Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skaner Epson na USB nie działa (dziwny komunikat o SCSI)

07 Cze 2011 11:55 2903 4
  • Poziom 8  
    Dzień dobry.
    Mam nowy skaner (urządzenie wielofunkcyjne) Epson Stylus SX218. Zainstalowałem wszystkie sterowniki i oprogramowanie z płytki, zaktualizowałem online, podłączyłem skaner, zainstalował się. Chcę skanować i teraz problem:
    - na netbooku (Win 7 Starter) śmiga jak trzeba
    - na laptopie (Win 7 Home Pre) wyświetla się komunikat:
    "Cannot properly communicate with the scanner. Make sure the scanner is on, properly connected, and properly set up to scan. If using a SCSI connection, restart your computer."
    (ten komunikat mam po podłączeniu do większości portów USB, poza jednym, kiedy wyświetla się inny - że jednego urządzenia USB nie rozpoznano. Drukarka działa bez zarzutu)

Czy ktoś mógłby pomóc?
    Dzięki!

-j
  • Moderator - Komputery Serwis
    Witaj,
    Komunikat dotyczy błędu komunikacji, więc mimo że drukarka działa, spróbuj przetestować na innym kablu połączenie. Do testu użyj możliwie najkrótszego kabla (1.5m).
  • Poziom 8  
    Dzięki!
    Ale czy to może być kwestia kabla, jeśli z netbookiem skaner działa bez problemu? Zresztą ten kabel ma chyba nie więcej, niż 1.5 m. : )
    Pozdrawiam

-j
  • Moderator - Komputery Serwis
    Od czegoś trzeba zacząć. Sprawdź na innym, dobrym jakościowo i grubym kablu :)
  • Poziom 2  
    Witam, mam podobny problem ze skanerem w Epsonie SX 218. Mam windows seven 32bit, po uruchomieniu skanu zaczyna skanowac po czym zawiesza sie i wyskakuje błą scsi :(
    Ponowna instalacja sterowników nie pomogła, pobranych dla seven 32bit rowniez :(

pomocy!!!