Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vw polo 2000 rok 1.4 tdi klimatyzacja nabita nie chłodzi

lesiu53 06 Cze 2011 18:44 3143 12
    lesiu53
    Poziom 9  
    witam. posiadam samochód jak w temacie... kupilem go 3 tygodnie temu , kilma byla nie nabita a stary wlasciciel zapewnial ze jest sprawna i tylko do nabicia, wiec pojechalem w sobote nabic ja. Po nabiciu chlodzila , wydaje mi sie ze dosyc dobrze . Nastepnego dnia wlaczam AC , wlacza sie wentylator i chyba ta sprezarka bo czuc auto ma ciezej ale juz nie chlodzila a zamiast tego zza schowaka po stronie pasazera slychac jakies syczenie jak by gdzies powietrze uciekalo. pojechalem tam gdzie napelnialem ale nie potrafili mi pomoc bo stwierdzili ze uklad jest szczelny a chlodziwo nie ucieklo. prosze o pomoc w tej sprawie.
    decybel91
    Poziom 39  
    To syczenie to najprosciej ujac dzwiek roznicy temperatur.
    Masz tam climatic czy klime manualna?
    lesiu53
    Poziom 9  
    mozliwe ale czemu nie leci zimne powietrze? manualna
    milejow
    Poziom 43  
    Syczenie jest charakterystyczne dla małej ilości czynnika, jak wyglądają ciśnienia na pracującej klimie?
    lesiu53
    Poziom 9  
    co do cisnienia to nie wiem , wiem tyle ze wg ,,fachowcow" jest wszystko ok ... dokladnych danych nie znam
    Przemo9826
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Skoro danych nie znasz, i nie podasz, to jak fachowcy z forum mają Ci pomóc?
    lesiu53
    Poziom 9  
    dlatego ze napisalem to pytanie w dziale dla poczatkujacych , byc moze ktos mail podobny przypadek i powie co moze byc nie tak zebym potem u podobnych ,, fachowcow" nie dal sie naciagnac na niewiadomo jakie koszty
    Przemo9826
    Nie ważne jaki to dział, początkujący czy "słit brokat" nie ważne kim jesteś piekarzem czy inżynierem, pewne dane musisz podać, abyśmy mogli się ustosunkować do Twoich problemów, tak właśnie działa pomoc na forum. My naprawiamy Twoimi rękoma, ale aby naprawić trzeba postawić diagnozę, a aby postawić diagnozę trzeba macać, szukać, sprawdzać, kumasz?
    lesiu53
    Poziom 9  
    napisalem to co wiem , jak bym wiedzial wszystko to bym tu nie pisal bo bym sie na tym znal i nie potrzebowal bym pomocy, opisalem objawy i chcialem tylko zeby ktos ktos sie na tym zna ukierunkowal mnie.
    Przemo9826
    Tak więc Cię ukierunkowuję, śmigiem migiem jutro do zakładu zajmującego się obsługą klimatyzacji, w celu kontroli szczelności układu, nabicia prawidłowej ilości czynnika w tym aucie wraz z kontrastem UV (nie pytaj co to, pytaj wujka google), oraz wartościami HP i LP, wrócisz z tymi wynikami tu, wtedy rada się znajdzie.
    zeimp
    Moderator na urlopie...
    decybel91 napisał:
    To syczenie to najprosciej ujac dzwiek roznicy temperatur.
    Masz tam climatic czy klime manualna?

Co Ty z brednie wypisujesz?
    Co do tematu, to Przemo9826 ma rację - bez konkretnych danych nie ma jak Ci pomóc.
    lesiu53
    Poziom 9  
    tak wiec ... uklad szczelny, nabiili prawidlowa ilosc czynnika, sprawdzalali kontrastem uv a wartosci hp i lp z tego co widzialem to wstazowki na wyswiellaczu bylu mniej wiecej w polowie calego zakresu , nie znam sie na tylkch jednostak
    Przemo9826
    Dość tego.

To forum techniczne a nie przedszkole do opowiadania o jakiejś połowie zakresu, a może Ci się wydawało? Pisownię przy okazji popraw.
    Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany

3.1.17. (10.9, 16) Zabronione jest publikowanie wpisów obniżających ogólny poziom dyskusji, wynikających z lenistwa lub zawierających roszczeniowy charakter wypowiedzi.

Na tym forum wymagamy minimum wiedzy na temat aut oraz minimum własnego wkładu w zlokalizowanie usterki.

Kosz.