Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Electrolux EWS 1221 - omija fazę prania

krasnool 06 Jun 2011 12:08 4007 5
  • #1
    krasnool
    Level 11  
    Poprawnie zainstalowana pralka, z doprowadzoną wodą, ustawiona na dowolny program wlewa część wody do bębna, robi krótką przerwę, dolewa jeszcze troszkę po czym nagle omija fazę prania, całość wlanej wody wypompowuje bez wirowania i kończy pracę.
    Pralka pracowała przez kilka lat do tej pory bez zarzutu. Problem powstał w ciągu jednego dnia. Fachowcy telefonicznie zalecają wymianę modułu za 450zł.
    Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu usterki.
  • #2
    peter falk
    Home appliances specialist
    Jeśli na wyświetlaczu tego złomu nic się nie pokazuje w formie E ileśtam to postępuj tak:
    Pralka Electrolux EWS 1221 - omija fazę prania Pralka Electrolux EWS 1221 - omija fazę prania Pralka Electrolux EWS 1221 - omija fazę prania
    Może z tego coś wyniknie :?
  • #3
    krasnool
    Level 11  
    wyświetla się błąd "E66"
  • Helpful post
    #4
    peter falk
    Home appliances specialist
    No to pewnie grzała do wymiany :)
    Pralka Electrolux EWS 1221 - omija fazę prania
  • #5
    krasnool
    Level 11  
    A więc wyciągnę grzałę i pomierzę.
    Nie mam teraz dostępu do pralki (jestem w pracy).
    Masz jakieś wskazówki odnośnie dostępu i demontażu?
    Jak mniemam uzwojenie powinno mieć pewnie kilkanaście omów.
    Sprawdzę ją też pod kątem przebicia na masę.
  • #6
    krasnool
    Level 11  
    Dziękuję bardzo za pomoc. Błąd E66 wskazywał na przebicie grzałki. Nie tylko grzałka miała przebicie na masę, była bardzo zakamieniona i między uzwojeniem a obudową wytworzyło się ogniwo. Zmierzyłem na niej 250mV :). Grzałkę wymieniłem na nową. Ostrzegam innych aby zwrócili uwagę przy wymianie na specjalny wspornik znajdujący się wewnątrz bębna. Jego zadaniem jest utrzymanie grzałki we właściwym położeniu. Niewłaściwe założenie grzałki może spowodować jej ocieranie o bęben podczas pracy. Wszystko już działa jak należy. Pozdrawiam