Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio fiat Stilo sieć CAN

MAREK24 06 Cze 2011 18:56 7062 5
  • #1 06 Cze 2011 18:56
    MAREK24
    Poziom 15  

Witam
    Czy uruchomie radio od fiata Stilo na stole przy użyciu BODY od Punta 2?

Pozdrawiam

0 5
  • #2 06 Cze 2011 19:32
    decybel91
    Poziom 39  

Cancheck sie nie bedzie zgadzal, bo w punto II nie bylo takiego.

0
  • #3 06 Cze 2011 19:47
    mikon88
    Poziom 19  

Witam, sam posiadam to stilo i wcale do uruchomienia radia na stole nie jest potrzebny CAN. Jeżeli naciśniemy Jednocześnie przyciski 1 i 6 i przytrzymamy przez kilka sekund, na wyświetlaczu radia pojawi się wersja hardware i software radia, jego numer seryjny i data produkcji. Kolejne informacje przełącza się PRAWYM przyciskiem przewijania. W tym czasie z głośników słychać ostatnio wybrany kanał, ale znacznie głośniej niż był on pierwotni nastawiony. Po kilkunastu sekundach radio wraca do normalnego stanu.

Kombinacja klawiszy 2 i 6 to też jakiś test, ale nie mam pojęcia czego - pojawiają się napisy checksum, short circuit i coś tam jeszcze

Kombinacja 3 i 6 to test głośników. Kolejne głośniki (pisk z poszczególnych głośników) przełącza się prawym przyciskiem przewijania

Co ciekawe, ww. funkcje działają także przy ODŁĄCZONEJ sieci CAN (także odtwarzanie i ostatnio wybranego kanału przy kombinacji 1 i 6)

Ponadto, radio może działać bez sieci CAN. Jest ona potrzebna tylko do jego URUCHOMIENIA. Potem można odłączyć obydwa przewody i radio nadal gra i działają wszystkie funkcje poza zmianą natężenia dźwięku w zależności od prędkości. Znika także miganie licznika km w przypadku body komputera niedostosowanego do podłączenia fabrycznego radia (wystarczy wyłączyć zapłon i włączyć go ponownie). Niestety, po wyłączeniu radia, nie da się już ono ponownie włączyć bez sieci CAN.

Pewnie kolega walczy z brakiem fal FM, to podpowiem ze pada głowica(scalak).

0
  • #4 06 Cze 2011 20:01
    MAREK24
    Poziom 15  

Witam
    Tak walcze z FM mam nawet scalaka ale nie mam jak sprawdzić radia. Czyli body od punto może posłużyć tylko do uruchomienia radia z punto??

Pozdrawiam

0
  • #5 06 Cze 2011 20:42
    fabi
    Spec od car audio

Połącz CAN L i CAN H to się przekonasz. Ja mam jakieś body z fiata do testowania radia. Nie wiem z jakiego pochodzi ono samochodu, mam tylko samą płytkę. Na takim body można radio uruchomić.

Dodam, że radio ze stilo na procesorze st92fxxxx można uruchomić na stole bez szyny can, wymagane jest jedynie przeprogramowanie procesora. Wtedy radio szuka szyny CAN, jak jej nie znajdzie to zapyta się o kod. Radio sprawdza szynę CAN za każdym razem po włączeniu, więc po wyłączeniu szyny CAN będzie pytał się o kod za każdym razem kiedy włączy się radio.
    Pisałem już o tym kiedyś.

0
  • #6 06 Cze 2011 21:42
    MAREK24
    Poziom 15  

W fiacie to chyba CAN A i CAN B. Podłączałem ale radio pisze NO CAN NETWORK i odlicza. Z tym że nie jestem pewny co do podłączenia body a nie mam radia od punto żeby przetestować.

Mój body jest taki:

Radio fiat Stilo sieć CAN

Niestety nie mam programatora do ST92....

0
  Szukaj w 5mln produktów