Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Zlecę]Szukam elektronika do przeróbki okularów z kamerą.

avallone78 06 Jun 2011 15:13 2903 8
    avallone78
    Level 9  
    Witam

Tak jak w tytule szukam kogoś do przeróbki okularów z kamerą dokładnie takich:

Kupiłem je do kręcenia filmów nad woda w trakcie holu sumów gdy ma się zajęte obie ręce. Jakość nie powala ale na takie potrzeby aż za nadto.

Jakość jest taka:

Więcej filmów z tych okularów na kanale YT avallone1978

Teraz do sedna.
    Okulary jakością nie grzeszą ale ta jak już wspomniałem jest wystarczająca i nawet te szumy nie drażnią. Pojawił się natomiast problem ponieważ bateria w nich wbudowana po prostu siadła w oby dwóch. Ładowanie nawet kilku godzinne daje kilka sekund filmów.

Chciałbym aby ktoś dokonał przeróbki zasilania gdyż na chwilę obecną są one dla mnie bezużyteczne i to właśnie przez ten defekt nie nagrałem pierwszego suma złowionego przez mojego 6letniego syna.
    Myślę że można nawet zewnętrzną ładowalna lub nie baterie założyć.
    Mieszkam w Paryżu ale jak ktoś się podejmie tego wyślę obie pary bez problemu do Polski bo ich wartość użytkowa w chwili kiedy są sprawne jest dla mnie duża.
    Tu zdjęcia bebechów

Dodam jeszcze że można by przeróbkę zrobić na jakąś baterię z telefonu komórkowego bo tych u nas dostatek i ładowanie odbywało by się w telefonie matce.
    Zależy mi też trochę na czasie gdyż sezon sumowy w pełni :)
    Pozdrawiam Artur
    Contact the author of the topic by Private Message (PM icon).
    mack12
    Level 10  
    na zdjęciach nie widać akumulatora. Gdzie znajduje się fabryczny akumulator?
    avallone78
    Level 9  
    Przepraszam mój błąd, nie zauważyłem, myślałem że to ten mały duperel na jednym ze zdjęć.
    Rozkręciłem na szybko i okazało się że znajduje się on po drugiej stronie

Być może prosta jest wymiana ta bo wystarczy przylutować 2 kabelki ale ja nie wiem na razie co i jak z tym zrobić.

Dodano po 1 [godziny] 12 [minuty]:

Jeśli to zły dział bo de facto kamery nie przerabiamy a jedynie chodzi o zmianę baterii na inną to proszę moda o przeniesienie do właściwego.

Dodano po 8 [minuty]:

Właśnie też sprawdziłem dane baterii i jest to bateria 3.7V

serwis
    Level 37  
    A nie jest to przypadkiem akumulator?
    A może te "okulary" mają gdzieś "sprytnie" ukryte złącze do ładowania?
    Podaj model tego sprzętu i producenta- może coś się wymyśli.
    avallone78
    Level 9  
    To jest akumulator i ładuje je się z USB aczkolwiek bateria po ładowaniu nawet 8h działa kilka sekund.
    Inaczej się sprawa ma gdy podłączyłem baterię zewnętrzną.
    Przeprowadziłem próbę na rozładowanych okularach do zera gdzie nie chciały się włączyć i podłączyłem do nich baterię od telefonu która w dodatku była rozładowana.

Okulary się włączyły i nagrywały gdyż prąd pozostały w baterii od Nokii był wystarczający. Teraz zostało takie cudo zamontować na łbie a Kasia się cieszy że będę wyglądał jak kosmita
    Pozostaje albo podłączyć to profesjonalnie tak aby ładowanie przez USB spełniało swoją funkcję i ładowało albo prowizorycznie i wyprowadzić kable poza okulary gdzie podłączało by się baterie która można ładować w ładowarce.
    Produkuje to jeden chińczyk a naklejki nakleja kilkunastu i jak wpiszesz w Allegro OKULARY Z KAMERĄ to wszystko co wyskoczy to jest to.
    serwis
    Level 37  
    To podaj wymiary tego akumulatorka- bo parametry elektryczne już są podane- spróbuję się rozejrzeć.

Tu masz linka do tych akumulatorów Link

Twój jest tam zamieszczony, ale trochę inna pojemność.

Tu masz drugiego linka Link
    avallone78
    Level 9  
    Długość 5cm szerokość 2cm grubość w tej chwili 4mm ale idzie i 9 zmieścić w tej kapsule. Widać że od aku idą tylko 2 kable do płyty na której jest gniazdo do ładowania takie jak do PS3 i nokia N95 czyli standard. Pytani czy może układ ładowania szwankuje i nie doładowuje baterii??( mało prawdopodobne choć wystarczy do ładowarki podłączyć tą star ą i byśmy się dowiedzieli, stawiam raczej na baterie do d....) bo w takim razie lepiej zamontować zewnętrzną chyba i nie bawić się w wewnętrzną.

No tak ale jak to kupić???

I czy nie siądą tak szybko jak te po nagraniu kilku filmów??
    Rob
    Level 18  
    Widziałem tam gniazdo USB.
    Sprawdź czy można nagrywać w trakcie podłączonego zasilania poprzez to gniazdo USB.
    Jeżeli tak to można pomyśleć nad akumulatorkiem lub zasilaczem (trzymanym w kieszeni) dołączanym poprzez właśnie to gniazdo.
    kaken
    Level 15  
    Możliwe że problem już rozwiązany (btw - gratulacje) :

Link

ale poczekajmy na odpowiedź autora.