Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CANON MP550 - nie drukuje tesktu drukuje zdjęcia

Tomolej 06 Cze 2011 09:15 7501 3
  • #1 06 Cze 2011 09:15
    Tomolej
    Poziom 13  

Witam
    Drukarka nie drukuje tesktu z worda, notatnika itp. Natomiast jeżeli włącze jakąś strone internetową i wybiorę opcję drukuj nie ma probleu teskt jest widoczny czytelny. Jezeli ten sam tekst skopiuje i wkleje do Worda i chcę go wydrukowac wychodzi albo biała karta albo bardzo słabo widoczny zarys tekstu.
    Zdjęcia drukuje bez problemu, wszystkie kolory są wyraźne.
    Uzywam oryginalnych tuszy Canona.
    Przeprowadzalem proces czyszczenia głowic standardowy i dokładny i problem ciągle występuje.
    Uruchomiłem też painta i chciałem wydrukowac cała czarną kartkę, mając nadzieję, że coś sie "odetka" i drukarka zacznie normalnie funkcjonowac, niestety ciągle wychodzą białe kartki

Pozdrawiam
    Tomek

0 3
  • TermoPasty.pl
  • #2 06 Cze 2011 10:36
    kindlar
    Poziom 38  

Wejdź w panel sterowania drukarki i wykonaj oczyszczanie dysz. Prawdopodobnie przyschła dysz czarnego tuszu.

0
  • TermoPasty.pl
  • #3 06 Cze 2011 10:46
    Tomolej
    Poziom 13  

Już robiłem czyszczenie dysz, niestety efekt ciągle taki sam.

0
  • #4 06 Cze 2011 11:59
    elektro8000
    Poziom 14  

Spróbuj udrożnić zamaczając głowicę w płynie udrażniającym.
    Nalej trochę płynu na jakiś spodeczek (zakrętke od słoika) tak by jego poziom wynosił ok 2-3mm. Następnie wstaw zaschniętą głowice, by jej dysze były całkowicie zanurzone w płynie. Pozostaw to (w zależności od zatkania) od 30min do 2h (może być dłużej ale nie wiecej niz 12h).
    Następnie przetrzyj głowice np. chusteczką higieniczną.
    Potem możesz (bez umieszczania głowicy w drukarce) wsadzić do niej czarny tusz (u Ciebie zapewne są 2 ale chodzi mi o ten, który odpowiedzialny jest tylko za czarny druk) i do głowicy ponownie przyłóż chusteczkę.
    Poczekaj aż tusz zacznie wypływać.
    Po tym wszystkim zamocuj głowicę wraz z tuszami w drukarce i wykonaj testowy wydruk- ewentualnie jeszcze możesz wykonać czyszczenie w ustawieniach drukarki.
    Po tych zabiegach powinno być już wszystko OK.
    Mam nadzieję, że pomogłem :D

0