Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Autko za 8-10 tysięcy. Jakie są Wasze propozycje?

mj2362 07 Cze 2011 09:51 1906 4
  • #1 07 Cze 2011 09:51
    mj2362
    Poziom 10  

Witam, chce kupić auto w kwocie 8-10tys. Przebieg roczny zakładam max 12 000km. Wolałbym oszczędne czyli benzyna+lpg. Ewentualnie diesel, choć bede robił małe przebiegi, ale wiele osób mówi że olać to bo diesel jest dobry na wszystko, nawet na miasto. Co byście zaproponowali? Czy lepiej kupić nowszego francuza typu 206 lub xsara? Czy jednak troszke starszy japończyk typu Almera lub Corolla? Bo focusy roczniki 98-99 słyszałem że zaczynają gnić i nie warto w tej kwocie focusa. Posłucham tez innych propozycji, lecz jeśli chodzi o francuzy i japońce to tylko 4 podane biore pod uwagę. Dodam, że z niemieckich tylko astra II i polo i nic więcej. Inne narodowości odpadają:)

0 4
  • #3 07 Cze 2011 16:17
    chojinka
    Poziom 27  

mitsubischi colt
    opel corsa
    honda civic
    mazda 323F
    hyundai getz
    vw polo
    fiat panda
    nissan almera

Skoro mało jeździsz to szukaj mnijeszego auta a cała eksploatacja bedzie tańsza. Mniejsze = młodsze w tej cenie.

206 i xsara często dopada je rdza, regeneracja tylnego zawieszenia to około 1000zł. auta sa miekkie i szybko nimi nie pojeździsz w ciasnych zakrętach. xsara z silnikiem 1.6 16V ma dobry stosunek mocy do spalania. Autka te mają fajne funkcje komputera które ułatwiają lekko życie.

0
  • #4 07 Cze 2011 17:10
    mj2362
    Poziom 10  

A ja słyszałem że każde auto 10+ dopada rdza oprócz Volvo i Mercedesa w zależności od egzemplarza, więc takich uwag już nie słucham. Za resztę dzięki:) Ale pytanie moje brzmi, które lepsze młodszy francuz czy starszy japończyk? Oczywiście wiem że zalezy od egzemplarza, ale trzeba skierować myśli ku jednej opcji i szukać czegoś konkretnego wiec czego lepiej? I poproszę o uzasadnienie. Pozdrawiam

0
  • #5 07 Cze 2011 22:12
    chojinka
    Poziom 27  

To o tej rdzy to nawet nie twoja opinia ale niech Ci bedzie. Jak kupisz francuza to zrozumiesz. Mam xsare z 2002r i ma już naprawdę spore ogniska korozji.

toyota corolla, nissan almera/primera, hyundai elantra 1.6 i inne wyzej wymienione są naprawdę dobrym wyborem po mimo opowiadań ludzi którzy nigdy nie mieli i nie jeździli. A o częściach że są drogie to juz całkowieci niezłe bajki latają. Do vw kupisz łątwiej i taniej bo ze szrotu lub używane ale ja w nissanie czy hyundaiu wymieniałem tylko części eksploatacyjne więc np: rozrząd był tańszy do hyundaia elantry niż do golfa 4

0