisać żeby zobrazować cała sytuację.. - pytajcie i mówcie co mogę zrobić - jakie wykonać testy żeby wiedzieć co jest nie tak..

  feralnego dnia miałem wcześniej bluescreena - jednorazowo, ale to wcześniej kilkanaście godzin... system to XP z SP3 - opcja uszkodzonego systemu też wchodzi w grę?

  komputer mrugał i mrugał.. co się zalogowałem to od razu przechodził w stan wstrzymania, po czym znowu sam się podnosił!! -ale zanim do tego doszedł to chciał przenieść się w stan wstrzymania - jednak modem na usb mu na to nie pozwolił, w tedy zaczęło się mruganie matrycy w sumie.. - może to tylko zbieg okoliczność..

  Nie wiem, Panowie pomóżcie proszę :)

  lapka właśnie włączyłem i spróbuje go jakoś "zagrzać" albo nie wiem co.........
 • Poziom 1  
  Ja niestety mam ten sam problem od kilku dni i nie wiem co może być powodem.

  Mam T61 już blisko 4 lata, od ok 2 lat o premiery Windows 7 mam zainstalowany ten system.
 • Poziom 10  
  u mnie problem zaistnial ze 2-3 razy i generalnie na razie mam spokoj... od dłuższego czasu ;0
 • Poziom 11  
  Witam

  Problem może być z chłodzeniem karty graficznej(mianowicie podkładki termo-przewodzące trzeba wymienić), albo brudny radiator.
 • Poziom 17  
  Witam odświeżę troszkę temat, udało się komuś pozbyć tego problemu?
  Wentylator wyczyściłem nowa pasta na grafikę, a i tak jak mu odbije to kilka raz w miesiącu potrafi przejść do stanu uśpienia