Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
OptexOptex
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Laguna II - Hand Free nie działa

poliki1 28 Oct 2018 10:19 26651 37
    sq4Piotr
    Level 9  
    Witam serdecznie.
    Chce podtrzymać temat hand Free.
    Od pierwszego wpisu minęło ponad siedem lat wiec może nadszedł czas by ktoś uchylił szczyptę tajemnic związanych z HF.
    Osobiście szukam rozwiązania problemu jedyne co udało mnie się odkryć to że auto się zamyka automatycznie po odejściu gdy podejmę próbę zamknięcia klawiszem LOCK+AUTO przy otwartych drzwiach. Zamki zaryglują się poczuł odpuszczą. Po zamknięciu drzwi i oddaleniu sie na kilka kroków autko da dwa krótkie sygnały klaksonem i zarygluje drzwi. Gdy zaś zamknę drzwi oraz przytrzymam przycisk L+C zamki zaryglują się klakson nie da sygnału kierunki świecą się kilka sekund. Niestety po powrocie do auta nic się nie dzieje muszę odryglować (otworzyć) ręcznie kartą klawiszem. Zastanawiam się dla czego tak się dzieje.
    Mam nadzieje za temat jest na tyle stary by czas ujawnić tajemnicę ,nadmienię ze kartę mam nową do dyspozycji mam tylko program DDT 2000.
    Serdecznie dziękuję za pomoc
  • OptexOptex
    Werewolf
    Level 25  
    Pytanie czy tą kartę przypisałeś jako pierwszą bo na takiej pozycji powinna być zapisana.
    Trzeba zobaczyć w elementach wykonawczych czy czytnik jest z opcją HF i w ogóle widzi kartę, tak samo jak z czujnikami pod klamkami czy wkładając rękę jest ona wykrywana.
  • OptexOptex
    sq4Piotr
    Level 9  
    Karta przypisana jako pierwsza co do poprawnego działania czujników nie jestem pewien. Zastanawia mnie fakt braku zamkniecia po odejściu od auta. Działa tylko wtedy gdy próbuje zamknąć przy otwartych drzwiach. Drzwi sie ryglują po czym odpuszczają (normalna rzecz przy drzwiach otwartych ) nastepnie zatrzaskuje drzwi odchodzą kilka metrów słyszę dwa krótkie sygnały klaksonu i drzwi ryglują się same. Po powrocie muszę ręcznie otwierać klawiszem.
    elephant_ml
    Level 10  
    Wymień (albo najpierw sprawdź a potem wymień ) wewnętrzny akumulator vl2020 3v. Mam to samo. Wymieniłem go miesiąc temu, ale nadal takie objawy jak u ciebie. Sprawdziłem, że się nie doładowywuje. Albo akumulator padaka, albo coś mi go expresowo rozładowuje. HF działa tylko przez kilka minut po wycieczce autem.
    sq4Piotr
    Level 9  
    Karta jest fabrycznie nowa. Tu nie widzę problemu. Ostatnio bawiłem się W skanowanoe pojazdu programem DDT 2000 (szkoda że nie jest po Polsku )ale nic nowego nie zrobiłem chyba tylko to ze przestały się domykac szyby. Nie wiem jakie dokładnie ustawienia mają być do poprawnego działania HF.
    Pozdrawiam
    pienio17
    Level 2  
    Jeśli komuś to pomoże na czujnikach podczerwieni od drugiej strony jest taki swich (przycisk) a w klamce mechanizm który go naciska. Jest tam gumowy amortyzator który odkleja się i odpada mechanizm wtedy cały czas trzyma wciśnięty ten przycisk. Należy wyjąć klamkę i wkleić gumkę dość twarda ja zrobiłem to klejem na gorąco koszt pistoletu w sklepie chińskim 5zł wtedy przy ruchu klamka przycisk zostaje po prostu wciśnięty i puszczony. Jeśli ktoś potrafi wymienić żarówkę powinien sobie z tym poradzić jak działa ten mechanizm. Czas naprawy wiedza jak wyjąć zamek wraz z klamka i w drógą stronę sama naprawa banał. Pozdrawiam po tylu latach chyba nikt nie będzie miał za złe że to ogarnołem jako kucharz. Pozdrawiam
    sq4Piotr
    Level 9  
    Fajnie że napisałaś akurat teraz . Czeka mnie wymiana mechanizmu podnośnika szyby. Oznacza to rozebranie drzwi więc ogarnę dwie sprawy na raz. Może masz jakieś foty było by miło.
    Szkoda tylko że ci którzy temat już ogarneli nie chca się podzielić swą wiedzą
    Pozdrawiam
    pienio17
    Level 2  
    Niestety fotek nie posiadam jak zdejmiesz tapicerkę i spojrzysz na klamke od środka na czujnik podczerwieni to zobaczysz ten mechanizm.Ale żeby go naprawić trzeba wyjąć . Druga sprawa wyciągnij podczerwień podłącz pod wtyczkę zamknij autolock i naciśnij ten przycisk jeśli otworzy jest ok jeśli nie to do wymiany. Oczka nie zadziałają bo lusterko jest w części zewnętrznej jak złożysz będzie ok.