Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zaprezentowano iOS 5 - mnóstwo zmian, ale żadnej rewolucji

lukasker 06 Jun 2011 21:20 2076 3
 • Zaprezentowano iOS 5 - mnóstwo zmian, ale żadnej rewolucjiApple przedstawił dzisiaj podczas keynote na WWDC 2011 kolejną wersję systemu iOS 5. Główną zmianą jest nowy sposób przedstawiania powiadomień, przypomina on połączenie Androida i webOS. Przypomnienia i powiadomienia nie są już pop-up'ami, są wyświetlane według daty wraz z nazwą aplikacji w tzw. notification center. Nie znikają one dopóki ich nie odwołamy. W systemie pojawił się również "kiosk", w którym możemy nabywać gazety i czasopisma. Z firmwarem został także zintegrowany Twitter. Duża zmianę na lepsze przeszła również przeglądarka Safari. Dodano zakładki, tryb offline czy tryb readera. Dużych zmian doczekała się także aplikacja aparatu, dodano możliwość robienia zdjęć przyciskiem głośności, proste opcje edycji zdjęcia. Poprawiono także aplikację poczty internetowej. Wreszcie jedną z największych nowości jest "przecięcie kabli do komputera" - oznacza to, że komputer nie będzie już potrzebny do żadnej czynności. Aktywacja, ustawienia, synchronizacja i aktualizacja, może odbywać isę OTA. Więcej w źródle.

  Źródło

  Cool! Ranking DIY
  About Author
  lukasker
  Translator, editor
  Offline 
  Has specialization in: programowanie, strony www, sprzęt komputerowy
  lukasker wrote 2900 posts with rating 149, helped 0 times. Live in city Kielce. Been with us since 2010 year.
 • #2
  Bartosz_MDF
  Level 13  
  Dlaczego nie ma rewolucji? Sama akutalizajca OTA to rewolucja jeśli chodzi o urządzenia z iOS; do tego możemy także w ten sposób dokonać nawet synchronizacji!
 • #3
  Andrzej Stachurski
  Level 20  
  Bartosz_MDF wrote:
  Dlaczego nie ma rewolucji? Sama akutalizajca OTA to rewolucja jeśli chodzi o urządzenia z iOS; do tego możemy także w ten sposób dokonać nawet synchronizacji!


  Sam sobie odpowiedziałeś. Nie tylko iOS jest na tym świecie i to co dla niego jest rewolucją, nie jest nią w świecie mobilnych systemów. Taki odgrzewany kotlet:)
 • #4
  Bartosz_MDF
  Level 13  
  Ale w tym temacie mówimy o iOS ;)

  Więc rewolucja jest. Ciekaw jestem czy będzie dla iPhone'a 3GS, w internecie jest dużo info, że rzekomo ma (miało) nie być...